smartklub.pl
Dziwne zapachy oleju, smarów wewnątrz pojazdu - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 450 - smart fortwo (http://smartklub.pl/f-model-450-smart-fortwo--66)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--88)
+----- Dział: Silnik i osprzęt (http://smartklub.pl/f-silnik-i-osprzet--116)
+----- Wątek: Dziwne zapachy oleju, smarów wewnątrz pojazdu (/t-dziwne-zapachy-oleju-smarow-wewnatrz-pojazdu--2101)

Strony: 1 2 3


Co to za smrodzik jakiegos przepalonego oleju lub spalin ? - Gość - 27.07.2008

Witam ,

po kupnie auta , tak jak zawsze , odstawilismy je do czyszczenia i prania. Teraz jest czysciutki jak nowy , ale jest jakis smrodzik na wygluszeniu pokrywy silnika w bagazniku. Myslalem , ze to zniknie , ale nie. Smierdzi jak jakies spaliny . Co to jest i czy ktos mial taki problem ?

Czytajac Forum , znalazlem pare slow na temat jakiegos zaworu upustowego czy cos takiego w kolektorze wydechowym. Moze tam jakies spaliny sie wydobywaja ?
Musze powiedziec , ze nie czuc tego w czasie jazdy, ale po otwarciu bagaznika , to mocno.

Silnik i skrzynka suche ! Zadnych wyciekow.

Jakies sugestie ? Moze nie tylko ja mam ten problem. Czym to odprac ( ten zapach ) i skad to sie bierze ?

pozdrawiam
dax


Re: Co to za smrodzik jakiegos przepalonego oleju lub spalin ? - Gość - 11.09.2008

Witaj
mam ten sam problem ale u mnie smrodzic jest tez w środku czy znalazłeś przyczynę?
pozdr
maciej


Re: Co to za smrodzik jakiegos przepalonego oleju lub spalin ? - Sebartus - 11.09.2008

ale czy to jest całyczas czy tylko jak rano go odpalasz ? może poprostu już Ci katalizator zdechł i spaliny się nierozchodzą tak jak trzeba, napisz jaki silnik i jaki przebieg oraz czy problem występuje zawsze czy tylko w określonych sytuacjach.


Re: Co to za smrodzik jakiegos przepalonego oleju lub spalin ? - kmalinek - 11.09.2008

A może turbina siączy Very happy I olej który jest na niej wydaje taki zapach ? Very happy


Re: Co to za smrodzik jakiegos przepalonego oleju lub spalin ? - monkrasek - 11.09.2008

Rowniez mam problem ze smrodkiem spalin :(
Wystepuje wylacznie rano, po nocy oczekiwania na rozruch.
W srodku raczej nie go nie czuje ale jesli odpale Smarciora i wyjde na zewnatrz, to spaliny ze swoim charakterystycznym smrodkiem powalają...Co może być nie tak?
Moj Smarciak jest z 2002 roku, 55 tys przebiegu.


Re: Co to za smrodzik jakiegos przepalonego oleju lub spalin ? - Sebartus - 11.09.2008

Cytat:Wystepuje wylacznie rano, po nocy oczekiwania na rozruch.

To jest normalne zachowanie, a fachowo się to nazwya silnik diesla Laughing

Jeśli dłuzej po stoi to przy odpalaniu nieraz troszku zakopci ( a jak to jest jeszcze mały garaż to wogole zapaszek jest miodzio hehehhe ) i przez chwile czuć taką większą ilość spalin ale jest to 100% normalne. w benzynie także wystepuje taka sytuacja ale niejest to takie intensywne jak w CDI ( chodzi o zapaszek ).

Cytat:Moj Smarciak jest z 2002 roku, 55 tys przebiegu.

Nie no miodzo Laughing mokrasek jedyna rzecz ktora będzie do wymiany to tłumik za ok 70tys. km. Kupiłaś Smarta według dobrych wytycznych ( więc jak będe w Twoich okolicach to na napewno podjade po odbiór buziola Very happy Razz )


PS......jaki Ty masz zajefajny animowany gif na blogu Laughing


Re: Co to za smrodzik jakiegos przepalonego oleju lub spalin ? - Gość - 11.09.2008

Szkoda monkrasek ze nie zrobiłaś wiecej tych naklejek na smartka wygladają super napewno bym sie na taką pisał.


Powiedz jak zrobiłaś te naklejke ? skad mialasz szablon znaczka klubu itd?


Re: Co to za smrodzik jakiegos przepalonego oleju lub spalin ? - monkrasek - 11.09.2008

Gotek - szablon wzielam z tego posta (Basteks wkleil w roznych formatach w jednej ze swojej wypowiedzi).
Logo

Zmienilam kolor na srebrny i zgralam to sobie na plytke.

Obok miejca gdzie pracuje, jest agencja reklamowa, oklejająca samochody - co prawda nie chcialo im sie robic naklejki wielkosci 15 cm, ale w koncu klient nasz pan Smile

Koszt - 5 zl.

Sebartus chyba ma takie naklejki, ale niebieskie - jesli chcesz inny kolor napisz do mnie na priva, zamowie dla Ciebie w "mojej" drukarni.


Re: Co to za smrodzik jakiegos przepalonego oleju lub spalin ? - Gość - 11.09.2008

ja juz chyba wiem dlaczego taki smrodzik mam w bagazniku. Okazalo sie , ze mam nowy tlumik , a poprzedni wlasciciel pewnie jezdzil z dziurawym i spaliny dawaly do srodka. Teraz czuc rano taki moim zdaniem fajny zapaszek z rurki i nic w srodku. Jakos musze sie pozbyc tego poprzedniego zapachu. Pranie nic nie dalo.To tylko ta wykladzine w bagazniku czuc


Re: Co to za smrodzik jakiegos przepalonego oleju lub spalin ? - monkrasek - 11.09.2008

Oj Sebartus Sebartus Razz czy ja gdziekolwiek wspominalam że moj Smarciak posiada silnik diesla...?

Chyba, że o czymś nie wiem i zalewam go benzyną Laughing

To na szczescie jedyna wada mojego Maluszka i mam nadzieję, że przy tym niewielkim przebiegu posłuży mi długo - na pewno będę bacznie obserwować jego proces starzenia się Razz



[quote]
Sebartus napisał(a):
Kupiłaś Smarta według dobrych wytycznych ( więc jak będe w Twoich okolicach to na napewno podjade po odbiór buziola Very happy Razz )

Tego buziola rozumiem chcesz skonsumować ze Smarciorem??
Razz


A odnośnie gifa...to mój pierszy gif w życiu, zatem cieszę się że zyskał miano zajefajnego Laughing


Menu