smartklub.pl
[450] Spalanie 700 cm3 - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 450 - smart fortwo (http://smartklub.pl/f-model-450-smart-fortwo--66)
+---- Dział: Ogólne (http://smartklub.pl/f-ogolne--87)
+---- Wątek: [450] Spalanie 700 cm3 (/t-450-spalanie-700-cm3--3225)

Strony: 1 2 3


Odpowiedź: Spalanie - PKO - 03.10.2010

duzo zalezy jakie paliwo sie tankuje , ostatnio na testy pozyczylem sobie z BMG smarta FT 84KM i tankujac go do pelna na ich stacji wynik byl nastepujacy (przy pelnym ogniu Wink)
237 km 23 litry PB 95
zanim go oddalem musialem zatankowac i zrobilem to na stacji ORLEN tankujac PB 95 i wynik byl zaskakujacy (tez pelen ogien)
171 km i 10,8 litrow Hammer


Odpowiedź: Spalanie - plesniak - 03.10.2010

PKO przjejechałem na tym ich syfie 600 km i takiego bagna to dawno w baku nie miałem, zobacz jakie na tą stacje "fury" podjezdzają, same polonezy trucki i inne Żuki istare passato golfy. Kasiunqa nawet pomyślala żeby rurkąa spuścić to ich paliwo z baku Smile


Odpowiedź: Spalanie - PKO - 03.10.2010

dokladnie szkoda ukladu wtryskowego Mad


Odpowiedź: Spalanie - SP7KH - 04.10.2010

Może i paliwo - tylko że ja od początku jak go mam, od 1 czerwca tego roku - tankuje tylko i wyłącznie na Statoilu, na jednej stacji (z małymi wyjątkami) i z tego samego dystrybutora.
Przejechałem na "ichnym" paliwie ponad 4k km, i to bez
zastrzeżeń jakościowych - silnik pracuje jak "pszczółka".
Jednak po raz pierwszy autko było eksploatowane na takich głupich dystansach, i w taki sposób.


Odpowiedź: Spalanie - PKO - 04.10.2010

to jestem w szoku , statoil ma dobre paliwo ,moze masz nieszczelny uklad paliwowy :-? Hammer


Odpowiedź: Spalanie - SP7KH - 04.10.2010

Nieszczelność układu paliwowego raczej odpada - plam po benzynce nie widać, motorek suchy jak pieprz.
Podejrzewam że tak krótkie odcinki, wychłodzenie silnika i kolejny cykl powodują że jego elektroniczny "pomyślunek"
wymusza pracę na bogatszej - tak jak przy rozruchu - mieszance.
Szczególnie że temperatura chłodziwia ledwo do dwóch jajek dochodziła.
Oczywiście mowa o benzynie, 450.
Przy normalnej eksploatacji palił w normie (opis na str.1).
Zobaczymy co dalej.


Odpowiedź: Spalanie - PKO - 25.03.2011

[temat przeniesiony]

Tak jak w temacie martwi mnie spalanie w mojej smart bryce :/

Mam wrazenie, ze od momentu zakupu samochodu, a minal juz ponad rok,pragnienie na paliwo odczuwalnie sie zwiekszylo i utrzymuje sie na chwile obecna na poziomie okolo 5 l/100km. Przebieg w moim przypadku to 98tys, niedawno wymieniony olej w silniku, klimatyzacja nie załączana(bo jeszcze zimno i niestety w samym mechanizmie awaria) .
Dodam jeszcze, że od dluzszego czasu zmienilem nawet styl jazdy na "super eco", co nie przeklada sie na zmiane łapczywosci Smarta- a paliwo coraz drozsze? Wink

Ktoś ma jakies sugestie ?

profesor
Adept



"Super eco" to pojęcie szerokie i nie zawsze powoli znaczy oszczędnie. Jest chłodno, a silniki cdi w smarcikach są niedogrzane. Jak jeżdżę zimą w korkach to ciężko smarcika do 80 st.C zagrzać, a jak się go pogoni to temperaturę szybciej złapie. Ponadto silniki turbodoładowane powinny się kręcić pomiędzy 2000 -3500 obrotów - wtedy turbinka pracuje i autko ma lepsze osiągi przy niższym zużyciu paliwa. A czy samochodzik Ci nie dymi bo może wtryski leją lub zawór EGR masz przytkany?


Fireman
Rozmowny




Niby wiosna a rano 0 stopni 5 L to normalny wynik jak do pracy masz 15 km

lysy13
Pasjonat


Odpowiedź: Spalanie - ŁYSY13 - 28.03.2011

To normalne takie paliwo jest w CPN słabe na maxa


RE: [450] Spalanie 700 cm3 - JayZet - 13.03.2015

Jedyne dobre paliwo to niepochodzący z polskiej rafinerii Shell V-Power 100+
Przywożone jest z Niemiec i można uważać je za naprawdę dobre...

Czemu tak?
Bo mój Kumpel od lat pracuje w Orlen-Hurt i mi to zdradził...
a poza tym auto znajomka osiągało na nim 255 VMax a nie 245 Smile

PS. Ostatnio spalanko wyniosło mi ca. 4l./100km.
(na 200 dość żwawych kilometrach Gierkówki)

Smile


RE: [450] Spalanie 700 cm3 - Dżenka - 16.10.2016

Ja tankuje tylko PB 98 i naprawdę czuję różnicę, jak na rozgrzany silniku dodam gazu to czuję że, mam tylny napęd. NO.
Tylko nie wiem czy mam turbo bo kupiłam Go z auto handlu bez żadnych dodatkowych informacji, tylko książka pojazdu i dowód. Powoli rozszyfrowuję , byłam w serwisie Mercedesa w Gdyni ale nie są za bardzo rozmowni, po VIN-nie dowiedziałam się , zę to wersja Passion.


Menu