smartklub.pl
450 - bagażnik na rower, rowerowy, instrukcja montażu - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 450 - smart fortwo (http://smartklub.pl/f-model-450-smart-fortwo--66)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--88)
+----- Dział: Nadwozie, elementy zewnętrzne. (http://smartklub.pl/f-nadwozie-elementy-zewnetrzne--118)
+----- Wątek: 450 - bagażnik na rower, rowerowy, instrukcja montażu (/t-450-bagaznik-na-rower-rowerowy-instrukcja-montazu--2536)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: 450 - bagażnik na rower, rowerowy, instrukcja montażu - PatiEK - 06.03.2017

To jeszcze ja podepnę się pod ten temat:
Pytanie do użytkowników - wiem, że rower z oponą 2" to spokojnie wejdzie. Próbował ktoś na tym wozić rower z oponą 3"? Mieści się w stojak?


RE: 450 - bagażnik na rower, rowerowy, instrukcja montażu - obwd-crash - 06.03.2017

Może to będzie pomocne Wink
[attachment=15897]
[attachment=15898]


RE: 450 - bagażnik na rower, rowerowy, instrukcja montażu - PatiEK - 06.03.2017

Złoty człowiek jesteś!!!

Oponę oprę, ale paskiem już raczej nie przypnę.


RE: 450 - bagażnik na rower, rowerowy, instrukcja montażu - PatiEK - 08.03.2017

Wiesław - czy widać w mocowaniu opcję aby pasek do zapięcia koła wymienić na dłuższy?


RE: 450 - bagażnik na rower, rowerowy, instrukcja montażu - obwd-crash - 08.03.2017

(08.03.2017, 16:09)PatiEK napisał(a): Wiesław - czy widać w mocowaniu opcję aby pasek do zapięcia koła wymienić na dłuższy?

 Jeżeli masz dłuższy taki pasek "zębaty", to żaden problem Wink
[attachment=15924]
[attachment=15925]
[attachment=15926]


RE: 450 - bagażnik na rower, rowerowy, instrukcja montażu - PatiEK - 08.03.2017

Dzięki!!!

Jest nadzieja Wink


RE: 450 - bagażnik na rower, rowerowy, instrukcja montażu - raffa - 16.07.2019

Wyciągam kotleta! Very happy Będzie odgrzewany Very happy

Sezon w pełni. Już wiem, czym różnią się bagażniki od cabrio i od coupé. Dziękuję koleżankom i kolegom!
Równolegle do poszukiwań bagażnika w naszych i zagranicznych portalach ogłoszeniowych, zanim kupię i zamontuję, mam kilka pytań.

Po pierwsze:
ma ktoś wypożyczyć na kilka dni bagażnik do wersji cabrio? Wink Śląsk, wschodnia Małopolska, zachodnia Opolszczyzna? Chciałbym potestować, czy w ogóle jest sens. Albo przynajmniej żeby podjechać, poprzymierzać i zobaczyć na żywo, czy to ma sens, zanim nie wydam kilku setek...

Po drugie:
już wiem, że belka na rowery wysoko jest 'głupia', bo rowery wystają (aczkolwiek jakby ktoś był miły i zmierzył, na jakiej wysokości od ziemi jest oryginalnie zamocowana belka, to będę wdzięczny). Czy komuś udało się rozwiązać problem belki oświetleniowej (a w szczególności podłączenia oświetlenia) w przypadku obniżenia belki na rowery i jeśli tak, to w jaki sposób?

Po trzecie:
może ktoś ma / będzie mieć na sprzedaż bagażnik do cabrio? Wink


RE: 450 - bagażnik na rower, rowerowy, instrukcja montażu - obwd-crash - 16.07.2019

(16.07.2019, 14:08)raffa napisał(a): Wyciągam kotleta! Very happy Będzie odgrzewany Very happy

Sezon w pełni. Już wiem, czym różnią się bagażniki od cabrio i od coupé. Dziękuję koleżankom i kolegom!
Równolegle do poszukiwań bagażnika w naszych i zagranicznych portalach ogłoszeniowych, zanim kupię i zamontuję, mam kilka pytań.

Po pierwsze:
ma ktoś wypożyczyć na kilka dni bagażnik do wersji cabrio? Wink Śląsk, wschodnia Małopolska, zachodnia Opolszczyzna? Chciałbym potestować, czy w ogóle jest sens. Albo przynajmniej żeby podjechać, poprzymierzać i zobaczyć na żywo, czy to ma sens, zanim nie wydam kilku setek...

Po drugie:
już wiem, że belka na rowery wysoko jest 'głupia', bo rowery wystają (aczkolwiek jakby ktoś był miły i zmierzył, na jakiej wysokości od ziemi jest oryginalnie zamocowana belka, to będę wdzięczny). Czy komuś udało się rozwiązać problem belki oświetleniowej (a w szczególności podłączenia oświetlenia) w przypadku obniżenia belki na rowery i jeśli tak, to w jaki sposób?

Po trzecie:
może ktoś ma / będzie mieć na sprzedaż bagażnik do cabrio? Wink

Testowanie w cabrio jest trudne, gdyż uchwyty bagażnika mocuje się na stałe, wiercąc w tridionie otwory. Zatem pewnie nikt kto ma ich nie będzie demontował. Mocowane są między innymi na nity zrywalne, a te wymagają rozwiercenia by zdemontować uchwyty.
W coupe uchwyty przykręca się pod mocowania amortyzatorów szyby tylnej, i ich montaż oraz demontaż to banalnie prosta czynność.


RE: 450 - bagażnik na rower, rowerowy, instrukcja montażu - raffa - 16.07.2019

@obwd-crash i to jest bardzo cenna uwaga. Dziękuję!

Tym bardziej z chęcią zrobiłbym więc przymiarkę na sucho, na czyimś samochodzie. Dziwne, że producent nie zrobił maskowanych otworów. Przysłowiowe sto lat temu w fordach i o ile dobrze pamiętam renault było tak, że w miejscach mocowania bagażnika były otwory. Zaklejone / zatkane plastikiem, polakierowane. Jak człowiek nie korzystał, to nie miał dziur, a jak korzystał, to odtykał / wydłubywał maź i miał gotowe Smile

W związku z tym, że trzeba wiercić, czy poza metodą mocowania bagażniki różnią się na przykład położeniem? kątem pochylenia? Macie wiedzę w tej kwestii?

Czy istnieje jakiś szablon montażu w cabrio, żeby wiedzieć, gdzie to otwory należy wywiercić? Znalazłem instrukcję na Evilution, ale pytania i tak są aktualne.

Pytanie drugie i trzecie z poprzedniego posta zostają aktualne.


450 - bagażnik na rower, rowerowy, instrukcja montażu - damiano.o - 17.07.2019

Z tego co kojarzę to Lolek i RobsonWawa mają w swoich 451 cabrio uchwyty na bagażniki rowerowe Ale obaj to Wawa, żeby podpatrzeć i raczej żaden nie wykorzystuje ich do przewożenia rowerów .... bo Lolek wozi śmigło, a Robson pełnowymiarowe koło zapasowe

Pozdrawiam z RS Concept


Menu