smartklub.pl
Godzina dla Ziemi 2010 - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Varia i wszystko jasne - W Naszym Klubie (http://smartklub.pl/f-varia-i-wszystko-jasne-w-naszym-klubie--52)
+--- Dział: Varia - Hyde Park (http://smartklub.pl/f-varia-hyde-park--60)
+--- Wątek: Godzina dla Ziemi 2010 (/t-godzina-dla-ziemi-2010--2663)



Godzina dla Ziemi 2010 - Ket - 24.03.2010

Już po raz trzeci podczas organizowanej przez WWF akcji miliony ludzi na całym globie 27 marca o godz. 20.30 na jedną godzinę zgaszą światło, aby symbolicznie przeciwstawić się największemu zagrożeniu dla naszej planety i apelować o konkretne działania na rzecz ochrony klimatu.
W akcję włączają się osoby prywatne, firmy, a także władze miast, które wygaszają iluminacje spektakularnych budynków i obiektów.
W tym roku w akcję Godzina dla Ziemi WWF w Polsce zaangażowało się już 60 znanych osób. Artyści, piosenkarze, aktorzy, dziennikarze i podróżnicy dołączyli do ogólnoświatowego ruchu społecznego w symbolicznym apelu o działanie na rzecz Ziemi.
Godzina dla Ziemi WWF to przede wszystkim symboliczny apel ludzi na całym świecie o powstrzymanie niezwykle groźnych dla naszej cywilizacji zmian klimatu. Głównym celem jest demonstracja jedności, determinacji i wiary w to, że świat potrafi zjednoczyć się, by sprostać największemu wyzwaniu naszych czasów.
Więcej informacji i pełna lista znanych i lubianych osób, które wspólnie z nami zgaszą światło (wśród nich Wojciech Mann, Grażyna Torbicka, Agata Młynarska i wiele innych) znajduje się na stronie http://www.wwf.pl/godzinadlaziemi. Również na tej stronie można obejrzeć reklamę społeczną z udziałem Urszuli Dudziak, Doroty Wellman, Grażyny Wolszczak, Sebastiana Karpiel-Bułecka, Piotra Najsztuba i Huberta Urbańskiego. Spot zachęca do zarejestrowania się na stronie i dołączenia w ten sposób do symbolicznego apelu o konkretne działania na rzecz ochrony klimatu.

Więc gasimy światło - może to również wpłynie na poprawę przyrostu naturalnego Very happy


Odpowiedź: Godzina dla Ziemi 2010 - plesniak - 24.03.2010

Komutery też trzeba wyłączać? Jak ja przeżyję godzinę bez forum...


Odpowiedź: Godzina dla Ziemi 2010 - Devil - 24.03.2010

Opinie na temat ocieplenia klimatu są bardzo rozbieżne.Wiele źródeł mówi, że jest to tylko bańka mydlana i zmowa kilku lobbystów,na rzecz których rozdmuchane zostało "ocieplenie klimatu"


Odpowiedź: Godzina dla Ziemi 2010 - plesniak - 24.03.2010

Jest jeszcze inny problem. Zakłądy energetyczne i tak musza wyprodukować ten prąd on po prostu zniknie w kablach i tyle. Poza tym jak wszyscy po godzinie włącza żarówki to jak wszystko p.... W zeszłym roku negatywnie wypowiadał się ktoś z Enionu albo stoenu.

Oczywiście wiadomo że chodzi o ideę ale... ja nie wyłączę światła, nie po to kupowałem energooszczędne i ledy Smile i polecam wszystkim jako wkład w ochronę środowiska. Także popieram ideę i chwała wszystkim za to.


Odpowiedź: Godzina dla Ziemi 2010 - Gantz - 24.03.2010

Powiem, że oczywiście wyłączenie wszystkich odbiorników energii elektrycznej kompletnie nic nie daje bo cały wyprodukowany prąd i tak pójdzie w "kable" a elektrownie nie wyłączą swoich generatorów. Jest jednak duże ALE - myślę, że bardziej chodzi o symbolikę i zaakcentowanie problemu ekologii w Polsce i na Świecie. Chodzi o zwiększenie świadomości ekologicznej i dlatego zgaszę światło 27.03 i po ciemku
Beer choć nie popieram niekiedy działań ekologów bo sam pracując w branży budowlanej doświadczyłem ich nie logicznych, nie ekonomicznych działań.


Odpowiedź: Godzina dla Ziemi 2010 - plesniak - 24.03.2010

Dlatego popieram ideę Smile ale mam uraz do ekologów grinpisów i innych. Może powinienem się zastanowić nad sobą... ale państwo też by mogło coś zrobić... np. dofinansowac nam zakup smartów ED Very happy


Odpowiedź: Godzina dla Ziemi 2010 - dr-big - 25.03.2010

Hmm, od lat staram sie nie "obciazac" zbytnio srodowiska... ale 27 po ciemku nie bede siedzial Smile .


Odpowiedź: Godzina dla Ziemi 2010 - Gantz - 27.03.2010

To ja spadam na godzinę Smile


Menu