smartklub.pl
[450] Remap silnika CDI - zmiana oprogramowania - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 450 - smart fortwo (http://smartklub.pl/f-model-450-smart-fortwo--66)
+---- Dział: Tuning (http://smartklub.pl/f-tuning--89)
+---- Wątek: [450] Remap silnika CDI - zmiana oprogramowania (/t-450-remap-silnika-cdi-zmiana-oprogramowania--1896)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26


RE: [450] Remap silnika CDI - zmiana oprogramowania - MariozOntario - 04.03.2015

odświeżam kotleta w tej sprawie jeśli chodzi o dolnośląskie Wink ktoś coś robi tutaj i jest godny polecenia?


[450] Remap silnika CDI - zmiana oprogramowania - kasiunqa - 04.03.2015

Śląsk chyba najbliżej i pewna osoba to ogarnie Gizbern.
My z Gdyni do niego zasuwaliśmy i jesteśmy zadowoleni z podkręcenia chińczyka Smile


RE: [450] Remap silnika CDI - zmiana oprogramowania - damiano.o - 04.03.2015

(04.03.2015, 12:48)MariozOntario napisał(a): odświeżam kotleta w tej sprawie jeśli chodzi o dolnośląskie Wink ktoś coś robi tutaj i jest godny polecenia?
Tylko Gizbern! Ja z Jeleniej Góry do niego śmigałem, Ty masz bliżej więc spokojnie możesz się wybrać na wycieczkęWink


RE: [450] Remap silnika CDI - zmiana oprogramowania - ŁYSY13 - 04.03.2015

Kto co i jak pisać na Pw.
Moderator wykasuj dane i adresy dotyczące tuningu

ŁYSY13. SONY Z3 compakt


RE: [450] Remap silnika CDI - zmiana oprogramowania - Typhoon - 08.07.2015

Czesc,

mam oferte na +20KM/40Nm za 1600pln brutto (hamownia w cenie). Jezdzi ktoś na takim setupie?Jak to się przekłada na żywotność silnika i osiągi?

Pozdr.
Tomasz


[450] Remap silnika CDI - zmiana oprogramowania - Kanapa - 08.07.2015

Jakiej odpowiedzi po nas oczekujesz?
Kto, gdzie, kiedy?
Brak danych do analizy.
Pytaj może użytkowników mających już wgrany soft od tego oferującego.


RE: [450] Remap silnika CDI - zmiana oprogramowania - Typhoon - 08.07.2015

Od niego raczej nikt nie ma : Rmotors Szczecin, dodatkowo ma wywalic egr bo kolega Lysy niestety dalej chory a bylem sklonny podjechac do Warszawy nawet.


RE: [450] Remap silnika CDI - zmiana oprogramowania - obwd-crash - 08.07.2015

Oj Ty leniwy, czy brak zdolności manualnych ? oczywiście jeżeli chodzi o egr.
Co do programu napisz np. do all-capone, miałem od niego swój pierwszy program na prawie 55KM, kosztował mnie ułamek tego co Ty podałeś, a z tego co Robert mówił (było to ponad 3 lata temu) miał kilka różnych programów, w zależności od tego czego oczekuje użytkownik. Na tym programie zrobiłem około 10kkm.
Co do programu, mam obecnie taki na prawie 59KM, czyli +18KM w stosunku do serii. Trwałość silnika, gdyby to była benzyna przy moich przebiegach musiałbym robić niedługo 3 remont. Bardzo rzadko lub i bardzo krótko wykorzystuje się pełne możliwości programu w zakresie mocy (bardzo wysoka prędkość obrotowa silnika - ok. 4 tys/min), maksymalny moment dostępny jest przy obrotach 2-2,5 tys/min i wykorzystuje się go często przy "butowaniu".
Na tym programie (59KM) przejechałem ponad 120kkm, wgrywając go przy 160kkm, na razie z silnikiem nic niepokojącego się nie dzieje. Raz zdarzyło mi się nawet prawie w pełni wykorzystać jego możliwości po remapie. Było to w Niemczech, jadąc ze Strasburga przez Frankfurt n/Menem do Świecka, bo przez ponad 6 godzin, była jazda cały czas z prędkością około 150km/h lub i momentami bliską 160km/h, przy temperaturze zewnętrznej +26÷28°C.
Moje zdanie jest takie, przy normalnym użytkowaniu pojazdu, czasowym wykorzystaniu zwiększonej mocy i momentu nie ma to żadnego wpływu na jego trwałość - tym bardziej, że producent Smarta ten sam silnik stosuje w modelu 451 i tam fabrycznie ma moc jak w 450 po remapie.


[450] Remap silnika CDI - zmiana oprogramowania - frygi - 08.07.2015

Jeździłem w moim poprzednim cabrio na programie Łysego i było wszystko ok z tzw. małym przerywnikiem na program od Alla w ramach porównania i na tym drugim niestety mocno poddymiał. Pózniej po wgraniu programu Łysego wszystko się uspokoiło i chyba był trochę mocniejszy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: [450] Remap silnika CDI - zmiana oprogramowania - Typhoon - 08.07.2015

Leniwy bez zdolnosci Smile

To,ze nabede program po kosztach nic mi nie daje bo trzeba go wgrac, dostroic,etc. Do tego hamownia bo bez hamowni w zadne cudowne koniki nie wierze,za stary jestem.

Obecnie " Bentley" regularnie lata 130-140km/h i jest ok pomimo klopotow z egr tylko spalanie mi skoczylo z trasy na 4.4ltr/100km.


Menu