smartklub.pl
Jak uruchomić funkcję telefonu w radiu - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 454 - smart forfour (http://smartklub.pl/f-model-454-smart-forfour--69)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--97)
+---- Wątek: Jak uruchomić funkcję telefonu w radiu (/t-jak-uruchomi%C4%87-funkcje-telefonu-w-radiu--19603)

Strony: 1 2


Jak uruchomić funkcję telefonu w radiu - DARWIECZ - 23.09.2020

Witam. Czy orientuje się ktoś co jest potrzebne aby funkcjonowała opcja telefonu. W radiu jest, sterowanie, na kierowcy jest sterowanie. Czego brakuje aby z tego korzystać?
Pozdrawiam


RE: Jak uruchomić funkcję telefonu w radiu - raffa - 23.09.2020

Instrukcja mówi, że w radio 5 jest tylko możliwość podłączenia do uniwersalnego zestawu głośnomówiącego.
W radio 6 jest ta sama możliwość, ale również może być podłączony zestaw fabryczny.
A w obu navigatorach jest tylko możliwość podpięcia fabrycznego zestawu głośnomówiącego. Strony 80 - 83.
Na stronach 86 - 87 jest z kolei trochę więcej informacji o tym fabrycznym zestawie głośnomówiącym. Z tego, co rozumiem, w jego skład wchodzi konsola telefoniczna wraz z uchwytem i ładowarką.
Oczywiście po szczegółowe informacje instrukcja samochodu odsyła do instrukcji zamontowanego radioodbiornika i zestawu głośnomówiącego.

Poszperam, czy mam gdzieś w swoich zasobach instrukcje do tej elektroniki. Jakie masz radio?


RE: Jak uruchomić funkcję telefonu w radiu - DARWIECZ - 23.09.2020

(23.09.2020, 23:18)raffa napisał(a): Instrukcja mówi, że w radio 5 jest tylko możliwość podłączenia do uniwersalnego zestawu głośnomówiącego.
W radio 6 jest ta sama możliwość, ale również może być podłączony zestaw fabryczny.
A w obu navigatorach jest tylko możliwość podpięcia fabrycznego zestawu głośnomówiącego. Strony 80 - 83.
Na stronach 86 - 87 jest z kolei trochę więcej informacji o tym fabrycznym zestawie głośnomówiącym. Z tego, co rozumiem, w jego skład wchodzi konsola telefoniczna wraz z uchwytem i ładowarką.
Oczywiście po szczegółowe informacje instrukcja samochodu odsyła do instrukcji zamontowanego radioodbiornika i zestawu głośnomówiącego.

Poszperam, czy mam gdzieś w swoich zasobach instrukcje do tej elektroniki. Jakie masz radio?
Nie wiem jaki to model radia, takie jak na drugim zdjęciu. Pierwsze zdjęcie jest niewłaściwe ale nie mogę usunąć. 
Pozdrawiam


RE: Jak uruchomić funkcję telefonu w radiu - raffa - 23.09.2020

Pod miniaturką na górze napisane - smart radio six. Znaczy 6 Smile

Masz fabryczny zestaw głośnomówiący? Masz jakąś konsolę, albo ślady po jej montażu? Nie wiem, gdzie montowali w forfourach. Rozkodowywałeś VIN?


RE: Jak uruchomić funkcję telefonu w radiu - DARWIECZ - 23.09.2020

(23.09.2020, 23:45)raffa napisał(a): Pod miniaturką na górze napisane - smart radio six. Znaczy 6 Smile

Masz fabryczny zestaw głośnomówiący? Masz jakąś konsolę, albo ślady po jej montażu? Nie wiem, gdzie montowali w forfourach. Rozkodowywałeś VIN?


Wychodzi na to że mam Smart radio navigator 
Żadnej konsoli nie mam ani śladu po jej montażu się nie dopatrzylem. VINu nie rozkodowywalem.


RE: Jak uruchomić funkcję telefonu w radiu - raffa - 24.09.2020

Tak, jak przeczytałem wyedytowany post i obejrzałem właściwe zdjęcie - to faktycznie, jest to navigator.
Z opisu w instrukcji wynika, że navigator działa tylko z fabrycznym zestawem głośnomówiącym.

http://mbepc.net/vin

Zajrzyj sobie tutaj, jeśli masz zainstalowany zestaw głośnomówiący w fabryce, to powinien się pojawić na liście wyposażenia Twojego samochodu. Ale wątpię, żeby w takiej sytuacji nie było konsoli albo przynajmniej śladów po niej.
Zestaw mógł być również dołożony później, np przez dealera. Wtedy taka informacja nie znajdzie się raczej w wynikach.
A równie dobrze zestawu możesz nie mieć.


RE: Jak uruchomić funkcję telefonu w radiu - DARWIECZ - 24.09.2020

(24.09.2020, 00:12)raffa napisał(a): Tak, jak przeczytałem wyedytowany post i obejrzałem właściwe zdjęcie - to faktycznie, jest to navigator.
Z opisu w instrukcji wynika, że navigator działa tylko z fabrycznym zestawem głośnomówiącym.

http://mbepc.net/vin

Zajrzyj sobie tutaj, jeśli masz zainstalowany zestaw głośnomówiący w fabryce, to powinien się pojawić na liście wyposażenia Twojego samochodu. Ale wątpię, żeby w takiej sytuacji nie było konsoli albo przynajmniej śladów po niej.
Zestaw mógł być również dołożony później, np przez dealera. Wtedy taka informacja nie znajdzie się raczej w wynikach.
A równie dobrze zestawu możesz nie mieć.

Dziękuję za poświęcony czas i  za informacje. Pozdrawiam


RE: Jak uruchomić funkcję telefonu w radiu - raffa - 24.09.2020

Nie ma za co Smile

Teraz są już inne technologie łączności pomiędzy radiem, a telefonem. Kabelek to prehistoria Wink Może ktoś z forumowiczów przerabiał ten temat, może coś dopisze.

Widziałem jakiś czas temu na aliexpress kabelek wtykany w kostkę radia zakończony nadajnikiem / odbiornikiem bluetooth, umożliwiający podłączenie telefonu do radia. Ale nie dodałem do listy, ani koszyka, więc musiałbyś poszukać. Zresztą nie ma gwarancji, że to pasowałoby do forfoura.
Ani że dałoby się tym sterować z przycisków na kierownicy.

Może ktoś z forumowiczów przerabiał ten temat, może coś dopisze do wątku Smile


RE: Jak uruchomić funkcję telefonu w radiu - DARWIECZ - 24.09.2020

(24.09.2020, 00:44)raffa napisał(a): Nie ma za co Smile

Teraz są już inne technologie łączności pomiędzy radiem, a telefonem. Kabelek to prehistoria Wink Może ktoś z forumowiczów przerabiał ten temat, może coś dopisze.

Widziałem jakiś czas temu na aliexpress kabelek wtykany w kostkę radia zakończony nadajnikiem / odbiornikiem bluetooth, umożliwiający podłączenie telefonu do radia. Ale nie dodałem do listy, ani koszyka, więc musiałbyś poszukać. Zresztą nie ma gwarancji, że to pasowałoby do forfoura.
Ani że dałoby się tym sterować z przycisków na kierownicy.

Może ktoś z forumowiczów przerabiał ten temat, może coś dopisze do wątku Smile

Lubię jak wszystko działa co powinno działać ale widzę że za dużo zachodu. Pozostaje słuchawka do ucha. 
Idą długie zimowe wieczory więc będę miał więcej czasu to może uda się coś wykombinować i uruchomić te funkcje. Jak mi się uda to poinformuje. 
Pozdrawiam.


RE: Jak uruchomić funkcję telefonu w radiu - obwd-crash - 24.09.2020

O ile się nie mylę, to Kanapa "zdobył" oryginalny zestaw głośnomówiący, czy też do telefonu Nokia, ale niech się on wypowie Wink


Menu