smartklub.pl
[450] 450 Korekta, remap, zmiana, tuning, soft i oprogramowanie - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 450 - smart fortwo (http://smartklub.pl/f-model-450-smart-fortwo--66)
+---- Dział: Tuning (http://smartklub.pl/f-tuning--89)
+---- Wątek: [450] 450 Korekta, remap, zmiana, tuning, soft i oprogramowanie (/t-450-450-korekta-remap-zmiana-tuning-soft-i-oprogramowanie--3648)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20


Odpowiedź: Oprogramowanie do F2 - biedronka - 11.01.2011

mój właśnie tak dzwoni po wgraniu programu


Odpowiedź: Oprogramowanie do F2 - All-capone - 11.01.2011

silnik pracuje tak samo jak przedtem a ze inaczej niż nowy to już na pewno nie wina programu Smile


Odpowiedź: Oprogramowanie do F2 - All-capone - 11.01.2011

tak na dobrą sprawe nie wiesz jak on pracował bo cudem do mnie przyjechał o własnych siłach Smile
problem z mocą zgłaszałeś przed wizyta u mnie
Sam zdecydowałeś sie wymienic w swoim smarku całą instalacje elektryczną co spowodowało kilka usterek elektronicznych - które ja usunąłem , ponieważ nie jezdziłeś tym samochodem wcześniej bo kupiłeś uszkodzony samochód i sam nie wiedziałeś co mu dokłądnie dolega - ja tym bardziej bo tylko kawałęk sie nim przejechalem - w takim przypadku bankowe było ze czeka cie u mnie kilka wizyt bo za pierwszą wszystkiego nie da sie wyłapać - więc jak dla mnie to normalka ze trzeba coś poprawić


Odpowiedź: Oprogramowanie do F2 - ŁYSY13 - 11.01.2011

No i pomyłka mam czujnik doładowania i turbo daje do 1,2 bara .Jak by dawało 1.5 to niekoniecznie wpada w tryb awaryjny .Pokazało by błąd doładowania ciśnienia Prawda .A niestety start diagnoza Tomka pokazała brak


Odpowiedź: Oprogramowanie do F2 - biedronka - 11.01.2011

przed programem nie jechał na automacie ale tez nie dzwonił tak jak po wgraniu programu


Odpowiedź: Oprogramowanie do F2 - ŁYSY13 - 11.01.2011

Tak ja miałem własnie to wtryski tak dają


Odpowiedź: Oprogramowanie do F2 - All-capone - 11.01.2011

łysy
przy takim ustawieniu turbo będzie smart nawet na fabrycznym programie 41 koni wchodził w tryb awaryjny
to ze nie wchodzi teraz jest tylko dzięki ustawieniom w tym programie który masz
więc co ty chcesz od programów które są napisałem z założeniem ze turbina ma ładować do 0,8 bara ?
które dodam po raz 50ty nie mają wpływu na ciśnienie doładowania które w smarcie cdi jest ustawione mechanicznie


Odpowiedź: Oprogramowanie do F2 - All-capone - 11.01.2011

koncze temat bo mnie już znudził Smile


Odpowiedź: Oprogramowanie do F2 - PKO - 13.01.2011

[ temat przeniesiony ]

alexx2003 napisal...

Cześć , jestem tu nowy i jeszcze nie ogarniam do końca smartow .
Interesuje mnie jednak aby moj smarcik miał troszkę wiecej mocy! Bardzo prosilbym o pomoc w tym kierunku. Dodam ze jestem Zielony w tych sprawach i proszę o wyrozumiałość z waszej strony Smile
Mam pare pytań związanych z tym mapowaniem.
1. Przeczytałem pare tematów i z tego co wywnioskowalem mapowanie to dodawanie mocy przez wgrywanie oprogramowania do samochodu. Czyż nie ?
2. Czy jest to bezpieczne dla samochodu ? Moj Smart cdi ma 120 tys przebiegu (0,8 cdi 2003 r. - to jest 450? ) nic w nim się nie ZEPSUJE?
3. Czy coś się w nim zużywa - bardziej niz normalnie , mianowicie sprzeglo , biegi itd,?
4. Jaki jest kosżt czegoś takiego ? Jak się za to zabrać ? Gdzie zawieść ? ( nie chciałbym wysyłać czegoś do kogoś , ani jeździć za daleko - jestem z krakowa)
5. Zrobi mi to zwykły mechanik ?
6. Skąd wziąć takie oprogramowanie ?

Dzięki , i przepraszam jeżeli taki temat już był , niestety nie moglem znaleść .
Pozdrawiam
Alexx2003


Odpowiedź: Oprogramowanie do F2 - plesniak - 13.01.2011

ALexx poszukaj wątku "Remap cdi 45 KM 451" tam jest trochę na temat żywotności silnika po remapie - jest nawet cytat- opinia konstruktora silników do smarta. Wątek tamten co prawda dotyczy 451 a Ty masz 450 ale jakby sama opinia na temat uszczerbku na zdrowiu jest wyrazona. Jeśli chodzi o Polskę to pustynia pod względem remapowym. Poczytaj uwagi tez z obecnego wątku i wątpliwości niektórych co do remapów wgrywanych w Polsce. Jak jak będę remapował to zrobie to w kraju w którym takie remapy są na porządku dziennym i w których nikt nie grzebał i są podpisane kwitkiem z gwarancją przez producenta mapy silnika. Miałem okazję juz kiedyś remapować Golfa programem niemieckim z polskimi poprawkami i... nie wyszedłem na tym najlepiej.


Menu