smartklub.pl
450 - obroty silnika nierówne, oszalały, za niskie, za wysokie, spadające - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 450 - smart fortwo (http://smartklub.pl/f-model-450-smart-fortwo--66)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--88)
+----- Dział: Silnik i osprzęt (http://smartklub.pl/f-silnik-i-osprzet--116)
+----- Wątek: 450 - obroty silnika nierówne, oszalały, za niskie, za wysokie, spadające (/t-450-obroty-silnika-nierowne-oszalaly-za-niskie-za-wysokie-spadajace--2198)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


Odpowiedź: [temat przeniesiony] HELP SMART SPADA Z OBROTOW I SIE ZAWIESZ HELP - PiterS - 08.12.2011

no coz.. widze ze nikt nie mial takich problemow :( .


Odpowiedź: [temat przeniesiony] HELP SMART SPADA Z OBROTOW I SIE ZAWIESZ HELP - PKO - 08.12.2011

w starszych postach tego tematu nie ma zadnych wskazowek Wink


Odpowiedź: Migajace kontrolki ,nierowne obroty - jakubo - 08.12.2011

napisz coś więcej jaki smart, na ciepłym czy zimnym, co konkretnie sie zapala


[450] bardzo niskie obroty po włączeniu silnika - Konrad - 29.11.2013

Witam, wszystkich forumowiczów, mam wielki problem ze "smarcikiem", otóż:
- przejrzałem chyba wszystkie fora smarta w Polsce i na świecie : (opcja szukaj nie zabija tylko wymaga dużo czasu na poszukiwania - skorzystałem z niej tyle razy, że nie pamiętam)
- przeczyściłem wszystko co się da
- wymieniłem praktycznie wszystkie czujniki, filtry, świece (6)
- wymieniona turbina, rozrząd.
- autko skalibrowane w ASO Smart

Ogólnie wszystko co może powodować usterkę zostało naprawione, najciekawsze, że włącza się check engine, a nie wyskakuje błąd na kompie.

Auto: F2 passion z 2003 Pb 0.6 t 84kkm

Objawy: Autko odpala za pierwszym razem, silnikiem rzuca, bardzo niskie obroty poniżej 500, brak reakcji na pedał przyspieszenia( po wciśnięciu do końca silnik gaśnie), włącza i miga check. Po wyłączeniu i ponownej próbie to samo. Jeżeli uruchomię silnik to po 2-3 minutach takiego telepania, silnik automatycznie wskakuje na 2000-3000 obrotów i wszystko jest ok ( kontrolka włącza się na stałe) -> po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu wszystko jest ok. kontrolka silnika jest wyłączona.
Podejrzenia: Brak ssania – wtrysku wstępnego, na rozgrzanym silniku objaw nie występuje.
Pytanie: Proszę pomóżcie zdiagnozować ten dziwny problem, ustalić przyczynę tego zachowania, może jest to banalne i wystarczy samodzielna naprawa.
Nie mam już pomysłu co z tym zrobić, ASO myśli o wymianie silnika, a ja już dużo kaski wpakowałem.
Pozdrawiam Konrad


RE: [450] bardzo niskie obroty po włączeniu silnika - Gizbern - 29.11.2013

Ja bym na próbę wymienił komputer silnika, lub na nowo zainstalował w nim oprogramowanie itp.
Jakiego używasz testera diagnostycznego?


RE: [450] bardzo niskie obroty po włączeniu silnika - krzyss - 29.11.2013

Hej, jestes z Wawy... czemu nie pojedziesz np na Górczewska 179 do Marka do serwisu zeby Ci sprawdzili dokladnie co i jak ?
Choc Ja podobne objawy mialem przy slabych kablach wysokiego napiecia. Kupilem komplet NGK i wszystkie problemy na zimnym ustapily.
No i jeszcze jedna sprawa, ile bierze Ci oleju ? moze silnik juz nie trzyma kompresji i dlatego jest problem na zimnym ?


RE: [450] bardzo niskie obroty po włączeniu silnika - Konrad - 29.11.2013

(29.11.2013, 22:09)Gizbern napisał(a): Ja bym na próbę wymienił komputer silnika, lub na nowo zainstalował w nim oprogramowanie itp.
Jakiego używasz testera diagnostycznego?

Na sprawdzenie błędów jeżdżę do sprawdzonego elektronika, natomiast wszystkie wartości sprawdzam na mierniku cyfrowym i porównuje z tym co znajdę w necie.


RE: [450] bardzo niskie obroty po włączeniu silnika - Kanapa - 29.11.2013

Szukając w ten sposób to jeszcze długo będziesz lokalizował usterkę.
Tak jak powiedział Kriss - jedź do warsztatu gdzie naprawiają smarty i mają na półce gadżety na bezpośrednią podmiankę.


RE: [450] bardzo niskie obroty po włączeniu silnika - Konrad - 29.11.2013

(29.11.2013, 22:39)krzyss napisał(a): Hej, jestes z Wawy... czemu nie pojedziesz np na Górczewska 179 do Marka do serwisu zeby Ci sprawdzili dokladnie co i jak ?
Choc Ja podobne objawy mialem przy slabych kablach wysokiego napiecia. Kupilem komplet NGK i wszystkie problemy na zimnym ustapily.
No i jeszcze jedna sprawa, ile bierze Ci oleju ? moze silnik juz nie trzyma kompresji i dlatego jest problem na zimnym ?

Kompresja trzyma, na trzech cylindrach wszystko jest oki. Czy bierze olej? z pewnością niewiele. Autko przez 3 latka przejechało ok.15kkm.
Tak jestem z Wawy , natomiast trzymam się swojego mechanika, nie chce próbować bo potem nie dojdę co do czego i będę musiał się z autkiem pożegnać.


RE: [450] bardzo niskie obroty po włączeniu silnika - Konrad - 02.12.2013

Witam, ponownie umówiłem się na spotkanie z p. Markiem, ale narazie jestem uziemiony z wyjazdem autkiem.
Otóż w sobotę zakupiłem czujnik temp cieczy chłodzącej i wymieniłem stary na nowy. Poczekałem do wieczora na naładowanie aku. Przyszedłem do autka i zamontowałem, próba odpalenia i:
kręci ale nie chciał zapalić więc szukam dalej przyczynyConfused.


Menu