smartklub.pl
[450] Remap silnika CDI - zmiana oprogramowania - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 450 - smart fortwo (http://smartklub.pl/f-model-450-smart-fortwo--66)
+---- Dział: Tuning (http://smartklub.pl/f-tuning--89)
+---- Wątek: [450] Remap silnika CDI - zmiana oprogramowania (/t-450-remap-silnika-cdi-zmiana-oprogramowania--1896)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26


Re: To była świetna decyzja - leciutki TUNNIG - kamill - 28.06.2008

All ....ja chyba bede szukal za jakies pol roku drugiego Smarta CDI ...szkoda mi mojego sprzedawac bo jest zrobiony na TipTop ! ( nawet jak rozmawialismy na zlocie co patrzylem na olej ,ze sa braki to okazalo sie ,ze nie zmienilem oleju na czas i strasznie byl przemeczony olej . zminilem olej na gestszy , ( na lato i wysokie temaperatury jest to dobra opcja , z moich obserwacji oczywiscie ) zrobilem w miesiacu 1500km i grama nie ubylo ) ...za duzo zabawy ze zmiana silnika . Wiem ,ze dla Ciebie to pikus 8-)


Re: To była świetna decyzja - leciutki TUNNIG - All-capone - 28.06.2008

skoro masz dobry silnik to z osprzętem jest wart ok 3 tys a za niewiele więcej kupisz cały zestaw cdi
jak dobrze poszukasz to dołożysz tylko prace by to wymienic


Re: To była świetna decyzja - leciutki TUNNIG - Gość - 21.10.2008

No i stało się... w sumie już dawno podjołem decyzje ze zmieniam program na zwykły... tym razem padło na program Kazika.

Zmieniłem program bo :

1. DYMIŁ JAK SZALONY
2. Tłoki(?) lub cos w tym stylu na wolnych obrotach tak waliły ze az nie przyjemnie
3. Najzwyczajniej w swiecie bałem sie o silnik i kolejne podzespoły z nim zwiazane
4. Ok 1l na 100 km wiecej palił ( niby nie duzo ale to ok 30% w przypadku mojego CDI )


Szkoda tylko osiągów ale jak napisał Kuba - SMART CDI nie służy do ganiania się tylko do oszczędzania Smile


Re: To była świetna decyzja - leciutki TUNNIG - basteks - 21.10.2008

Dobra decyzja Gotek


Re: To była świetna decyzja - leciutki TUNNIG - Gość - 21.10.2008

Czyli szlag trafił silnikowy tuning :-?

Zastanawiałem się czy nie wgrać mojemu CDI parę "koników" więcej, ale czytam że raczej nie ma to sensu Crying


Re: To była świetna decyzja - leciutki TUNNIG - SlawekS - 21.10.2008

Mam dość dziwne pytanie
czy istnieje możliwości takiego przerobienia elektryki żeby można było się przełączać pomiędzy programami "tuning"/"oryginał" bo wiadomo że jadąc do pracy raczej nie potrzeba mi prędkości powyżej 150 km/h ale czasami człowiek musi trochę poszaleć Smile


Re: To była świetna decyzja - leciutki TUNNIG - Gość - 21.10.2008

Fakt, dziwne pytanie ponieważ gdybyś przeczytał temat od początku to wiedziałbyś że aby mieć "tuning" należy wgrać nowy program, przy powrocie do "oryginału" należy ponownie wgrać program, więc jak wyobrażasz sobie zmianę programu bez wgrywania nowego :-? :-?

Jedyne co przyszło mi do głowy to dwa komputery, jeden z wgranym programem "tuning", drugi ze standardowym programem, czyli "oryginał", tylko jak je przełączać Very happy przełącznikami wielostykowymi Laughing nie da rady i nie ma sensu, chyba szybciej zrobisz sam zmianę softu,potrzebny jest laptop,odpowiedni przewód, i oczywiście program.


Re: To była świetna decyzja - leciutki TUNNIG - Fireman - 22.10.2008

Ja też już od jakiegoś czasu nie mam 55 KM w swoim CDI. Powodem zmiany był fakt iz po osiągnięciu 138 km/h przechodził w stan serwisowy i nie dało sie jechać wiecej niż 80 km/h (dwa smarty miały taki sam objaw). Faktem jest iż silnik pracował troche dziwnie. Ile koni jest teraz w bagażniku to nawet All nie wie. Silnik pracuje (zawirusowany tuningowym softem) ładnie, przyjemnie dla ucha, spalanie wzrosło nieodczuwalnie. Przy jeździe miejskiej czuje się wyższy moment obrotowy przy niższych obrotach. Ogólnie jest ok.


Re: To była świetna decyzja - leciutki TUNNIG - basteks - 22.10.2008

Łatwiej jest mieć 2 smarty - jeden tuningować a drugi nie

Smile


Re: To była świetna decyzja - leciutki TUNNIG - Gość - 22.10.2008

Radio warto miec kilka koników wiecej... pod warunkiem ze zrobi to profesjonalna firma... Piotr ma profesjonalny program i autko lata ( gdybyscie zobaczyli jego orgazm podczas pierwszych kilometrów Smile )
Tylko chyba narzekał na spalanie... albo go źle zrozumiałem...
Piotrze wypowiedz sie prosze Smile



A właśnie dobrze Kazik mowi przełączał sie w tryb awaryjny smartek... moze nie przy takich duzych prędkościach... ale np jak wyprzedzałem 5 tirów po kolei ( dosłownie) to w pewnym momencie tracił całkowicie moc :/


Menu