smartklub.pl
450 - miga żółta lampka ESP (Trust), kontrolka trakcji się świeci - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 450 - smart fortwo (http://smartklub.pl/f-model-450-smart-fortwo--66)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--88)
+----- Dział: Koła, opony, zawieszenie. (http://smartklub.pl/f-kola-opony-zawieszenie--119)
+----- Wątek: 450 - miga żółta lampka ESP (Trust), kontrolka trakcji się świeci (/t-450-miga-zolta-lampka-esp-trust-kontrolka-trakcji-sie-swieci--3469)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE: 450 - miga żółta lampka ESP (Trust), kontrolka trakcji się świeci - Silesiansmart - 10.10.2014

Witam szanownych kolegów i koleżanki.
Czy ktoś jest w stanie wskazać mi który beziecznik jest od systemu ESP? Świeci mi się lampka (ten trójkąt, który jest niby od ESP ale z tego co tu przeczytałem to te starsze modele miały niepełny ESP) od razu po przekręceniu kluczyka i nie gaśnie nawet po odłączeniu akumulatora na pół godziny. W smarcie był zamontowany "zwieracz" pinów 4 i 7 na złączu OBD2 i podejrzewam, że było to robione na włączonym zapłonie co mogło spowodować zwarcie i wywalenie bezpiecznika. Mam instrukcje obsługi smarta, jednak schemat bezpieczników wygląda inaczej. Mój smarcik to 0,6 turbo z `99.
Dodam, że autko jeździ i odpala normalnie a kontrolka świeci się cały czas.


RE: 450 - miga żółta lampka ESP (Trust), kontrolka trakcji się świeci - czeczot21 - 03.09.2015

Dziś na własne życzenie wystąpił dosyć ciekawy problem którego nie rozwiązałem a związany z kontrolką ESP.
Od kilku dni świadomy iż mam popsutą Sondę Lambda miałem ja wymienić, z racji braku czasu zrobiłem to dopiero dziś. Z tego też powodu podłączyłem SD pod Smarta celem sprawdzenia działania sondy. Sonda okazała się sprawna lecz zamiast zamknąć program dałem się pokusić o dokonanie aktualizacji oprogramowania sterownika silnika z wersji 0004079004 na 004790010 z 05/2010. Cała procedura przeszła sprawnie, autko zapaliło i działało (aby biegi przełączał dobrze musiałem zaadoptować sprzęgło gdyż lekko szarpało, ale po tym już idealnie). Niestety problem pojawił się po rozpędzeniu auta do 40 km/h i więcej. Mianowicie zaczął mrugać trójkącik (czego wcześniej nie było ani razu) i układ przy prędkości około 80km/h wyhamowuje samochód.
Wcześniej nie powiem aby było idealnie gdyż przy niskich prędkościach hamowania czasami pulsował mi pedał hamulca i od czasu do czasu zapalał się abs (błąd prawego tylnego koła), ale ani razu nie mrugał trójkąt i nie hamowało auta.
Z racji działania z wieczora nie miałem już możliwości obejrzeć koronki w prawym tylnym kole (bo tam upatruję problemu gdyż na SD czasem zawyża szybkość).
Moje pytanie kieruję do mocno zorientowanych kolegów o co właściwie chodzi, czy aktualizując oprogramowanie w sterowniku silnika dokodowałem esp którego wcześniej nie było elektronicznie, czy raczej to esp było ale zmieniono jego parametry i czułość przy okazji aktualizacji???
Oczywiście problem istnieje i jutro zaczynam go ogarniać, mam nadzieję że tylko na koronce się skończy...
Niestety SD nie daje możliwości do powrotu do starej wersji oprogramowania...


RE: 450 - miga żółta lampka ESP (Trust), kontrolka trakcji się świeci - czeczot21 - 04.09.2015

Usterka okazała się standardowa, czyli pęknięta koronka na prawym tylnym kole oraz skorodowana lewa.
Z tego powodu wymieniam obydwie.


RE: 450 - miga żółta lampka ESP (Trust), kontrolka trakcji się świeci - czeczot21 - 06.09.2015

Koronki już wymieniłem. Miganie kontrolki i wyhamowywanie samochodu ustąpiło całkowicie. Pulsowanie pedału hamulca też już nie występuje. Dodam na koniec że koronki kupiłem w sklepie w Łomiankach po 35 zł za sztukę i pasowały bez problemu (pomijając rdzę na przegubach). Co ciekawe w Łodzi nigdzie nie były dostępne od ręki a ceny od 50 do 90 zł.


RE: 450 - miga żółta lampka ESP (Trust), kontrolka trakcji się świeci - krisgti - 05.01.2016

U mnie miga kontrolka z trojkatem podczas odpalania auta. Co moze byc nie tak?


RE: 450 - miga żółta lampka ESP (Trust), kontrolka trakcji się świeci - LAZY. - 05.01.2016

(05.01.2016, 12:32)krisgti napisał(a): U mnie miga kontrolka z trojkatem podczas odpalania auta. Co moze byc nie tak?
Wizyta w warsztacie będzie konieczna- diagnoza komputerowa- sprawdzenie odczytów z abs, sprawdzenie koronek czy nie popękane.


Problem z elektryką? - Paulina - 16.08.2016

Niestety mój kropek ma problem z elektryką ... Mianowicie zapalają się wszystkie kontrolki, nie działa szybkościomierz i albo nie odpala, albo nie zmienia biegów, albo inne dziwne rzeczy się z nim dzieją... Zostały posmarowane i wyczyszczone wszystkie kable, wymieniony olej w skrzyni biegów i na chwilę pomogło... niestety teraz albo jedzie i za chwilę pojawia się trójkąt ostrzegawczy albo po prostu nie reaguje na zapłon. Zwłaszcza, że problem pojawia się szczególnie gdy podskoczy mi na dziurze w przednim lewym kole. Myślę, że to zwarcie gdzieś w kablach, ale potrzebuję skonsultować to z fachowcem.

Czy ktoś zna i może polecić mechanika na terenie Trójmiasta????  :cry: Niestety Ci u których byłam albo nie mają czasu albo nie chcą się podjąć tematu... niestety Gaworowski w Gdynii odpada, ze względu na koszty...


Problem z elektryką? - Kanapa - 16.08.2016

Zębatki ABS w jakim są stanie?
Poczytaj FAQ tego działu.


RE: 450 - miga żółta lampka ESP (Trust), kontrolka trakcji się świeci - Gapa. - 16.08.2016

Tomek w Luzinie 663313188


RE: Problem z elektryką? - Paulina - 16.08.2016

(16.08.2016, 19:46)Kanapa napisał(a): Zębatki ABS w jakim są stanie?

Poczytaj FAQ tego działu.

Raczej dobrym, ale czemu pytasz? Może to być coś z zebatkami?


Menu