smartklub.pl
[450] Światła do jazdy dziennej DRL - LED, LEDy - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 450 - smart fortwo (http://smartklub.pl/f-model-450-smart-fortwo--66)
+---- Dział: Tuning (http://smartklub.pl/f-tuning--89)
+---- Wątek: [450] Światła do jazdy dziennej DRL - LED, LEDy (/t-450-swiatla-do-jazdy-dziennej-drl-led-ledy--2604)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26


Odpowiedź: Światła dzienne?? - Gość - 09.08.2011

No wlasnie jakie zarówki led swiatła jazdy dziennej trzeba kupic zeby pasowały ?


Odpowiedź: Światła dzienne?? - DaSza - 10.08.2011

Skoro żarówka 21W to model P21W.
Tylko pamiętaj, że powinna mieć homologację, a takich żarówek praktycznie nie ma.
Także bezpieczniej i pewniej jest jednak zamontować zwykłe światełka dzienne z homologacją.


Odpowiedź: Światła dzienne?? - charly - 10.08.2011

Pytanie tylko po co?


Odpowiedź: Światła dzienne?? - DaSza - 10.08.2011

Po co mieć światła z homologacją?
Po to, że w razie (odpukać) jakichś problemów, to Ty będziesz winny, bo np. miałeś opony w rozmiarze nie dopuszczonym przez homologację, albo właśnie światła które nie spełniają normy, więc tak jakbyś jechał bez światełSad
Poza tym masz chociaż jakąś gwarancję, że to co używasz jest "bezpieczne" nie tylko dla Ciebie ale i dla innych.
Popatrz sam na te wspaniałe "xsenony" z żarówek za 10 zł,
jak walą po oczach - temat też ostatnio był, na wielu z nich nawet jak wół stoi - nie dopuszczone do ruchu! I co z tego?
Nawet tu na forum, pisali koledzy że mieli sytuację, gdy po stłuczce ubezpieczyciel sprawdzał rozmiar opon.
Oczywiście kwestia świadomego wyboru, tak jak z każdym naruszeniem przepisów. Tylko, że potem tłumaczenie "a bo ja nie wiedziałem" niewiele daje.
Mi już misiaczki sprawdzali homologację na dziennych, jak nie mieli się do czego doczepić.


Odpowiedź: Światła dzienne?? - Mart - 10.08.2011

Idźmy dalej tym tropem "po co?" - to po co przegląd techniczny lub prawo jazdy.


Odpowiedź: Światła dzienne?? - charly - 10.08.2011

Totalnie mnie nie zrozumieliście... Pytanie dotyczyło tego po co w ogóle montować w aucie światła do jazdy dziennej skoro fabrycznie takie nie były zamontowane? Jasne, fajnie jak są, ale nie widzę sensu samodzielnego ich montowania. Jeśli jest jakiś inny powód poza oszczędnością na kupowaniu żarówek (tylko po jakim czasie?), oszczędnością paliwa (tylko jaka to oszczędność?) czy też bajerem w postaci podobno modnego gadżetu na froncie, to doinformujcie mnie proszę Smile Niejedna osoba już pewnie na forum wie, że jestem purystą i przeciwnikiem poprawiania fabryki więc na pewno też przemawia przeze mnie to subiektywne podejście do zachowania oryginału auta. Ale na praktyczne względy zawsze też zwracam uwagę... lub ich brak.


Odpowiedź: Światła dzienne?? - DaSza - 10.08.2011

Jestem szczęśliwym posiadaczem 451 z mhd. Jak wiesz trzeba jeździć na światłach. Krótkie 2x55W, tył 2x5W, postojówki, 2x5W, podświetlenie deski powiedzmy ok 5W, oświetlenie tablicy 2x5W. Razem circa 150W + dmuchawa, radio etc. Przy każdym zatrzymaniu na światłach, to wszystko żre z akumulatora + ruszanie.
Ile według Ciebie wytrzyma w takich warunkach akumulator i jak często trzeba go doładowywać?
Oczywiście mogę za każdym razem wyłacząć tryb ECO, tylko idąc Twoim tokiem rozumowania, skoro go zrobiono to po co go wyłączać?
Sprawa ledów załatwia wszystko - jeżdżę na ECO i ni muszę non-stop doładowywać akumulatora - tyle praktyki.
A reszta, to co jest najważniejsze - to nam sprawia FRAJDĘ.
BEZCENNE - za resztę zapłacisz MasterCard Laughing


Odpowiedź: Światła dzienne?? - andrzejmc - 10.08.2011

Można tu jeszcze dorzucić wypalone oraz zmatowiałe odbłyśniki i poliwęglanowe szybki reflektorów.

Ps.
Od 2011 roku wszystkie nowo wyprodukowane w UE auta są obowiązkowo wyposażone (fabrycznie) w światła dzienne.


Odpowiedź: Światła dzienne?? - makosz - 10.08.2011

Ja dodałem światła do jazdy dziennej m.in. dlatego że:
- przedłużam tym samym prawidłowe działanie włącznika świateł na manetce (a ta jest trochę droższa, niż same żarówki)
- nie muszę się gimnastykować przy zmianie żarówek
- nie wypalone odbłyśniki lepiej spełniają swoje zadanie, gdy powinny, tj. w nocy.
- nie mam problemów z niedoładowanym akumulatorem, nawet używając webasta w zimie
- nie musiałem gmerać w instalacji elektrycznej po zainstalowaniu systemu audio, by starczyło dla niego prądu i nic nie klęknęło
- fabrycznie starsze smarty nie miały instalowanych świateł do jazdy dziennej, co nie znaczy, że to jest złe. Poprostu wtedy w okresie letnim nie było obowiązku jazdy na światłach.
- nie muszę pamiętać o ich włączeniu i wyłączeniu (a gdyby nawet popsuł się układ sterowania i świeciłyby się non-stop, to przy mocy 4,4W nie martwię się o akumulator)

Znalazłoby się jeszcze kilka aspektów, gdzie światła do jazdy dziennej 'mają sens', ale przymusu nie ma.


Światła dzienne LED Smart - Arek - 25.03.2013

Temat na czasie Smile Długo szukałem optymalnego rozwiązania, by było ladnie, profesjonalnie i lepiej wyglądające niż oryginalne. No i spełniało normy i homologacje a przy okazji nie zbankrutować Wink I udało się !!! Efekt na żywo piorunujący. Posiadacze z Wawrszawy i okolic mogą mieć szybko i profesjonalnie takie samo lub podobne rozwiązanie w swoim pupilu , z gwarancją na lampy i montaż . Narazie nie podaję serwisu, co byście ich nie zawalili smartami Wink
Załączam fotki , więcej na maila w razie potrzeby. Polecam z czystym sumieniem i póżniej podam , jak będzie zainteresowanie szczegóły i namiary.
! ps. ps. pomijam ,że smart wygląda mega cool ,to oszczędnośc paliwa min 1litr na 100km !


Menu