smartklub.pl
coś mi szumi i piszczy - czyli co muszę naprawić a nie wiem jak. - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Motoryzacja (http://smartklub.pl/f-motoryzacja--64)
+--- Wątek: coś mi szumi i piszczy - czyli co muszę naprawić a nie wiem jak. (/t-cos-mi-szumi-i-piszczy-czyli-co-musze-naprawi%C4%87-a-nie-wiem-jak--2064)



coś mi szumi i piszczy - czyli co muszę naprawić a nie wiem jak. - miksell - 09.03.2009

Witam.

1. Dzisiaj zwróciłem uwagę na to, że coś mi jakby szumiało/piszczało w smarcie. Odgłos kojarzy mi się z padającym łożyskiem.
Dźwięk wydobywa się z silnika od strony pasażera. Podejrzewam alternator 70%, lub pompę wody 30%. Czy ktoś go wyciągał?

2. Kolejna "usterka" jaka za mną chodzi to wymiana szczęk hamulcowych na tyle, bo te piszczą. Co tam trzeba wymienić? Czy trzeba bawić się z tłoczkami itp? Czy ktoś to również przerabiał. Z chęcią poczytam i zabieram się do roboty. Mogę nawet udokumentować fotograficznie ;D

Zakładam, że następny weekend będzie słoneczny i wtedy to naprawię Laughing

pozdrawiam


Re: coś mi szumi i piszczy - czyli co muszę naprawić a nie wiem jak. - kamill - 09.03.2009

miksell mi tez wlasnie tak szumi jak opisujesz ....temat poruszalem w innym poscie ale nikt nic nie podopwiedzial... dziwi mnie by lozysko nie wytrzymalo 100tys ;/

moj 2 problem jak problem ,ale pewnie pada mi termostat , mam caly czas 2 kreski i za cholere nie lapie 80 C chyba ,ze stoje chwile na postoju , ale jak juz jade to spada temperatura ;/


Re: coś mi szumi i piszczy - czyli co muszę naprawić a nie wiem jak. - miksell - 09.03.2009

U mnie termostat chyba działa właściwie. Po przejechaniu ok 5 km zapala mi się pierwsza kropka. Ostatnio przejechałem pół Polski i ani razu nie zapaliła mi się 3 kropka. Na razie zakładam, że to dla tego iż mamy małe temperatury. W lecie jak jeździłem z klimą to 3 kropki zapalały się często.

Inną sprawą jest to, że czasem mam jakby miękki hamulec. Mam wrażenie, że czasem chodzi on ciężej a czasem lżej. Wink


Re: coś mi szumi i piszczy - czyli co muszę naprawić a nie wiem jak. - Gość - 09.03.2009

Mixel, o termostacie sporo niedawno bylo. Wymieniłam u siebie i teraz po przejechaniu 15 km ZAWSZE mam 3 kropki, nawet przy -10 st. 8-)


Re: coś mi szumi i piszczy - czyli co muszę naprawić a nie wiem jak. - kamill - 09.03.2009

a gdzie ten termostata w Wawie mozna zrobic ?


Re: coś mi szumi i piszczy - czyli co muszę naprawić a nie wiem jak. - Gość - 09.03.2009

Cytat:Ala napisał(a):
Mixel, o termostacie sporo niedawno bylo. Wymieniłam u siebie i teraz po przejechaniu 15 km ZAWSZE mam 3 kropki, nawet przy -10 st.

Potwierdzam to , co pisze Ala. U mnie też były 2 kropki, czasem na krótko wskoczyła trzecia. Po wymianie termostatu zawsze są 3 kropki (przy -15 też Wink )

Tu jest opis jak go wymienić samemu:
http://www.fq101.co.uk/thermostatchange.asp


Re: coś mi szumi i piszczy - czyli co muszę naprawić a nie wiem jak. - miksell - 09.03.2009

A ile kosztuje termostat?? Wink
Czy ktoś w necie widział opis jak wymienić/wyciągnąć alternator?


Re: coś mi szumi i piszczy - czyli co muszę naprawić a nie wiem jak. - Gość - 09.03.2009

Cytat:miksell napisał(a):
A ile kosztuje termostat??

Płaciłem coś koło 130 zł, na allegro są po 160.

I nigdzie nie znalazłem informacji nt wyciągnięcia alternatora- jedyne co mi przychodzi do głowy to znowu opuszczenie silnika (demontaż tyłu i odkręcenie obu poduszek silnika i skrzyni).


Re: coś mi szumi i piszczy - czyli co muszę naprawić a nie wiem jak. - miksell - 09.03.2009

Dobija mnie wyjmowanie silnika, bo mechanicy biorą za to ok 300 zł. + robota z alternatorem. Naprawa bendiksu w rozruszniku kosztowała mnie 500 zł w tym 300 za wyciągnięcie rozrusznika. Jak już wyciągać silnik to wypada wymienić sprzęgło + pompa wody + paski + alternator, a taka robota będzie kosztować z 2000 zł, co w dzisiejszych niepewnych kryzysowych czasach jest sporym wydatkiem Wink

Zaczynam poważnie zastanawiać się nad wyciągnięciem silnika w domowych warunkach (tak jak to ktoś przedstawił na stronie) i wykonanie wymian samemu Wink Tylko skąd ja wezmę tyle czasu Laughing


Re: coś mi szumi i piszczy - czyli co muszę naprawić a nie wiem jak. - Gość - 09.03.2009

Ja wymieniałam u p. Marka, to chyba były Otrębusy tel. 502 600 052. On ma też termostat (choć ja kupowałam u Alla) i rozsądne ceny.


Menu