smartklub.pl
450 - skrzynia błąd, awaria, 3, trzy kreski, wątek ogólny - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 450 - smart fortwo (http://smartklub.pl/f-model-450-smart-fortwo--66)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--88)
+----- Dział: Skrzynia biegów i okolice (http://smartklub.pl/f-skrzynia-biegow-i-okolice--115)
+----- Wątek: 450 - skrzynia błąd, awaria, 3, trzy kreski, wątek ogólny (/t-450-skrzynia-blad-awaria-3-trzy-kreski-watek-ogolny--4160)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - Gość - 01.07.2009

Dobra - mam nowe informacje. Udało mi się podpiąć mojego Smarka na kilka chwil pod komputer diagnostyczny. I co skubaniec pokazał? Błąd z siłownikiem sprzęgła ;/

All - czy jest jakakolwiek możliwość, że to jednak może być wina siłownika? Czy może po prostu komputer w samochodzie nie jest aż tak doskonały i może się mylić?

Dzwoniłem dzisiaj do SC i pytałem o cenę sprzęgła i siłownika...

Sprzęgło: ~1900zł
Siłownik: ~1300zł

Po prostu załamka... :|


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - Sebartus - 01.07.2009

Cytat:I co skubaniec pokazał? Błąd z siłownikiem sprzęgła ;/

Sprzęgło do roboty, wówczas zawsze wywala błąd siłownika bo on wariuje

Gdzie Ci krzykli aż 1900 Suprised


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - Gość - 02.07.2009

Cytat:Sebartus wrote:
Gdzie Ci krzykli aż 1900?

W Warszawie. Pomyślałem, że skoro inne SC i tak ściągają każdą część z Warszawy, to tam będzie (teoretycznie) najtaniej Wink Ale dla pewności obdzwonię jeszcze pozostałe SC.


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - All-capone - 05.07.2009

jeśli nie masz w łapie sprzęgła wygniecionej dziury na przelot to spawanie bolca siłownika pogorszyło tylko sprawe.
Odnosze wrazenie ze bardziej lubisz robic szum wokół naprawy niż samą naprawe smarta.
Mało prawdopodobne by uszkodzony był siłownik ale można to łatwo sprawdzić pożyczając siłownik z innego smarta niekoniecznie cdi.
Urządzenia diagnostyczne nie dośc ze są omylne to jeszcze nieprecyzyjne.
Nie tak dawno temu trafił do mnie smart z brakiekm iskry na świecach a zanim trafił to wg właściciela w 11 warsztatach elektroniki samochodowej wszystkie urządzenia pokazywały zero będów , nie wierzyłem - zawezwałem kolege z najnowszym KTSem i to samo.
więc jak ktoś myśli ze zrobi kariere wierząc tylko diagnozom elektroniczym to życze powodzenia.


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - Gość - 05.07.2009

Nie ma jak to metoda "macajewa", najlepsze urządzenie diagnozujące lub samo diagnozujące są w większości tylko bajerem, Ci co mają trochę pojęcia o elektronice wiedzą o czym piszę, szkoda tylko że wielu obecnych mechaników opiera się na urządzeniach które ktoś produkuje w garażu i sprzedaje na allegro za kilkadziesiąt złotych, ewentualnie kilka stówek Sad

Prawdziwe urządzenia diagnozujące kosztujące min. kilkadziesiąt tysięcy uzależnione są również od softu komputera w aucie, wszelkich czujników, sond, itp, i to mamy w miarę w nowoczesnych autach, lecz jak to wytłumaczyć ludziom którzy w swoich kilkunastu letnich autach z elektroniki mają TYLKO wtrysk mono, elektroniczny sterownik wycieraczek oraz elektroniczny przerywacz kierunkowskazów i "łykają" bajer wszelkiej maści pseudo tuningowców-mechaników o efektach jakie uzyskamy po wprowadzeniu ich modyfikacji? Crying :-? Suprised

Toż to po prostu szok Hammer Hammer Hammer


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - Gość - 06.07.2009

@All - zapewniam, że wolałbym to naprawić, niż po prostu wokół tego tematu szumieć Wink Jednak prawda jest jedna - jak pojadę do serwisu i wydam kilkaset złotych na diagnostykę, to już na nowe sprzęgło na pewno mi nie starczy. Tym bardziej diagnostykę w serwisie odkładam możliwie jak najdalej, bo nawet na tym forum są opisywane przypadki, gdy serwis kazał kupić nową skrzynię, a wadliwe okazywało się sprzęgło.

Chciałbym mieć po prostu 100% pewność, że mogę spokojnie zamówić nowe sprzęgło w ciemno i podjechać tylko do serwisu na wymianę. Jakoś bardziej ufam Wam - Smartowiczom po przejściach, niż serwisantom, którzy widzą Smarta i w ogóle skrzynię tip-tronic po raz pierwszy w życiu.

@Radio - doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że elektronika doskonała nie jest i do wszystkiego trzeba podchodzić z dystansem. Ale jednak wątpliwości musiałem rozwiać Smile


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - Gość - 06.07.2009

I tak trzymaj Wink serwis jest dobry lecz w większości na wyciągnięcie ... kasy z naszej kieszeni Crying ale sprawa przedstawia się całkiem inaczej gdy mamy autko na gwarancji, wówczas wszystko nam jedno czy ich diagnoza jest trafna czy też błędna z prozaicznego powodu..... nie płacimy za to.

Na forum na pewno znajdziesz wszelką pomoc, wiele tematów związanych z usterkami było przerabianych wielokrotnie, jest sporo osób które wiedzą o czym piszą, podpowiedzą co zrobić aby zaoszczędzić trochę kasy, ale pamiętaj o jednym - diagnoza na odległość nie zawsze oznacza trafną diagnozę, ważne aby sobie pomagać, w końcu łączy nas wszystkich miłość do smerfów, smerfetek, itp Wink Very happy Hammer


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - Gość - 06.07.2009

No Wink W piątek pogadałem trochę z Kolegą RaspiX i da mi się w tym tygodniu przejechać swoim Smarkiem, żebym mógł sobie porównać jak pracuje skrzynia biegów i sprzęgło. Ma on wprawdzie benzyniaka, więc na pewno będzie to chodziło ciut inaczej, ale myślę, że różnicę pomiędzy sprawnym a niesprawnym autem odczuję. I o podmianie siłownika co prawda nie rozmawialiśmy, ale może się zgodzi zrobić na kilka minut małą podmianę Smile


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - Gość - 07.07.2009

No dobra - stało się Wink Umówiłem się dzisiaj na wymianę sprzęgła Wink Sprzęgło 1350zł + robocizna 400zł. Zobaczymy co z tego wyjdzie...


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - All-capone - 09.07.2009

to sprzęgło to coś drogo
sprawdze u siebie w hurtowni


Menu