smartklub.pl
szukam polskiej instrukcji do radia 451 przed liftem - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 451 - smart fortwo II (http://smartklub.pl/f-model-451-smart-fortwo-ii--67)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--91)
+---- Wątek: szukam polskiej instrukcji do radia 451 przed liftem (/t-szukam-polskiej-instrukcji-do-radia-451-przed-liftem--3734)

Strony: 1 2


Odpowiedź: szukam polskiej instrukcji do radia 451 przed liftem - DaSza - 14.02.2011

Tila, instrukcja Ci tu nic nie pomoże.
Zgadzam się z Pawłem że musisz mieć przełożone kabelki od zasilania. Co prawda dziwny jest objaw wyłączania się co godzinę.
Moim zdaniem (a trochę w życiu grzebałem przy tego typu rzeczach) jak miałaś przedtem inne radio, ktoś coś kombinował przy kostce ISO.
Musi być zamieniony czerwony z żółtym, czyli stały plus oraz plus po stacyjce.
Na pewno trzeba by wyjąć radio i zobaczyć.
Sądzę że 15-20 min to max ile na to potrzeba żeby sprawdzić (oczywiście trzeba wyjąć radyjko).ba
Jedynie instrukcja może być potrzebna żeby sprawdzić czy radio nie jest w trybie kodowowym (tzn. czy jest wymagany kod po włączeniu radia). Chyba że wyjmowałaś akumulator lub odłaczałaś radio i nie żąda kodu po włączeniu.


Odpowiedź: szukam polskiej instrukcji do radia 451 przed liftem - plesniak - 14.02.2011

Kochani czytajcie co napisała Tila. Kupiła samochód w którym ktoś zainstalował niesmartowe radio. Żeby radio niesmartowe działało (UWAGA!!! NIESMARTOWE) to trzeba przerobić w 451 podłączenie zasilania bo radio SMARTOWE jest sprytne i podłączone inaczej. Także Tila potrzebuje doprowadzić stan swojej instalacji do FABRYCZNEJ. Dzięki Seem że zrozumiałeś jako jeden z nielicznych. Kamilovsky co do radochy z instalacji audio samemu. Nie widze w tym żadej radochy tak samo jak nie widze radochy z hodowli psów. Poza tym nigdy nie zrobisz samemu audio tak jak zrobią to profesjonaliści a takimi są Ci których adres strony podałem. To tyle Very happy dziękuję za uwagę Wink

Dasza, Tila swojego smarta rozkręcała nie raz i wyjęcie dla niej to pestka Wink CO do trybu kodowego, radio smart 9 nie ma takiego trybu także luzik Smile

Tila demontaż radia w smarcie to 1 minuta (słownie: jedna minuta) Mnie nauczył _seem i mogę przekazac wiedzę dalej Wink Smile

Co do wyłączania co godzinę to smart ma zabezpieczenie przed rozładowaniem akumulatora i jak włączysz radio na wyłączonym zasilaniu to się po godzinie wyłącza i to jest własnie kwestia tych żółto czerwonych kabelków


Odpowiedź: szukam polskiej instrukcji do radia 451 przed liftem - Tila - 14.02.2011

moze i rozkrecenie to pestka ale nie mam kiedy. jeszcze 1 glupie pytanie. jak juz rozkrece. zobacze ze kable sa zamienione. to co dalej? wyciagam z wtyczki i wpycham tam gdzie byc powinno? czy tez wtyczka jest jednorazowa? czy to wymaga lutowania?


Odpowiedź: szukam polskiej instrukcji do radia 451 przed liftem - makosz - 14.02.2011

Dla mnie wyłączanie się radia co godzinę to nic nowego - miałem już kilka takich odbiorników. Zawsze musiały być podłaczone tak, by działały bez właczonej stacyjki i było ok.

Wtyczka ma piny wciskane na zatrzaski. Odrobinę cierpliwości i wprawnej ręki i można zamienić. Często też kabelki żólty i czerwony mają dodatkowe łączenia, które można zamieniać.


Odpowiedź: szukam polskiej instrukcji do radia 451 przed liftem - plesniak - 14.02.2011

Tila sama nie kombinuj, umów się z _seemem, dla niego to bułka z masłem Wink


Odpowiedź: szukam polskiej instrukcji do radia 451 przed liftem - DaSza - 14.02.2011

Zosia samosiaSmile
Nie, nie wymaga lutowania. Musisz mieć cienki śrudokręcik,
Każdy pin ma taki "ząbek", zatrzask jak się go wciśnie, to PIN wychodzi.
Chwilę popatrzysz i dasz radę


Odpowiedź: szukam polskiej instrukcji do radia 451 przed liftem - Tila - 14.02.2011

zobaczymy. w weekenda odkrece i sie zobaczy Smile jak cos mnie bedzie przerastac to wiem ze moge na Was polegac Smile dzieeeeeki!


Odpowiedź: szukam polskiej instrukcji do radia 451 przed liftem - DaSza - 14.02.2011

A to nie wiedziałem że i tu Smarcik taki śprytnySmile
Czyli jak nic to tylko kwestia zamiany żółtego z czerwonym i czerwonego z żółtym Laughing


Odpowiedź: szukam polskiej instrukcji do radia 451 przed liftem - Tila - 19.02.2011

no i tak. rzeczywiscie mialam pozamieniane kabelki Smile ale juz wszystko jest tak jak byc powinno Smile dziekuje za pomoc!


Menu