smartklub.pl
[450] Remap silnika CDI - zmiana oprogramowania - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 450 - smart fortwo (http://smartklub.pl/f-model-450-smart-fortwo--66)
+---- Dział: Tuning (http://smartklub.pl/f-tuning--89)
+---- Wątek: [450] Remap silnika CDI - zmiana oprogramowania (/t-450-remap-silnika-cdi-zmiana-oprogramowania--1896)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26


Re: Zmiana oprogramowania w CDi po 2002 roku. - Gość - 27.10.2008

Nie wiem jak to zrobić bo sie nie pytalem, ale program na silnik i skrzynie nie wymaga przeprogramowania zegarów i wymiany skali. Po prostu wtedy licznik będzie Ci pokazywał prędkośc do 140km/h nic więcej choć bedziesz jechać 155km/h 8-) . Proramowanie i wymiana TACHO to osobny proces który nie jest niezbednySmileSmile.

Piotrek to pazera na kasę .... Very happy Wink , zagadaj mu przez kieszeń i będzie Twój Very happy Very happy

Nooo .... wygłupiłem sie z tą benzyną Razz Razz ale tak serio jak zamamwialiśmy wrotke, to wtedy czas oczekiwania na diesla był ok. pół roku a stokowe deisle wykupiła agencja A kwadrat i chyba CarAD. Łobuziaki 8-) Very happy Very happy .... benzynowy mutak z tej mojej wrotkiSmileSmile


Re: Zmiana oprogramowania w CDi po 2002 roku. - Gość - 27.10.2008

[size=xxx-small]Kurcze blade... a może brak kompatybilności softów jest spowodowany tym, że ja mam skrzynię półautomatyczną a "oni" pełny automat?????[/size]
Właśnie z tego powodu, po wgraniu nowego sofu, mogło pokazywać, że skrzynia jest padgaret tibilikit... :-?
Ale to by znowu oznaczało, że do zakochanie jeden krok...
Wymieniam gałkę i pedał gazu i jazda... na pełnym automacie... z podkręconym softem???? :-?

Co Wy na to?????


Cytat:Tomek Napisany w: 2008/10/27 18:19

Nie wiem jak to zrobić bo sie nie pytalem, ale program na silnik i skrzynie nie wymaga przeprogramowania zegarów i wymiany skali. Po prostu wtedy licznik będzie Ci pokazywał prędkośc do 140km/h nic więcej choć bedziesz jechać 155km/h . Proramowanie i wymiana TACHO to osobny proces który nie jest niezbednySmileSmile.
Tak przypuszczałem ale lepiej zapytać...

Cytat:Piotrek to pazera na kasę .... , zagadaj mu przez kieszeń i będzie Twój
Proszę o dalsze instrukcje... Very happy

Cytat:Nooo .... wygłupiłem sie z tą benzyną ale tak serio jak zamamwialiśmy wrotke, to wtedy czas oczekiwania na diesla był ok. pół roku a stokowe deisle wykupiła agencja A kwadrat i chyba CarAD. Łobuziaki .... benzynowy mutak z tej mojej wrotkiSmileSmile
Ja też nie wytrzymał bym czekac pół roku...
Smile


Re: Zmiana oprogramowania w CDi po 2002 roku. - Gość - 28.10.2008

[quote]
dragon napisał(a):
[size=xxx-small]Kurcze blade... a może brak kompatybilności softów jest spowodowany tym, że ja mam skrzynię półautomatyczną a "oni" pełny automat?????[/size]
Właśnie z tego powodu, po wgraniu nowego sofu, mogło pokazywać, że skrzynia jest padgaret tibilikit... :-?
Ale to by znowu oznaczało, że do zakochanie jeden krok...
Wymieniam gałkę i pedał gazu i jazda... na pełnym automacie... z podkręconym softem???? :-?

Co Wy na to?????


Marcin, dzwoń do All`a...on wie czy to co piszesz jest prawdą, toć on zmienia pół na cały automat Wink


Re: Zmiana oprogramowania w CDi po 2002 roku. - Gość - 28.10.2008

Dzisiaj dzwoniłem...
Skrzynia nie ma znaczenia...

Ku...wa!!!! Mad


Re: Zmiana oprogramowania w CDi po 2002 roku. - Gość - 28.10.2008

Czyli inny soft Sad Crying
Jednym słowem dupa blada, a ja już myślałem coby "udoskonalić" moją Smerfetkę Crying


Re: Zmiana oprogramowania w CDi po 2002 roku. - Gość - 29.10.2008

Muszę się skontaktować z Tomkiem który ma taki soft... Może dojdę z nim do "porozumienia" i "da się odessać"...


Re: Zmiana oprogramowania w CDi po 2002 roku. - Gość - 29.10.2008

Daj znać w przypadku powodzenia.......trzymam kciuki Wink


Re: Zmiana oprogramowania w CDi po 2002 roku. - Gość - 30.10.2008

Możesz być pewny, że będę pisał... Smile


Re: Zmiana oprogramowania w CDi po 2002 roku. - Gość - 31.10.2008

"Myśl człowieku, to nie boli"...
I tak teraz sobie będę powtarzał... Od jakiegoś czasu, próbuję ustalić numer do Piotr_983...
Nikt nie ma, nikt nie zna... Hm... Właśnie "grzebnąłem" w zakładce "klub"... ten numer jest podany w jego profilu...
Kazik - "akcja" odwołana...


Re: Zmiana oprogramowania w CDi po 2002 roku. - dr-big - 03.11.2008

Nie ma problemu, kwestia podjechania do Berlina i wgrania programu za jedyne 299 euro (promocja Very happy ) dla wersji po liftingu.
Zakres tuningu jak napisalem wczesniej...

Podnosi z: 41KM na 55KM / przy 4200
z 100 na 130Nm / przy 1800-2800
z 135 na predkosc max. 155km/h zniesienie blokady
z 19,8 na 15,7 sek. do 100 km/h

i dodatkowo nowy soft skraca cykl zmiany biegu.


Menu