smartklub.pl
Kupię Smart Fortwo Model 450 - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Partnerzy forum, Ogłoszenia forumowiczów (http://smartklub.pl/f-partnerzy-forum-ogloszenia-forumowiczow--56)
+--- Dział: Kupię (http://smartklub.pl/f-kupie--82)
+--- Wątek: Kupię Smart Fortwo Model 450 (/t-kupie-smart-fortwo-model-450--20561)



Kupię Smart Fortwo Model 450 - kamyk - 17.10.2022

Jak w tytule - wersja polift - 2003-2007 - tylko wersja benzynowa. Opcja wyposażeniazenia passion: klimatyzacja, skrzynia SOFTOUCH, obrotomierz, el. szyby - to powinno być. Inne dodatki mile widziane. Cena oczywiście uzależniona od przebiegu, rocznika i stanu technicznego.


RE: Kupię Smart Fortwo Model 450 - raffa - 17.10.2022

Elektryczne szyby mają wszystkie smarty 450, zmiana trybu pracy skrzyni to o ile pamiętam zmiana gałki + SD (jak plotę głupoty, to niech mnie ktoś poprawi), dołożenie obrotomierza też chwilka roboty. Nawet bym na to nie patrzył. Skupiłbym się raczej na silniku, sprzęgle, turbinie, kolektorze. I wydechu, bo rzadko kto o nim pisze, a przerabiam to od 3 lat. Niby są zamienniki w akceptowalnych cenach (nierdzewka z katalizatorem za 500 - 600 PLN), ale do oryginału im niestety daleko. Samochód jest głośniejszy :( W dodatku dźwięk jest jakby bardziej dudniący i nie, nie chodzi mi o bas.


RE: Kupię Smart Fortwo Model 450 - kamyk - 17.10.2022

Dzięki za info na temat dokładania wyposażenia i cenne uwagi.
Jednak z tym doposażaniem trzeba zgromadzić części i znaleźć kogoś kto to wykona.
Oczywiście sprawa silnika, skrzyni, sprzęgła są najważniejsze.
Czytałem, że turbiny wytrzymują więcej niż silniki.
-----------
I jeszcze jedno - czy to prawda, że silniki 0.6 są są bardziej zawodne niż 0.7?
To znaczy wytrzymują mniej km do remontu.


RE: Kupię Smart Fortwo Model 450 - damiano.o - 20.10.2022

(17.10.2022, 21:57)kamyk napisał(a): Dzięki za info na temat dokładania wyposażenia i cenne uwagi.
Jednak z tym doposażaniem trzeba zgromadzić części i znaleźć kogoś kto to wykona.
Oczywiście sprawa silnika, skrzyni, sprzęgła są najważniejsze.
Czytałem, że turbiny wytrzymują więcej niż silniki.
-----------
I jeszcze jedno - czy to prawda, że silniki 0.6 są są bardziej zawodne niż 0.7?
To znaczy wytrzymują mniej km do remontu.
Najszczersza prawdaWink

Pozdrawiam z RS Concept


RE: Kupię Smart Fortwo Model 450 - kamyk - 20.10.2022

(20.10.2022, 01:35)damiano.o napisał(a):
(17.10.2022, 21:57)kamyk napisał(a): Dzięki za info na temat dokładania wyposażenia i cenne uwagi.
Jednak z tym doposażaniem trzeba zgromadzić części i znaleźć kogoś kto to wykona.
Oczywiście sprawa silnika, skrzyni, sprzęgła są najważniejsze.
Czytałem, że turbiny wytrzymują więcej niż silniki.
-----------
I jeszcze jedno - czy to prawda, że silniki 0.6 są są bardziej zawodne niż 0.7?
To znaczy wytrzymują mniej km do remontu.
Najszczersza prawdaWink

Pozdrawiam z RS Concept

Masz na myśli silniki 0.6 i 0.7 ?


RE: Kupię Smart Fortwo Model 450 - damiano.o - 21.10.2022

(20.10.2022, 08:50)kamyk napisał(a):
(20.10.2022, 01:35)damiano.o napisał(a):
(17.10.2022, 21:57)kamyk napisał(a): Dzięki za info na temat dokładania wyposażenia i cenne uwagi.
Jednak z tym doposażaniem trzeba zgromadzić części i znaleźć kogoś kto to wykona.
Oczywiście sprawa silnika, skrzyni, sprzęgła są najważniejsze.
Czytałem, że turbiny wytrzymują więcej niż silniki.
-----------
I jeszcze jedno - czy to prawda, że silniki 0.6 są są bardziej zawodne niż 0.7?
To znaczy wytrzymują mniej km do remontu.
Najszczersza prawdaWink

Pozdrawiam z RS Concept

Masz na myśli silniki 0.6 i 0.7 ?
Zapytałes czy to prawda, że silniki 0.6 są małożywotne, więc odpowiadam TAK, że to najszczersza prawda Wink ich doloty sięgają średnio 100k km i wymagają gruntownego remontu.

Pozdrawiam z RS Concept


Kupię Smart Fortwo Model 450 - Rzeszów i okolice - kamyk - 21.10.2022

(21.10.2022, 06:26)damiano.o napisał(a): Zapytałes czy to prawda, że silniki 0.6 są małożywotne, więc odpowiadam TAK, że to najszczersza prawda Wink ich doloty sięgają średnio 100k km i wymagają gruntownego remontu.

Pozdrawiam z RS Concept

Dzięki za info. Pytałem oczywiście w relacji do silników 0.7. Czy te 0.7 są trwalsze od 0.6.
No i mam problem - mam upatrzonego 450 z silnikiem 0.6 ale nie wiadomo nic o wykonanym remoncie silnka. VIN tego konkretnego to: WME01MC012H107630
Ma najechane 133kkm.  Autko jest produkcji z grudnia 2002, ale pierwsza rejestracja to luty 2004. Pochodzi z Niemiec, podobno z jedną właścicielką od nowości. Dopiero co sprowadzone do Polski - ma jeszcze niemieckie blachy.


RE: Kupię Smart Fortwo Model 450 - raffa - 21.10.2022

Te niemieckie blachy to znając życie pic na wodę Smile

Gdzieś miałem linka, pod którym można było sprawdzić historię właścicieli w Niemczech. Coś jak CEPIK. Ale boję się, że nie znajdę.Jeśli jednak - podeślę.


RE: Kupię Smart Fortwo Model 450 - kamyk - 22.10.2022

Przemyślałem sprawę i doszedłem do wniosku, że wersja II czyli Model 451 to będzie najlepszy wybór.
Rocznik 2007 wzwyż - raczej przed liftem - cena. Ale jakiś fajny Model 450 dalej jest w opcjach.


Menu