smartklub.pl
[450] Emulator EGR -CDI - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 450 - smart fortwo (http://smartklub.pl/f-model-450-smart-fortwo--66)
+---- Dział: Tuning (http://smartklub.pl/f-tuning--89)
+---- Wątek: [450] Emulator EGR -CDI (/t-450-emulator-egr-cdi--3880)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


RE: [450] Emulator EGR -CDI - marek59 - 30.05.2013

Z radością potwierdzam działanie emulatoraVery happy !!Nareszcie" Smyrtek" wkręca się na obroty,troszkę jeszcze kopci na czarno ale o wiele słabiej niż poprzednio.Teraz muszę rozgryść tylko kontrolkę poduszki która gaśnie na sekundę ale zaświeca się ponownie.Wielkie dzięki dla jakubo i plusik poszedł.Smile


RE: [450] Emulator EGR -CDI - Jasio - 30.12.2014

Poszukuję kogoś z woj Lubelskiego z emulatorem EGR, gdzie mógł bym do niego podjechać i sprawdzić działanie ponieważ mam taki jeden i od czasu do czasu na trasie łapie mi strasznego bloka a nie jest to fajne przy np wyprzedzaniu bo ze 120km/h automatycznie w smarcie spadają mi obroty zrzuca bieg z 6 na i więcej jak 100km/h nie jedzie ;/ denerwujące to już się robi :(


RE: [450] Emulator EGR -CDI - ŁYSY13 - 30.12.2014

Napisz . PW. do tego co brałeś i odeślij Zamieni to tylko elektronika . Posprawdzaj piny czy nie są poluzowane


[450] Emulator EGR -CDI - Kanapa - 30.12.2014

Była taka wersja emulatora z problemami wynikającymi z temperatury. Za wysoka potrafiła zakłócać działanie.


RE: [450] Emulator EGR -CDI - majorka - 01.03.2015

Cześć.

Koleżanki i koledzy chciałbym dokonać tej modyfikacji ponieważ auto kopci na czarno.
Zaglądnąłem pod samochód i ogólnie silnik jest suchy. Jedynie gumowa rura od interkulera trochę zapocona/mokra.
Mam dwa pytania. Widziałem na alledrogo taką zaslepkę zaślepka egr i taki emulator.
Zaslepić czy usuwać jak to przedstawił kolega Łysy.
Czy ten emulator jest ok. Cena emulatora ze sklepu smartwarszawa jest dla mnie za duża.

Dzieki za informacje zwortne.

Pozdrawiam P.


RE: [450] Emulator EGR -CDI - monsua - 01.03.2015

Ja zaślepiłam.


RE: [450] Emulator EGR -CDI - obwd-crash - 01.03.2015

Zaślepka to kawałek blachy grubości np. 0,7÷1mm, z otworami na śruby.
Emulator z Allegro, jest dobry. Człowiek który je sprzedaje wcześniej robi je tylko do Opli, ale na moją prośbę zrobił do Smarta, na moim aucie były dostrajane dwa pierwsze egzemplarze - zczytywane były parametry podczas pracy EGR. Ja robiłem je u niego 3 lata temu. Użytkuję do tej pory i jakichkolwiek problemów lub błędów. Cena wówczas też była niższa - ale spróbuj przez PW do niego napisać, kiedyś zarejestrował się na forum jako valweg
Powołaj się na mnie, że robił dla mnie emulatory i czy jeszcze robi je do Smarta. Najlepiej nie pisz, że widziałeś jego oferty na Allegro, to może będzie taniej i kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych..

(01.03.2015, 00:22)majorka napisał(a): Cześć.

Koleżanki i koledzy chciałbym dokonać tej modyfikacji ponieważ auto kopci na czarno.
Zaglądnąłem pod samochód i ogólnie silnik jest suchy. Jedynie gumowa rura od interkulera trochę zapocona/mokra.
Mam dwa pytania. Widziałem na alledrogo taką zaslepkę zaślepka egr i taki emulator.
Zaslepić czy usuwać jak to przedstawił kolega Łysy.
Czy ten emulator jest ok. Cena emulatora ze sklepu smartwarszawa jest dla mnie za duża.

Dzieki za informacje zwortne.

Pozdrawiam P.



RE: [450] Emulator EGR -CDI - SmartCDI - 27.03.2015

Jakie macie różnice w spalaniu to włożeniu emulatora?


RE: [450] Emulator EGR -CDI - ŁYSY13 - 28.03.2015

Spalanie nie spada tylko koniec z kłopotami EGR

ŁYSY13. SONY Z3 compakt


RE: [450] Emulator EGR -CDI - hrabia-crx - 28.03.2015

Ja już ponad 1,5 roku śmigam na tym emulatorze z allegro (chyba za 54 zł) - co na zdjęciu leży obok zakrętki z pepsi Smile wszystko ok... A co do spalania, to jeśli spadło to o jakieś 0,1 - 0,2 litra... Na EGR palił mi przeciętnie 3,5-3,8 po usunięciu EGR i założeniu emulatora pali 3,3-3,6 zależnie od pory roku Smile i trasy jaką się pokonuje... EGR wywaliłem, wstawiłem w jego miejsce rurę aluminiową z karbami na końcach a wylot z turbiny zaślepiłem blachą miedzianą którą samodzielnie wyciąłem na wymiar... Na allegro są zaślepki wycinane laserem i to też na pewno działa, ale wycięta samodzielnie też nie będzie gorsza a działa tak samo, tyle że jest za darmo Smile I tak jej nie widać więc nawet jak nie przytniesz idealnie równo to nic się nie stanie Smile


Menu