smartklub.pl
Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Nasze smarty (http://smartklub.pl/f-nasze-smarty--53)
+--- Dział: Pokaż swoje auto (http://smartklub.pl/f-pokaz-swoje-auto--62)
+--- Wątek: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? (/t-co-dzisiaj-zrobiles-przy-swoim-smarcie--3441)



Odpowiedź: pochwalę się ;P - smart452 - 09.05.2011

Xenon wiąże się zawsze z samopoziomowaniem i spryskiwaczem (lub wycieraczką) bez jednej z tych rzeczy wygasa homologacja!
Europa się kłania Wink

Pozdrawiam
smart 452


Odpowiedź: pochwalę się ;P - plesniak - 09.05.2011

Polska przystępując do tzw. Porozumienia z roku 1958 zobowiązała się wzajemnie uznawać Regulaminy EKG ONZ stanowiące załączniki do ww. Porozumienia, a będące dokumentami normatywnymi określającymi wymagania techniczne. Regulaminy te normalizują między innymi parametry reflektorów i źródeł światła w nich stosowanych:
? regulamin 37 ? żarówki samo- chodowe,
? regulamin 99 ? gazowe, wyładowcze źródła światła (tzw. ksenonowe źródła światła),
? regulamin 112 ? reflektory z halogenowym źródłem światła,
? regulamin 98 ? reflektory z gazowym, wyładowczym źródłem światła
? regulamin 48 ? rozmieszczenie urządzeń świetlnych na pojeździe.

Zapisy regulaminu 48 określają, że reflektory wyposażone w źródło światła dużej jasności (wysoka wartość strumienia świetlnego), a takimi są gazowe wyładowcze źródła światła, powinny być wyposażone w urządzenia oczyszczające szybę reflektora (tzw. spryskiwacze) oraz urządzenia samopoziomujące reflektor, ma to zapobiegać nadmiernemu olśnieniu powodowanemu przez rozpraszanie światła na zanieczyszczeniach osadzonych na szybach reflektorów, czy olśnieniu powstającemu w wyniku zmian kierunku emitowanego światła. Zastosowanie tzw. zamienników źródeł światła jest niezgodne z przepisami i może stanowić podstawę do wymierzenia mandatu lub niespełnienia wymogów niezbędnych do przedłużenia okresu ważności badań technicznych pojazdu. Prawo o ruchu drogowym Dz. U. Nr 108 Poz. 908 Art.
66 ust. 4 p. 2: ?Zabrania się stosowania w pojeździe przedmiotów wyposażenia i części nie odpowiadających warunkom określonym w przepisach szczegółowych? (Przepisami szczegółowymi, są w tym przypadku, regulaminy homologacyjne EKG ONZ).
Co więcej dystrybucja i handel wyrobami nie posiadającymi (w tym przypadku) oznaczeń homologacyjnych właściwych dla reflektorów i dla źródeł światła jest nielegalny
- określa to art. 68 Prawa o ruchu drogowym).
Znalezione w internecie


Odpowiedź: pochwalę się ;P - KamiloVsky - 09.05.2011

Troche Paweł straszysz... U mnie w okolicy nie takie cudeńka przechodziły badanie techniczne... A żeby nadziać sie na miśka któremu chcialo by sie szarpać z taka pierdółka jak brak spryskiwacza, to trzeba mieć pecha...


Odpowiedź: pochwalę się ;P - ŁYSY13 - 09.05.2011

Jaki problem stary model małego płynu do naczyń i pstryk Dasz rade i jest fajnie


Odpowiedź: pochwalę się ;P - RobsonWawa - 09.05.2011

Cały problem polega na tym, że w większości stacji diagnostycznych przechodzą wynalazki ,które nie powinny
mieć miejsca. Ale zawsze można się naciąć. Na spocie w Wilanowie jeden z kolegów opowiadał jak jednego dnia przyciemnił sobie szyby w prof. firmie , a następnego dnia ratując się przed utratą dow. rej. zdejmował folie w obecności policjantów poświęcając nawet koszulkę aby pozbyć się kleju z szyb. A wracając do pseudo xenonów, nawet zamontowanie samopoziomowania i spryskiwaczy nic nie da jeśli palniki nie mają homologacji. Mój brat przywoził na lawecie A4 z takim wynalazkiem z pod Hamburga, Gość dodatkowo dostał 1650Euro mandatu za stworzenie zagrożenia drogowego, bo jakiś niemiaszek zadzwonił ze skargą.
Wystarczy pojeździć więcej nocną porą i ma się dosyć takich kxenonów.Ale to gadanie po próżnicy bo i tak to nic nie zmieni.


Odpowiedź: pochwalę się ;P - ArturSmart - 09.05.2011

No i dokładnie tak jak piszecie zgodzę sie ze wszystkimi.
PS. W mojej okolicy jezdzi SYRENA na XENONACH :d Very happy


Odpowiedź: pochwalę się ;P - plesniak - 09.05.2011

Jak dla mnie Xenon tylko fabryczny, reszta to ściema która jest zagrożeniem i nie dam się przekonac że jest inaczej. Wiem co wyprawiaja moje Xenony w samochodzie z fabryczną instalacją w kwesti samopoziomowania itp no i to oswietlenie 160 stopni, miodzio. Wiem tez ile kosztuje sama żarówka... jedna droższa od tych niby instalacji z allegro.... coś jest nie tak. Co do przechodzenia badań technicznyc przez cudeńka... niech diagnosta ma na sumieniu ofiary śmiertelne i ten co podjechał samochodem na to badanie... jazda samochodem który nie powinien przejść badania technicznego niczym sie nie rózni od jazdy po pijaku.


Odpowiedź: pochwalę się ;P - ŁYSY13 - 09.05.2011

Tak a ja robie tak wstawiam sobie w kit sprysk od fiata albo lepsze od opla zmaski i latam na przeglądy i nikt sie nie doczepi .To jak nawali w fabrycznym to co niema spryskiwacza wiem powinny sie poziomować Panowie przestańcie


Plesniaczku a jak miałeś ledy to co tył raził kogoś?


Artur dasz dowodzik i auto i zrobimy przeglądzik spoko jest ładnie nawet zaje fajnie




http://allegro.onet.pl/uniwersalne-sp ... on-sklep-i1606077276.html
To ma i coty nato




Paweł jak tak mamy wszystko miec co pozwalają To twoje wentylki jak sie oberwą to wybije szybe jak kamień Albo kogoś zabije


Odpowiedź: pochwalę się ;P - plesniak - 09.05.2011

miałem ledy z homologacją, co do wentylków to mają TUV i homologację EWG którą Polska ma obowiązek respektować. Sa zabezpieczone dodatkową sróbką na ampul.


Odpowiedź: pochwalę się ;P - ŁYSY13 - 09.05.2011

Tak z małej Ameryki od Zenka Lipy


Menu