smartklub.pl
[450] Emulator EGR -CDI - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 450 - smart fortwo (http://smartklub.pl/f-model-450-smart-fortwo--66)
+---- Dział: Tuning (http://smartklub.pl/f-tuning--89)
+---- Wątek: [450] Emulator EGR -CDI (/t-450-emulator-egr-cdi--3880)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


Odpowiedź: .......EMULATOR EGR.... - ŁYSY13 - 22.09.2011

Sowa oczym ty piszesz jakie wypalanie . EGR wymyślony jak ekolodzy doszli do władzy i odma tak samo .Napisałes coś co przeczy ale masz prawo


Odpowiedź: .......EMULATOR EGR.... - obwd-crash - 25.12.2011

Nie miałem do tej pory problemów z EGR, może dlatego, iż F2 cdi mam od końca września i zrobiłem nim dopiero 6 tys. km.

Pozwoliłem sobie jednak na wykonanie emulatora EGR wg danych z postu #46 w tym temacie. Kosztował mnie 50 zł wraz z przesyłką - gdyż wykonał go ktoś a nie ja, a takze 5 zł materiał na wtyczkę /wieszak od tłumika/ i piny.
Od tygodnia testuję emulator bez wcześniejszego czyszczenia zaworu, jest bardzo dobrze.
Może to efekt "placebo" ale wydaje mi się jakby auto lepiej się zbierało po podłączeniu emulatora.
Wykonano też mi drugi emulator z mikroprocesorem /jego koszt ma wynieść około 70zł jak będzie działał prawidłowo/, lecz ten zamierzam testować za około miesiąc, jak wczesniej podłączę się pod star diagnoze /mam w miarę dogodny dostęp do tego interfejsu/, by sprawdzić czy nie zarejestrowały się jakieś błędy od emulatora jak pokazany w poście #46.
Jak zakończę testy obydwu emulatorów i będą pomyślne przynajmniej dla jednego z nich podzielę się informacjami.


Odpowiedź: .......EMULATOR EGR.... - obwd-crash - 01.04.2012

Jestem po testach i użytkowaniu na bieżąco emulatorów.
Niestety ów z mikroprocesorem nie zdał egzaminu. Silnik wchodził w tryb awaryjny, max 3 tys. obrotów i był przymulony.
Analogowy emulator sprawuje się bardzo dobrze, żadnych błędów na Star Diagnozie. Przy wymianie sprzęgła zawór EGR został wyczyszczony a dolot zaślepiony, nie miałem czasu ani możliwości by go całkiem wywalić, może następna grubsza robótka przy silniku będzie okazją ku temu.


RE: EMULATOR EGR - model 450 CDI - Kanapa - 26.09.2012

Cześć

Sąsiadka ma F2 CDi i znaczy ślad na parkingu plamami spod silnika.
Co to może być?
Mam już emulator dla niej ale sąsiad noga a jego mechanicy jak zobaczyli emulator to nie wiedzą o co chodzi.
Poproszę o jakiś instruktarz łopatologiczny co i jak.


RE: EMULATOR EGR - model 450 CDI - ŁYSY13 - 26.09.2012

To proste odepnij wtyczke z sewki EGR masz tam nr od 1 do 5 albo 6 .Emulator powinien mieć zaznaczone nr 1 i wpinamy . Potem odpalasz i wszystko


RE: EMULATOR EGR - model 450 CDI - Kanapa - 26.09.2012

(26.09.2012, 20:56)ŁYSY13 napisał(a): To proste odepnij wtyczke z sewki EGR masz tam nr od 1 do 5 albo 6 .Emulator powinien mieć zaznaczone nr 1 i wpinamy . Potem odpalasz i wszystko


To załatwia sprawę Emulatora. A co z tym śladem - może to olej napędowy lub lub silnikowy ale skąd się bierze?
Plamy są pod prawą stroną silnika patrząc od tyłu. Odma czy coś innego?
Jak podłącze emulator to zniknie czy trzeba coś czyścić itp?


RE: EMULATOR EGR - model 450 CDI - ŁYSY13 - 26.09.2012

Plama prawa strona sprawdz co za towar czy ropa czy olej ? To i pompa wody ma takie obiawy po prawej stronie


RE: EMULATOR EGR - model 450 CDI - Fireman - 27.09.2012

Plama po lewej stronie, może być pompa paliwa, bardziej centralnie - turbina, przyczyną może być przytkany zawór EGR, lub nieszczelność na odmie. Koniecznie trzeba dokładnie obejrzeć silnik, przyczyna palmienia moze być prozaiczna, prosta i tania w usunięciu.


RE: EMULATOR EGR - model 450 CDI - ŁYSY13 - 27.09.2012

Fireman . Kanapa opisał prawa strone a nie lewa . Narazie sprawdza co za płyn czy olej ? Odma - Pompa wody -Zaworek cisnienia paliwa . Do sprawdzenia


RE: EMULATOR EGR - model 450 CDI - Fireman - 27.09.2012

To zalezy o którą prawą stronę chodzi jego czy moją!


Menu