smartklub.pl
[450][452] Brak mocy - ogólna dyskusja / EGR / Tryb awaryjny - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Motoryzacja (http://smartklub.pl/f-motoryzacja--64)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--109)
+---- Wątek: [450][452] Brak mocy - ogólna dyskusja / EGR / Tryb awaryjny (/t-450-452-brak-mocy-ogolna-dyskusja-egr-tryb-awaryjny--2613)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


Odpowiedź: brak mocy....reaktywacja - Gość - 21.03.2010

nie nie mi ewidentnie idzie olej do silnika turbo puszcza olej. intercooler jest zalany olejem...


Odpowiedź: brak mocy....reaktywacja - PKO - 21.03.2010

sprawdzales czy nie idzie powietrze jak wyciagniesz miarke oleju na odpalonym silniku??


Odpowiedź: brak mocy....reaktywacja - Gość - 22.03.2010

nie idzie...


Odpowiedź: brak mocy....reaktywacja - Gość - 24.03.2010

po tej zimie to jest jakaś masakra z tym... albo wywala olej przez odmę z dołu, albo zamarza woda w górnej i zawór PVC wtedy turbina wdmuchuje powietrze do skrzyni korbowej...
Ta odma z zaworem powinna byc wymieniana co 3 lata.
Do tego w oleju po jezdzie w zimie na zimnym silniku odpalaniu i po krótkich odcinkach jest pełno benzyny - taki rozcieńczony olej rozszczelnia silnik, puszcza kompresja, turbina również zaczyna "popuszczać" olej ...
Po zimie trzeba koniecznie sprawdzić i wymienić olej - ja własnie przeszedłem na dobry mineralny 15W40 z półsyntetyka + militec... niestety silnik powoli kwalifikuje sie do remontu i 10W60 jest już dla niego za rzadki.
Jeśli komus siadają powoli pierścienie a nie jest pewien niech zatankuje do pełna 98 i doda 0,5 litra oleju 2T do baku (mieszanka 1:50) jak silnik złapie kompresje to smart bedzie rwał asfalt i zamykał licznik Smile
Wogóle zauważyłem że Smart jest bardzo wrażliwy na odpowiedni olej ... to nie V8 z Detroit.


Odpowiedź: brak mocy....reaktywacja - kamill - 25.03.2010

co daje taka mieszanka ?


Odpowiedź: brak mocy....reaktywacja - KamiloVsky - 25.03.2010

Lepsze smarowanieSmile


Odpowiedź: brak mocy....reaktywacja - kamill - 25.03.2010

Razz dobre Smarowanie to podstawa Very happy


Odpowiedź: brak mocy....reaktywacja - Gość - 25.03.2010

dodatkowym objawem jest brak mocy po rozgrzaniu silnika i takie charakterystyczne pierdzenie - paliwo w oleju zaczyna parować .... kiedys w 126p pusiła mi membrana w pompie paliwa i paliwo sciekało do oleju .. po nagrzaniu silnik tracił moc i gasł na postoju... - zbyt bogata mieszanka sie robiła.
Co do tej mieszanki z olejem - mozna spokojnie kupic 1 litr oleju 2T - starczy na dwa tankowania.... to olej do silników 2suwowych - nic sie nie stanie - robiłem to juz wiele razy dla różnych silników - jest szansa że olej z paliwa uszczelni pierscienie na jakis czas - potem mozna to powtórzyc - oczywiście to tylko półsrodek przed remontem.....
Pamietajcie tez żeby po remoncie docierac pierścienie i panewki na oleju mineralnym !!!!! a potem dopiero zalać półsyntetyk.


Odpowiedź: brak mocy....reaktywacja - Gość - 26.03.2010

pytanie lekko głupawe: biorąc pod uwage że F2 599cm3 ma 3 cylindry na które przypadają 3 cewki zaplonowe i 6 świec ale kabel jednej ze świec jest uszkodzony a dokładniej mówiąc wisi na włosku i prądu raczej nie ma szansy przekazać to? no właśnie.....co sie może dziać? Wygląda na to że juz długo tak jeżdziłem a mechanicy wymieniający świece jakies 2 tyg temu nic nie zauważyli..... Reasumując: jak bedzie pracowal taki silnik na 5 świecach?
Pytanie drugie: regeneracja turbo do tegoż smarta, jakie koszty i gdzie polecacie? Lub gdzie moge kupic do tego cholerstwa turbine ??? Turbo puszcza olej, bylo go troche w intercoolerze...


Odpowiedź: brak mocy....reaktywacja - dzulia83 - 13.06.2011

hej
mam problem z moim gilunkiem. wracalam z miasta i nagle moj smart stracil moc nie chcialo mu sie jechac ,jechal ale bardzo slabiutko, byl robiony remont silnika i swiece tez bymy nowe nie wiem co to moze byc boje sie tylko czy nie poszla uszczelka pod glowica czy moze ktos sie orientuje co mu jest. prosze o pilna pomoc JuLia


Menu