smartklub.pl
Pomoc w zakupie Smarta 0.6 - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 450 - smart fortwo (http://smartklub.pl/f-model-450-smart-fortwo--66)
+---- Dział: Ogólne (http://smartklub.pl/f-ogolne--87)
+---- Wątek: Pomoc w zakupie Smarta 0.6 (/t-pomoc-w-zakupie-smarta-0-6--20435)Pomoc w zakupie Smarta 0.6 - colo254 - 17.05.2022

Hej,
Moja znajoma chce sprzedać swojego Smarta. Rocznik bodajże 2000, silnik 0.6 54 KM. Przebieg ok.150 kkm. Samochód jest w średnim-dobrym stanie blacharskim.

Ale teraz najważniejsze, samochód normalnie odpala, nie pobiera oleju, nie puści nawet dymka, chodzi równo. Ale przy zatrzymywaniu, wolnym toczeniu zapala się kontrolka oleju i spadają obroty. Dodam, że sprzęgło mocno drży, przy ruszaniu trzeba dać sporo gazu, żeby ruszył. Nigdy sprzęgła nie ruszała. Po przełączeniu na N, kontrolka już nie mruga. Ogólnie mam wrażenie, że przy hamowaniu sprzęgło nie wysprzęgla i dlatego zapala się ta kontrolka bo obroty bardzo spadają i "duszą" silnik.Nigdy nie synchornizowała, ustawiała sprzęgła. Przy zmianie biegu czuć wyczuwalną zmianę.

Teraz zastanawia mnie czy, to wina kończącego się silnika, czy kwestia regulacji sprzęgła. W mojej opinii jest duża szansa, że to sprzęgło "dusi" silnik i dlatego zapala się kontrola oleju. Czy ktoś bardziej doświadczony mógłby się wypowiedzieć?

Cena dla mnie za ten samochód to 2200 zł, plus 2 komplety alufelg. Samochód na dzień dzisiejszy sprawny poza właśnie tą kontrolką.

Czy warto go kupić za te pieniądze i zaryzykować, i ewentualnie później sprzedać nawet na części?

P.S Jeśli zły temat to proszę o ewentualne przeniesienie.

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka


RE: Pomoc w zakupie Smarta 0.6 - tim13 - 17.05.2022

Podmień czujnik na nowy i będziesz wiedział czy usterka nadal występuje.


Menu