smartklub.pl
Smart cabrio vs city błotnik przedni lewy - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Partnerzy forum, Ogłoszenia forumowiczów (http://smartklub.pl/f-partnerzy-forum-ogloszenia-forumowiczow--56)
+--- Dział: Kupię (http://smartklub.pl/f-kupie--82)
+--- Wątek: Smart cabrio vs city błotnik przedni lewy (/t-smart-cabrio-vs-city-blotnik-przedni-lewy--20776)



Smart cabrio vs city błotnik przedni lewy - LukLuk - 10.04.2023

Witam po dłuższej przerwie pasjonatów smartów. Na wiosnę postanowiłem uruchomić moje cabrio, które od roku stało bez przeglądu po uszkodzeniu przedniego lewego błotnika. Banalna rzecz, za wysoki krawężnik przy zjeżdżaniu plastik pękł na całej długości. Jakież było moje zdziwienie gdy zdemontowałem przedni panel, kupiłem używany błotnik i przy próbie montażu zauważyłem, że jednak coś do końca nie pasuje. Podejrzewam, że mimo iż w ogłoszeniu było napisane, że błotnik pasuje do smarta 450 po lifcie i do cabrio to jednak to nie są identyczne panele. Mierzyłem dzisiaj dokładnie ten połamany i porównywałem z zakupionym. Moim zdaniem różnią się nieco wymiarami i kształtem. Na pierwszy rzut oka są identyczne. Ktoś może potwierdzić, że takie różnice występują?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Smart cabrio vs city błotnik przedni lewy - raffa - 11.04.2023

Błotniki, drzwi, co więcej też zderzaki (a dokładniej narożniki) zarówno z przodu jak i z tyłu) i klapa bagażnika są inne w cabrio i coupé. Podobno pasują tylko środkowe elementy zderzaków.

Oczywiście te od cabrio są droższe.


RE: Smart cabrio vs city błotnik przedni lewy - chris2 - 11.04.2023

Przednie błotniki wymiarowo są takie same w cabrio i coupe,różnią się natomiast przetłoczeniami na zewnętrznej części i po zamontowaniu z coupe będzie trochę głupio wyglądać.


RE: Smart cabrio vs city błotnik przedni lewy - psuwacz - 12.04.2023

Wystarczy zobaczyć oba obok siebie. Coupe ma "gładki" bok, z delikatnym przetłoczeniem na drzwiach, cabrio ma wyraźną linię startującą właśnie na błotniku, kontunując przez drzwi i tridion.


Smart cabrio vs city błotnik przedni lewy - LukLuk - 16.04.2023

Dziękuję za odpowiedzi. Gdyby nie sugestia, że jest inne przetłoczenie w górnej części to nawet bym tego nie spostrzegł. A jest ewidentne jak już się wie na co popatrzeć. Poza tym jest delikatnie inny kształt końcówki u dołu przy drzwiach. W efekcie błotnik odstaje od progu. Podczas ostatniego tygodnia szukałem błotnika na różnych aukcjach. Jeden gość z Legnicy powiedział, że cabrio jest delikatnie szersze od coupé i to powoduje, że ten błotnik tak słabo się pasuje. Ponoć da się spotkać cabrio z błotnikami od coupé, ale jest to włożone na siłę, odstaje dołem i źle wygląda. Zatem dla potomności panele zderzaków i z tylu i z przodu nie pasują między wersjami coupé i cabrio 450. Miłego dnia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Smart cabrio vs city błotnik przedni lewy - raffa - 16.04.2023

(16.04.2023, 05:55)LukLuk napisał(a): Dziękuję za odpowiedzi. Gdyby nie sugestia, że jest inne przetłoczenie w górnej części to nawet bym tego nie spostrzegł. A jest ewidentne jak już się wie na co popatrzeć. Poza tym jest delikatnie inny kształt końcówki u dołu przy drzwiach. W efekcie błotnik odstaje od progu. Podczas ostatniego tygodnia szukałem błotnika na różnych aukcjach. Jeden gość z Legnicy powiedział, że cabrio jest delikatnie szersze od coupé i to powoduje, że ten błotnik tak słabo się pasuje. Ponoć da się spotkać cabrio z błotnikami od coupé, ale jest to włożone na siłę, odstaje dołem i źle wygląda. Zatem dla potomności panele zderzaków i z tylu i z przodu nie pasują między wersjami coupé i cabrio 450. Miłego dnia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Błotniki nie pasują, pasują za to środkowe elementy zderzaków. Zarówno z przodu, jak i z tyłu.


Menu