smartklub.pl
[450] Emulator EGR -CDI - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 450 - smart fortwo (http://smartklub.pl/f-model-450-smart-fortwo--66)
+---- Dział: Tuning (http://smartklub.pl/f-tuning--89)
+---- Wątek: [450] Emulator EGR -CDI (/t-450-emulator-egr-cdi--3880)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


RE: EMULATOR EGR - model 450 CDI - obwd-crash - 27.09.2012

Najprościej niech się schyli pod auto i zobaczy skąd faktycznie ścieka, a po próbie węchowej będzie wiadomo czy to ON czy olej z silnika lub skrzyni.

Mariusz, na przewodzie przy wtyczce emulatora, który Ci dałem, była taśma z opisanym numerem, powinno być to 1 i trzeba tą wtyczkę wpiąć tak by 1 na tej wtyczce odpowiadała 1 na wtyczce instalacji, obecnie wpiętej w EGR.


RE: EMULATOR EGR - model 450 CDI - Kanapa - 27.09.2012

Pogodzę Pomocników Wink

Plamki są pośrodku układu silnikowego. Bez zapachu nawet te świeże, po roztarciu zostaje na palcach osad- sadza?


RE: EMULATOR EGR - model 450 CDI - smart452 - 27.09.2012

Mój typ, jest to diesel z pompy wysokiego ciśnienia, cieknie jedna z sekcji.

pozdrawiam
smart452

Temat kwalifikuję się do przeniesienia TUTAJ bo już o tym było a wyciek to nie EGR, ale strach tego ruszać bo się gromy posypią.
Też potrafię być lekko sarkastyczny. Cool


RE: EMULATOR EGR - model 450 CDI - ŁYSY13 - 27.09.2012

Czy niemasz latarki albo za dia zobaczysz jak uniesiesz pokrywe bo tak to smart452 ma pełne ręce roboty . Ma racie Kanapa ogarniety a dajesz takie zagatki . Silnik góra mokry czy nie . Jak to jakis szankiel to i z rtójnika albo termostatu kapnie i sadze polecą .Turbo łączenie puszcza obejma jest kapanie . Sprawdz to dokładnie sam i poco zgadywanki i nerwy moderatorów .
Sory Kanapa ale to tylko ty sprawdzisz sam a nie my .


RE: [450] Emulator EGR -CDI - Nestor - 14.10.2012

Mam takie pytanie, głównie do obwd-crash - chyba.
Odebrałem świeżutko zrobiony emulatorek, jednak bez wtyczki, same kabelki dyndają, bo mój elektronik nie miał takiej.
Jak zrobiłeś swoją z "wieszaka", jak tam umieściłeś piny i jaki rozmiar tych pinów dałeś?


RE: [450] Emulator EGR -CDI - obwd-crash - 15.10.2012

Ze sklepu motoryzacyjnego kupiłem wieszak do tłumika wydechu od jakiegoś samochodu, przyciąłem go na wymiar/przekrój wtyczki z EGR, na długość wyszło jak materiał wieszaka, tj. około 35mm. Przez gumę nawierciłem otwory o średnicy 2÷3mm w rozstawie jak piny we wtyczce - chyba co 4mm.
Przez te otwory przesunąłem przewody od emulatora wg kolejności jak we wtyczce.
Ze sklepu elektronicznego kupiłem piny męskie /długie/o szerokości 2,5mm, które przylutowałem do przeciągniętych przez "wtyczkę" przewodów emulatora. Dodatkowo oblutowałem i opiłowałem na wymiar piny by były grubsze, bo styki w fabrycznej wtyczce były grubsze od tych kupionych.
Po tym wszystkim wciągnąłem piny do wtyczki by wystawały na długość około 5mm.

Wpiąłem tak zrobioną wtyczkę do instalacji samochodu zamiast EGR, a sama wtyczkę trytką ścisnąłem z instalacją /gniazdem/ samochodu. Na gnieździe instalacji samochodu jest numeracja od 1 do 5. Jeżeli masz emulator z tego samego źródła a wykonawca opisał Ci przewody tak jak mi, to w załączeniu na rysunku przedstawiam przyporządkowanie numeracji z gniazda instalacji. Dla mikroprocesorowego dostałem później uzupełnienie oznaczeń
brązowy (1) wejście PWM
zielony (3) masa
biały (2) wyjście sygnału
czarny (4) zasilanie +5V
niebieski nie podłączony
czerwony (5) zasilanie +12V

Mam nadzieję, iż w miarę przejrzyście wyjaśniłem.


RE: [450] Emulator EGR -CDI - Nestor - 15.10.2012

Bardzo jasno i obrazowo. WIELKIE dzięki. Po południu wcielę w życie Smile


RE: [450] Emulator EGR -CDI - hoffi69 - 15.10.2012

Witam Panowie.
Mam taki problem.
Jestem posiadaczem smarta 0,8 cdi 2000r od dobrego miesiąca i dotąd wszystko było ok. Lecz w sobotę podczas jazdy zapaliła mi się kontrolka podgrzewana świec żarowych i pali się cały czas , a samochód jedzie tylko do 3000 obrotów.
Smart nie ma egr-a ma jakąś płytkę osłoniętą koszulką termokurczliwą - emulator? nie wiem?
Komputer odczytał błędy które nie chcą się skasować.
kody usterek P1482 stopień końcowy żarzenia,
P1698 odłączenie sprężarki
P1403 system recyrkulacji spalin
P1188 odłączenie elementu pompy 3 tłoczka

Co o tym myślicie . POMOCY CO Z TYM ROBIĆ ?


RE: [450] Emulator EGR -CDI - jakubo - 15.10.2012

Albo emulator padł albo masz problemy z turbo (odłączenie sprężarki - nie wiem czy to od klimy czy turbo)


RE: [450] Emulator EGR -CDI - PKO - 15.10.2012

Po za tym podłączył bym auto pod SD bo te uniwersalne testery lubią pokazywać dziwne przypadłości Razz


Menu