smartklub.pl
[450][452] Brak mocy - ogólna dyskusja / EGR / Tryb awaryjny - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Motoryzacja (http://smartklub.pl/f-motoryzacja--64)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--109)
+---- Wątek: [450][452] Brak mocy - ogólna dyskusja / EGR / Tryb awaryjny (/t-450-452-brak-mocy-ogolna-dyskusja-egr-tryb-awaryjny--2613)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


Odpowiedź: brak mocy....reaktywacja - PKO - 10.03.2010

dodal bym ze slabe lub brak ladowania turbiny z roznych przyczyn


Odpowiedź: brak mocy....reaktywacja - Devil - 10.03.2010

Cytat:andrzejmc pisał(a)):
Komputer sterujący pracą silnika zastępuje wtedy nieprawidłową wartość przez wartość zakodowaną w pamięci (tzw.mapa) przechodzi w tryb awaryjny -(zmniejszenie mocy silnika) i sygnalizuje to zaświeceniem żółtej lampki z ikoną silnika -check engine.

Andrzej,
Jak to mawiają "są na tym świecie rzeczy które nawet fizjologom sie nie śniły"
W moim samochodzie (nie w smarcie),Swieci się check engine (pojawia sie i znika podobnie jak ten abs w smarcie) przez 5-8 tkm,potem gaśnie i znowu to samo.Nie ma żadnego spadku mocy,jak pisałeś wyżej,silnik pracuje tak samo z zaświeconą kontrolką jak i bez niej.Na wyświetlaczu komputera pojawia się "depollution system faulty"
Byłem w wielu serwisach,próbowali wymieniać(robić podmianki wielu elementów na nowe) i ni hu,hu,nie gasło.Jasne jak skasowali bład to tak,ale na chwile.Parametry pracy silnika z zaświeconą kontrolką nie są z trybu awaryjnego.
Ostatnio usłyszałem,że to francuz,a wnich elektronika szwankuje.Wiec skoro się nic nie dzieje to żebym to miał w d....


Odpowiedź: brak mocy....reaktywacja - Gość - 11.03.2010

irlandia


Odpowiedź: brak mocy....reaktywacja - andrzejmc - 11.03.2010

Mirek dokładnie to co napisałeś powyżej z tym że w Oplu Astrze 1 na wielopunkcie -świecąca okresowo kontrolka silnka i nic poza tym wszystko ok. Kolega wydal masę kasy na serwisy i diagnostykę i dalej to samo ,a przyczyną okazał się ...akumulator - znanej niemieckiej firmy" srebrny".
A żeby było ciekawiej przełożony do drugiego ,innego samochodu spisuje się doskonale.
Cudów nie ma ,albo są.


Laughing Laughing Laughing


Odpowiedź: brak mocy....reaktywacja - PKO - 11.03.2010

Cytat:andrzejmc pisał(a)):
Mirek dokładnie to co napisałeś powyżej z tym że w Oplu Astrze 1 na wielopunkcie -świecąca okresowo kontrolka silnka i nic poza tym wszystko ok. Kolega wydal masę kasy na serwisy i diagnostykę i dalej to samo ,a przyczyną okazał się ...akumulator - znanej niemieckiej firmy\" srebrny\".
A żeby było ciekawiej przełożony do drugiego ,innego samochodu spisuje się doskonale.
Cudów nie ma ,albo są.


Laughing Laughing Laughing

mam opla combo II 1.6 CNG i tez regularnie co dwa tygodnie zapala sie kontrolka silnika blad(na kompie) jest sondy lambda a przyczyna(faktyczna) wlasnie akumulator Wink Very happy


Odpowiedź: brak mocy....reaktywacja - Devil - 11.03.2010

Dlatego właśnie nie jestem zwolennikiem rozbudowanej elektroniki w samochodach.Czujniki,noktowizory,kamerki,im wiecej tego,tym więcej problemów.

Dobra furmanka i nie ma się co zepsuć.


Odpowiedź: brak mocy....reaktywacja - Szupryk - 11.03.2010

Uwierz, że jest co ..
Znajomy takie naprawiał dla straży granicznej ...
Silniki, skrzynie, przy przebiegach nawet mniejszych niż 100 tyś km. Rolleyes


Odpowiedź: brak mocy....reaktywacja - Devil - 11.03.2010

Cytat:Szupryk pisał(a)):
Silniki, skrzynie

Szupryk,
Proponuję okularki Wink. Pisałem o elektronice,nie mechanice Beer Beer Beer


Odpowiedź: brak mocy....reaktywacja - Szupryk - 11.03.2010

Nie no dobra, ogólnikowo pociągnąłem ...
Jeżeli chodzi o elektrykę to faktycznie mało rzeczy się tam może zepsuć Very happy


Odpowiedź: brak mocy....reaktywacja - Gość - 11.03.2010

Panowie Smile odbiegamy od tematu..... skupmy sie na moment (bo jak nie to mój smart skończy jako pochodnia czyli nocna atrakcja osiedlowa, no chyba ze ktos sie zlituje i go ukradnie)


Menu