smartklub.pl
CO NOWEGO U ŁYSEGO13... - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Nasze smarty (http://smartklub.pl/f-nasze-smarty--53)
+--- Dział: Pokaż swoje auto (http://smartklub.pl/f-pokaz-swoje-auto--62)
+--- Wątek: CO NOWEGO U ŁYSEGO13... (/t-co-nowego-u-lysego13--3998)



CO NOWEGO U ŁYSEGO13... - ŁYSY13 - 18.01.2021

To jest celowe
Wszystkie czujniki działają prawidłowo
Czujnik światła w automacie odpala ok
Wiec spokojnie
Na czas takiej pogody jest lepiej
Bo przednie widać ok
A tylnego nie było tak jak jest w przepisie
Czasem pada jest widno i lipa
A automat nie załączy świateł
Raczej za brak będzie mandat a nie za plus dodatek
Jest wiele aut co ma podobnie fabrycznie
No ale przepisowo ma być bez oświetlenia na dziennym światełku
Robota świadoma !!


Pozdrawiam Łysy13


RE: CO NOWEGO U ŁYSEGO13... - RobsonWawa - 18.01.2021

Piotrze w warunkach pogorszonej widoczności kierowca ma OBOWIĄZEK jazdy na światłach mijania, więc zapinanie tylnych świateł 
dla poprawy widoczności w warunkach pogorszonej widoczności po to tylko aby jechać na dziennych przednich to nieporozumienie.
Dużo prościej ręcznie włączyć światła mijania. 
Sam z pewnością zmotywowałeś się do tego moda widząc ilu kierowców nie przykleja sobie na kokpicie karteczki (włącz światła) i przez to jeździ na dziennych w  śnieżycę, deszcz , czy po deszczu kiedy podrywana woda utrudnia zauważenie auta przed tobą. Ale to wszystko w dzień więc automaty nie przełączają na światła mijania. Jeszcze parę lat temu przodowali w takiej jeździe kierowcy toyotek ale teraz zaraza przeniosła się na wszelkie marki
Sam czasem mam takie 2 karteczki  1- włącz światła
                                                    2- zimówki tylko do 180/h   Smile


CO NOWEGO U ŁYSEGO13... - ŁYSY13 - 18.01.2021

Słaba czy zła
Jest to dyskusyjne
Przepis znam co do tego światła
W dzień nawet słoneczny jest problem
Gdy jest deszczyk nawet latem ( Nie deszcz /Ulewa )
Nie widać ! Taki gość co jedzie 200 tak jak ty
Nie oślepiam i jest kolor przepisowy
Nie jadę na przeciw milowych . Wiec nie będzie problemu jak wielu po mieście
Nie czuje się winien tej zmianie na bardzo zła


Pozdrawiam Łysy13


RE: CO NOWEGO U ŁYSEGO13... - MariuszB - 18.01.2021

(18.01.2021, 18:48)RobsonWawa napisał(a):  Jeszcze parę lat temu przodowali w takiej jeździe kierowcy toyotek ale teraz zaraza przeniosła się na wszelkie marki

O przepraszam, w moim pitbulu IQ światła DRL/mijania reguluje czujnik zmierzchu, który działa idealnie niezależnie od pogody  Rolleyes 
Wręcz mijania załączają się wcześniej niż później  Wink


CO NOWEGO U ŁYSEGO13... - ŁYSY13 - 18.01.2021

Tak samo jest w Smarcie 453


Pozdrawiam Łysy13


RE: CO NOWEGO U ŁYSEGO13... - RobsonWawa - 19.01.2021

O tym właśnie napisałem. Kierowcy nowszych aut tak zdają się na elektronikę , że zapominają 
o obowiązki jazdy na światłach mijani w dzień w trakcie opadów i ograniczonej widoczności.
Konstruktorom nie wyszło życzenia aby deszcz padał tylko w nocy i czujniki w dzień nie działają.
Czujniki zmierzchu działają prawidłowo o zmierzchu, ale nie są zaprogramowane na sytuacje inne niż zmiana natężenia lumenów.
Każdy kierowca spotkał się z sytuacją , że w dzień w deszczu czy bezpośrednio po deszczu pojawił się przed nim nagle samochód którego 
kierowca jechał sobie na dziennych zapominając że ktoś jadący za nim może go nie zauważyć w porę. Zwłaszcza jak ma karoserię 
w  jasnym kolorze.
W podstawie zaistnienia świateł dziennych na rynku było założenie oszczędności paliwa przy jednoczesnym zachowaniu widoczności auta
na drodze. Tylko dlaczego zabroniono działania  w parze z dziennymi świateł tylnych ?  Tego to chyba sami twórcy przepisu logicznie
nie są w stanie wytłumaczyć.


RE: CO NOWEGO U ŁYSEGO13... - psuwacz - 23.01.2021

No pozdrawiam serdecznie! Cały zeszły tydzień testowałem brud i sól, Aż mi się łezka w oku kręci jak pomyśle jaki wpierdziel dostało podwozie tydzień posolone. Cóż, taki mamy klimat Smile


CO NOWEGO U ŁYSEGO13... - ŁYSY13 - 23.01.2021

Tak tak


Pozdrawiam Łysy13


CO NOWEGO U ŁYSEGO13... - ŁYSY13 - 30.01.2021

No i czas na kamerkę w 453
Trzeba było wybrać model i padło na taki zestaw [Obrazek: 79feb4f8ff922fef8dc6f8fff66799df.jpg][Obrazek: 924f50033e0d84dc07faff5c63c3646e.jpg][Obrazek: 04f5822ea850b942bb0346891df995f1.jpg][Obrazek: 7ed182702ed586b976d5dc4f0cf034d0.jpg]


Pozdrawiam Łysy13


RE: CO NOWEGO U ŁYSEGO13... - maciekpkow - 30.01.2021

Też kupiłem mio ale 795 plus tylna kamerka i ten moduł zasilania do Beemki ale jeszcze nie zamontowałem. Za jakiś czas daj info jak wygląda jakość nagrań szczególnie w nocy.
W smarcie mam budżetowe G1WH i jestem zadowolony z nagrań.


Menu