smartklub.pl
CB radio w Smarcie - wątek ogólny - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Motoryzacja (http://smartklub.pl/f-motoryzacja--64)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--109)
+---- Wątek: CB radio w Smarcie - wątek ogólny (/t-cb-radio-w-smarcie-watek-ogolny--1861)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20


Re: Gdzie i jak CB w F2?? - Gość - 08.08.2009

Dajcie mi coś zrozumieć...
Smart jest autkiem miejskim - tak?
Po co w samochodzie "na zakupy" radio CB?

Nie był bym sobą gdybym nie napisał kasiundze, że rozwiązanie z anteną megnetyczną przyczepioną do boku pojazdy jest grzecznie pisząc nierozsądne i niebezpieczne...
Żaden producent nie przewidział takiego montażu...

Jeśli radio CB ma być Polecam rozwiązanie Gotka...
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f246eca22915c88f.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a35b6ef077a9d017.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3ea99a340da784d8.html

Uważam, że jest to zrobione profesjonalnie, bezpiecznie i z zachowaniem minimum potrzeb do właściwego działania anteny (SWR)


Re: Gdzie i jak CB w F2?? - kasiunqa - 08.08.2009

radio działa bez zarzutu ;-] , antena ktorą mam jest własnie stworzona do tego by można ją bylo przyczepić z boku. jest łamana oryginalnie.
co do bezpieczeństwa, to nie wiem co masz na mysli ale ja uważam że jest bezpiecznie i antykradzieżowo. co do instalacji... zamontowałam wszystkie kable specjalnie ekranowane, co znacznie polepszyło jakość sygnału.
co do montazu gotka, jest ok ale te kable. nie znosze kabli ciągnących się w aucie. ani to estetyczne, ani praktyczne.

a po co mi w miejskim aucie CB ?
a no dlatego, ze moj maluch sluzy mi do dojazdów do pracy jakies 28 km w jedna strone, 28 km na których potrafi w ciagu godziny znalezc sie 2 nieoznakowane radiowozy + 2 dodatkowe suszarki. na prawie całej dwupasmowej trasie jest do 50 km/h.
po pierwszym miesiacu dojazdów taniej bylo sie wyposażyć w radio, bo pewnie po drugim pozbyłabym się prawa jazdy.
nie to zebym jezdzila jak pirat, po drugie trasa trójmiasto puck to non toper korki w sezonie, dzieki cb zawsze wiem która trasa wracać do domu.


Re: Gdzie i jak CB w F2?? - Szupryk - 08.08.2009

Jako użytkownik radia CB w Smarcie muszę się wypowiedzieć Wink
Niby autko miejskie ( fakt jest tak zrobione, że wszystko się rozpada Crying ) mi służy jako autko na codzień. I tutaj trasy też się kłaniają. Kilka razy byłem w Warszawie, raz w Poznaniu, o takich wyjazdach gdzieś do 150 km od Gdańska nie będę się rozpisywał. Powiem tak : na koncie mam 0 pkt i nie zapłaciłem ani jednego mandatu, właśnie przez CB. Ostatnio się coś zagadałem z kolegą chwila ciszy i w CB słysze :
Kolego ze Smarta za tobą jedzie nieoznakowana Skoda Octavia. Patrze na zegary - 120/70 Hammer
Nie wyobrażam sobie jazdy bez radia. Dlatego nawet w Smarcie musi być Laughing

Kasia - dzisiaj jechałem przez Gdynie i Rumie do Lęborka. W samej Rumii dwa radary i nieoznakowany passat :
GD 06351
Smile


Re: Gdzie i jak CB w F2?? - Gość - 08.08.2009

Z racji swojego hobby (krótkofalarstwo) powiem tak:
Jaki jest sens montowania anteny, takiego montowania Idea skoro do przekazania krótkiej informacji typu... cześć, co słychać.....gdzie suszarka, itp, itd wystarczy antena zamontowana na CB typu handy, czyli potocznie zwane "ręczniakiem"

Do dłuższych rozmów nie wystarczy nawet 2 metrowy "bat", wystarczy tylko sobie uzmysłowić że poruszamy się z prędkością np. 100km/h i mijany właśnie pojazd z którym uprawiamy dysputy z podobną prędkością, więc za dosłownie chwilę jesteśmy oddaleni od siebie na tyle że nie pomoże nawet ta 2-metrowa antena.


Re: Gdzie i jak CB w F2?? - Gość - 08.08.2009

Brawo Mariusz...
Kiedyś ten temat by poruszany i zrobiło sie gorąco...

Kasiunga... Twoje wyjaśnienie posiadania CB w Smarcie jest jak najbardziej zasadne lecz PRÓBA przekonania mnie, że montaż anteny jest zgodny z jej przeznaczniem i, że jest bezpieczny - nie udała się...

To, że antena ma możliwość ruchu nie oznacza, że możemy ją montowac na boku pojazdu... Składa się antenę np. przed wjazdem do garażu...

Niestety, Twoje rozwiązanie z anteną jest niebezpieczne i niezgodne z przenaczeniem uchwytu magnetycznego...

Miejsce na radio klawe...


Re: Gdzie i jak CB w F2?? - kasiunqa - 08.08.2009

może i masz racje radio. ale jaki jest sens kupowania kolejnego radia, skoro to zostalo w spadku po drugim aucie ? ;-]
nie kupowałam go specjalnie do smarta. wymieniając cb w drugim aucie (nie mieścilo sie na połce w schowku) to zostalo i leżało sobie w garażu, antena - na drugim aucie odbierała tak ze niech ją !@@#1@# więc kupilam inną, ktora zadziałała o wiele lepiej została mi ta. mając w garazu już pełen zestaw CB postanowilam go wykorzystać i o to efekt. o dziwo w smarkaczu antena 80 cm działa wyśmienicie, pewnie to brak tak dużej ilości elektroniki jaką ma drugi.


Re: Gdzie i jak CB w F2?? - Gość - 08.08.2009

Specjalnie nie poruszałem tematu "legalności" takiego montażu, o tym przypomni policjant podczas kontroli dając papierek który można anulować tylko biletem Narodowego Banku Polskiego Sad

Podpowiem jeszcze że właściciele Smarków ze szklanym dachem bez obawy mogą używać małej antenki zamontowanej w środku auta (bagażnik), gwarantowany zasięg to kilka kilometrów, a emisja promieniowania taka sama jak przy montażu anteny na dachu. Ci co mają normal dach mogą zakupić radiową antenę z filtrem oraz spliterem, ewentualnie sam spliter z filtrem, podłączamy to pod oryginalną antenę radiową którą posiada każdy Smark i sprawa załatwiona, radio gra...CB nadaje i odbiera, jeden warunek....moc nadajnika CB NIE MOŻE PRZEKROCZYĆ 4 WATT Idea Idea Idea
Inaczej spalimy wejście naszego oryginalnego radyjka.


Re: Gdzie i jak CB w F2?? - Szupryk - 09.08.2009

Też chciałem mieć magnesówke na boku Smarta, jednak pracownik zakładu, w którym montowałem radio polecilł mi antenę na szybę. Ja jestem zadowolony. Sięga na jakieś 7-9 kilometrów.
O magnesówke bałem się względem złodziejstwa Evil or very mad


Re: Gdzie i jak CB w F2?? - kasiunqa - 09.08.2009

ale się cisnieniujecie.... panowie zluzujcie skarpetki.... ;P

co do legalności... jeszcze nikt z panów misiaków nie miał zastrzeżeń ba... nawet pewien nieoznakowany trójmiejski pasek gratulował mi pomysłu na trasie. na przeglądzie w stacji również, Pan podziwiał zaangażowanie z jakim je zamontowałam i sam pytał gdzie można kupić takie gniazdo, bo pies mu w aucie kable żarł.
ja też się boje złodziejstwa, kilka antenek znajomym poszlo. dlatego uważam tylko magnesówki. ściągam i zakładam kiedy chce, wrzucając w bagażnik.

w drugim aucie od, którego zapożyczyłam cały pomysł, montowała mi radyjko profesjonalna firma, tam też mam magnesówkę na niskiej klapie bagażnika. własnie tam początkowo była ta zginana, ale... nie dośc ze jak wjeżdżałam na A1 to potrafiła się zlozyć to jeszcze dobrze nie odbierała, sciągała całą elektronikę z samochodu włącznie z turbosprężarką.


Re: Gdzie i jak CB w F2?? - Gość - 09.08.2009

Może ja ... Very happy . Też uzywalem i używam CB z anteną magnetyczną w obydw€ch Filipach. Montaz bez kabli na wierzchu to dla mnie świętość więc mój druh i przyjaciel zwany "Kabelkiem" Very happy Very happy zrobił mi tają przedłóżkę od kabli od zapalniczki pod osłanami deski rozdzielczej i tam raz na zawsze zatrzaskiem wpinalem CB, które zostało podwieszone na paskach samozaciskajacych pod deską rozdzielczą z lewej strony ... tóż obok przycisku otwierającego bagaznik ... powiedziałbym wprost bez srubowo nawet ... Very happy Very happy Very happy ... kabel od anteny pod wykladzinami az do tyłu tuz pod plastikiem przy podlodze bagaznika potem załączka tyle że nie w tapicerce bo znowu bu odstawało a na krawędzi podlogi więc jest palsko... dalej jak Kasiunka. Jedyna róznica to taka, że antena którą posiadam ma taki motylek i kolanko tuż przy magnesie więc nie odstaje tak jak u Kasi w bok ale jest "złamana" tuz przy magnesie no i jest krótsza ... ma jakieś 40 cm. Cały system działa bez zarzutu a nie jestem pasjonatem czy ekspertem ... Very happy Very happy Very happy . Kilka razy przechodziłem kontrolę z antena która MAM i nigdy Policjant nie zakwestionował montażu, raz nawet próbowal ja przesunac bo czegoś szukał ... na flaszke czy cóś i się zdziwił ... bo okazało sie to trudniejsze niz myslał Very happy Very happy Very happy . Takie sa moje doświadczenia w tej kwestii Wink .

Zasadności CB w aucie nie bedę omawiał bo sprawa jest oczywista, nawet jak się jeździ 100 km/h ... Hammer Very happy


Menu