smartklub.pl
Trzy kreski - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Varia i wszystko jasne - W Naszym Klubie (http://smartklub.pl/f-varia-i-wszystko-jasne-w-naszym-klubie--52)
+--- Dział: Varia - Hyde Park (http://smartklub.pl/f-varia-hyde-park--60)
+--- Wątek: Trzy kreski (/t-trzy-kreski--20071)



Trzy kreski - JanuszKrak - 24.08.2021

Witam 
Wracam zapewne do starego problemu, przeglądałem posty ale jakoś żaden w pełni nie pasował do mojego problemu.
W czasie jazdy gdy zwalniam i chce później kontynuować jazde pojawiają sie 3 kreski i nie ma żadnego biegu pomimo ruszania lewarkiem na wszystkie strony, totalny luz. Zostaje wyłaczyć silnik i ponownie zastartować , czasami potrzeba 2 razy odpalić i wtedy pojawia się N i działa wszystko. Córka która też jezdzi smartkiem twierdzi że jak na ręcznej skrzyni jeździ to nie występują kreski tak często, częściej na A
Zaczeło mi się tak dziać pod koniec ostatniej zimy .
Smartek 450 D 2000 r
Doradzcie co sprawdzić gdzie szukać przyczyny 

Pozdrawiam
Janusz Confused


RE: Trzy kreski - maciekpkow - 24.08.2021

Bezpieczniki pod fotelem kierowcy. Przez wilgoć lubią śniedzieć styki.
Do wyjęcia fotel kierowcy i podniesienie wykładziny.


RE: Trzy kreski - obwd-crash - 24.08.2021

Kiedy była ostatnia wymiana sprzęgła ?
Jego trwałość to około 150 tys. km. Gdy jest na wykończeniu, też pojawia się "hamburger zagłady" - 3 kreski.


RE: Trzy kreski - JanuszKrak - 25.08.2021

(24.08.2021, 06:45)maciekpkow napisał(a): Bezpieczniki pod fotelem kierowcy. Przez wilgoć lubią śniedzieć styki.
Do wyjęcia fotel kierowcy i podniesienie wykładziny.

Witam Dziękuję za informację jeszcze pod fotelami nie grzebałem  Very happy spróbuję w wekend zobaczyć nie myślałem że tam coś schowane, a jak sie spali to fotel trzeba targać ? Pozdrawiam


RE: Trzy kreski - JanuszKrak - 25.08.2021

(24.08.2021, 07:57)obwd-crash napisał(a): Kiedy była ostatnia wymiana sprzęgła ?
Jego trwałość to około 150 tys. km. Gdy jest na wykończeniu, też pojawia się "hamburger zagłady" - 3 kreski.

Witam Raczej wg. dokumentów sprzęgło od nowości 170tyś .


RE: Trzy kreski - JanuszKrak - 25.08.2021

Gdzieś czytałem że czasami jakiś czujnik przy skrzyni się zabrudza czy coś takiego ? t można przeczyścić ?


RE: Trzy kreski - maciekpkow - 25.08.2021

(25.08.2021, 01:09)JanuszKrak napisał(a):
(24.08.2021, 06:45)maciekpkow napisał(a): Bezpieczniki pod fotelem kierowcy. Przez wilgoć lubią śniedzieć styki.
Do wyjęcia fotel kierowcy i podniesienie wykładziny.

Witam Dziękuję za informację jeszcze pod fotelami nie grzebałem  Very happy spróbuję w wekend zobaczyć nie myślałem że tam coś schowane, a jak sie spali to fotel trzeba targać ? Pozdrawiam

Też o nich nie wiedziałem a objawy miałem podobne.
Niestety trzeba zdemontować fotel...
Jest też opcja wycięcia nożykiem w wykładzinie coś w rodzaju klapki aby dostęp do bezpieczników był po odsunięciu fotela do przodu i podniesieniu wyciętego kawałka wykładziny.


RE: Trzy kreski - JanuszKrak - 25.08.2021

(25.08.2021, 05:21)maciekpkow napisał(a):
(25.08.2021, 01:09)JanuszKrak napisał(a):
(24.08.2021, 06:45)maciekpkow napisał(a): Bezpieczniki pod fotelem kierowcy. Przez wilgoć lubią śniedzieć styki.
Do wyjęcia fotel kierowcy i podniesienie wykładziny.

Witam Dziękuję za informację jeszcze pod fotelami nie grzebałem  Very happy spróbuję w wekend zobaczyć nie myślałem że tam coś schowane, a jak sie spali to fotel trzeba targać ? Pozdrawiam

Też o nich nie wiedziałem a objawy miałem podobne.
Niestety trzeba zdemontować fotel...
Jest też opcja wycięcia nożykiem w wykładzinie coś w rodzaju klapki aby dostęp do bezpieczników był po odsunięciu fotela do przodu i podniesieniu wyciętego kawałka wykładziny.
Dzięki serdeczne jak pogoda dopisze to w sobote zabiore się za sprawdzenie tych bezpieczników , dam znać czy pomogło .
w ostatnich dniach zaczęły kreski częściej się pojawiają  Sad


Menu