smartklub.pl
zima i wyjęcie aku co wy na to ? - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 452 - smart roadster (coupé) (http://smartklub.pl/f-model-452-smart-roadster-coup%C3%A9--68)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--94)
+---- Wątek: zima i wyjęcie aku co wy na to ? (/t-zima-i-wyjecie-aku-co-wy-na-to--20527)



zima i wyjęcie aku co wy na to ? - Maxdesign - 12.09.2022

Witajcie
nie będę jeździł Rodsterem w zimę co myślicie o wyjęciu na ten czas akumulatora ?


zima i wyjęcie aku co wy na to ? - ŁYSY13 - 12.09.2022

A gdzie auto twoje jest parkowane
Takie sztuczki były robione w czasach PRL
Teraz czasem auto jest odpalić i ruszyć dla samego nacisku miejsca opony


Pozdrawiam Łysy 13


RE: zima i wyjęcie aku co wy na to ? - Maxdesign - 12.09.2022

parking podziemny przykryje pokrowcem i niech czeka do wiosny Smile


zima i wyjęcie aku co wy na to ? - Kanapa - 12.09.2022

Nie masz tam gdzieś gniazdka na parkingu i najprostszej ładowarki impulsowej?


RE: zima i wyjęcie aku co wy na to ? - Lupak - 12.09.2022

Zawsze są dwie szkoły "Opacka" i "Falenicka" 

Kto jaką wybierze jego sprawa. 

Mając parę pojazdów i nie korzystając z nich zimą stosuję metodę PRL-u

Auto na 4 koziołki (najtańsze z marketu) parę cm nad ziemią - opony nie odkształcają sie pod upływem czasu.

Do cylindra przez świece zapłonowe parę ml oliwy silnikowej i 2 obroty wału kluczem- to na pewno mu nie zaszkodzi. 
 Mimo że układ jest w miarę szczelny i tak któryś zawór zawsze będzie otwarty kondensacja spowoduje lekki nalot na cylindrze jeśli jest stalowy. Można to wykluczyć w silnikach z aluminiowymi cylindrami i tłokami, ale pierścienie (od x lat są niezmienne materiałowo) mając niewielki kontakt z wilgocią z powietrza na sto procent po dłuższym postoju wywołają efekt "wow" w cylindrze.
Zapobiega temu cykliczne odpalanie i chwilą pracy bez obciążenia. 

Akumulator bez skrupułów wyciągam (na składach fabrycznych też są odłączone o ile tam są-czasem są dopiero dozbrajanie zanim trafią do klienta) i chowam do przedpokoju pod kaloryferem. W miarę normalna temperatura i suchość pomieszczenia sprawiają że bez problemu mogę go po 3-4 miesiącach wsadzić i odpalić - ale przed założeniem i tak doładowywuję
Mina gości na widok akumulatorów bezcenna.

Od jakiegoś czasu nie przykrywam - auto musi być dokładnie umyte i wysuszone inaczej pleśnieje, pod szczelną plandeką i tak kondensuje się wilgoć-musialby być na jakimś stelażu by nie dotykał karoserii. 
2 powód dlaczego nie przykrywam:
 Pokrowiec (zależy jaki kto ma-mój okazał się dupiaty) pompuje się od wiatru i auto było bardziej porysowane od przykrycia niż od warunków atmosferycznych.
Nakładam zwykły wosk ręcznie jakieś psikadło na uszczelki i zostawiam do wiosny. 
Temat całkowicie porzuciłem.

Na tę chwilę 2 szt będzie stało pod chmurką, nad czym ubolewam i pracuję ale nie mam innej możliwości. 

Także każdy ma swoje metody i sposoby co wybierzesz Twoja sprawa


zima i wyjęcie aku co wy na to ? - ŁYSY13 - 13.09.2022

Jak w szkole wszystko opisane na 6


Pozdrawiam Łysy 13


RE: zima i wyjęcie aku co wy na to ? - Maxdesign - 13.09.2022

DZIĘKI Lupak ZROBIE TAK JAK PISZESZ


RE: zima i wyjęcie aku co wy na to ? - raffa - 15.09.2022

Jako, że parking jest podziemny, to problem kondensacji pod pokrowcem rozwiąże... prześcieradło z gumką Smile Polecam, sam stosuję w dwóch kółkach po przeczytaniu na jednym z forów motocyklowych. Jako, że to bawełna, to możliwości porysowania również znacznie mniejsze, niż plastikiem. Żeby zapobiec parowaniu wilgoci od ziemi (wylewka garażowa) stawiam na starym bannerze reklamowym z demobilu.

@Lupak nie zwróciłem uwagi na akumulatory pod kaloryferem, muszę się przyjrzeć następnym razem Very happy


RE: zima i wyjęcie aku co wy na to ? - Lupak - 16.09.2022

No ja nie mam w pobliżu żadnego garażu podziemnego. Nie doczytałem.
Faktycznie prześcieradło może zdać egzamin. Nie próbowałem. Moje w tym sezonie muszą stać pod chmurką. 

Nie widziałeś bo nie byłeś zimą.


Menu