smartklub.pl
450 - skrzynia błąd, awaria, 3, trzy kreski, wątek ogólny - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 450 - smart fortwo (http://smartklub.pl/f-model-450-smart-fortwo--66)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--88)
+----- Dział: Skrzynia biegów i okolice (http://smartklub.pl/f-skrzynia-biegow-i-okolice--115)
+----- Wątek: 450 - skrzynia błąd, awaria, 3, trzy kreski, wątek ogólny (/t-450-skrzynia-blad-awaria-3-trzy-kreski-watek-ogolny--4160)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - Gość - 09.07.2009

Drogo?

SC Warszawa: 1966zł
SC Gdynia: 2013zł
SC Szczecin: 1967zł

Niemiecki E-Bay: 1300zł (cena razem z przesyłką)

Więc prawdę mówiąc jak facet powiedział w warsztacie 1350zł to aż mi kamień z serca spadł ;p No ale jak by się dało taniej...

All - kilka postów wcześniej pytałeś mnie, czy aby nie ślizga mi się sprzęgło. Odpisałem wtedy, że nawet wyższe krawężniki pokonuje bez problemu. Ale wczoraj zrobiłem bardziej karkołomny test i wcisnąłem nieco gazu z zaciągniętym hamulcem. Wynik testu? Auto nie miało zamiaru zgasnąć, a sam silnik rozkręcił się do 2000 obrotów (stojąc nadal w miejscu). Czyli chyba jednak wychodzi na to, że się ślizga, co nie? Czy po prostu ten półautomat tak działa?


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - Gość - 19.07.2009

Trochę zmienie temat ale musze :]
Ogólnie to cześć bo to mój 1 post
Zawsze chciałem mieć Smarta ale w strachu przed kosztami eksploatacji miałem do niego dystans..Ostatnio czytałem artykuł z Twojego bloga o Smarcie.
cytat:

------------------------------
Wiem, że mógłbym sobie kupić jakiegoś Fiata Punto, czy inne tanie w utrzymaniu auto, które będzie paliło dużo mniej od tego Mercedesa. Ale na co bym się nie zdecydował, to i tak wszystko będzie w eksploatacji dużo droższe od Smarta.
------------------------------
No i nabrałem optymizmu...na kilka dni....
Jak zobaczyłem,że sprzęgło do Smarta kosztuje 1000zł to ja dziękuje za taki interes :] plus robocizna oczywiście..
Jestem zwolennikiem amerykańskiej motoryzacji ale gdybym miał patrzeć tu na auto naprawde tanie w eksploatacji i w podobnym segmencie to Seicento niestety jest zwycięzcą,czy chocby takie Punto....


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - Gość - 19.07.2009

Chyba jednak przesadzasz Very happy KAŻDA wieksza naprawa KAŻDEGO samochodu musi kosztowac chyba że robisz cos sam i dajesz części made in China ale wtedy robisz to samo za tydzien ! A Smart wcale nie jest taki awaryjny w porównaniu do innych samochodów ! Wszystko zalezy tez od tego jakiego kupisz ! Czy "kota w worku" czy sprawdzonego - ale i to nie daje gwarancji że cos nawali - ! Ta uwaga nie dotyczy jednak TYLKO Smarta ! a poza tym - jak ktos tu gdzies napisał w forum - Jak ma się smarta to albo ma się pieniadze albo fantazję!!! Wole to drugie i Smarta Very happy


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - Gość - 19.07.2009

szczerze mowiac sugar rozbawila mnie twoja argumentacja.. jak nie chcesz miec kosztow naprawy to najlepiej nie kupuj auta wogole bo nie ma mozliwosci czesci kosztuja czy to smart czy inne auto 8-)
trzeba miec tego swiadomosc a jesli ty nie masz i sugerujesz sie tym ze jakas czesc kosztuje tyle to kup rower bedzie taniej no i odpada koszt tankowania Smile


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - Gość - 19.07.2009

Jak sie nie znasz na motoryzacji to nie wypowiadaj się złotko Wink
Nie twierdze,że SMART jest zły.Uwazam,ze jest bardzo drogim autem w eksploatacji.Może dla Ciebie 200zł, 1000 czy 2000 to niewielka róznica ale dla normalnego człowieka mieszkającego w tym kraju to kosmos.

Wejdz na allegro i sprawdz:
NOWE KOMPLETNE SPRZĘGŁO firmy LUKdo FIATa Seicento:
-170zł !
NOWE KOMPLETNE SPRZĘGŁO Sachs do Smarta:
-999zł [akurat wypatrzyłem aukcje i jest to chyba i tak tanio]

Więc dalej jesteś rozbawiona?
[quote]trzeba miec tego swiadomosc a jesli ty nie masz i sugerujesz sie tym ze jakas czesc kosztuje tyle to kup rower [\quote]

Ja mam ale Ty nie masz bo się okłamujesz i kompletnie nie znasz na samochodach Rolleyes

>Lukasz1953
"KAŻDA wieksza naprawa KAŻDEGO samochodu musi kosztowac"

idziecie w zaparte i bronicie tego Smarta jak sie da ale logika podpowiada co innego i rachunek jest prosty.
Ok jeśli porównujesz Smarta do naprawy BMW 3 ale to bez sensu bo to nie ten segment.
Ok jesli by ten Smart oferował tyle co ta bejca.
Niestety...


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - Devil - 19.07.2009

Tym razem mnie rozbawiłes.
Wszedłeś na to forum żeby pisać dla sportu,czy faktycznie masz coś do powiedzenia?
No i ten Twój ton obrażający, jak nazwałes "złotko",wiecej pokory może na początek.
To "złotko" zorganizowało spot a Ty..........
Wracając do tematu;
jeśli porównujesz smarta ,który jest filozofia i w każdym momencie czerpiesz przyjemność z niego do Seicento,to proponuję zmień lekarza,ten co Cie prowadzi nie jest z Tobą szczery.Idac dalej Twoim tokiem rozumowania:
kmpl.sprzęgło smart-1000zł
tarcze +klocki 530zł

Porsche Boxter - no wiesz to taki mały samochodzik z otwieranym dachem kompletnie nie funkcjonalny.
kmpl. sprzęgło-11400zł
tarcze +klocki-7300zł


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - JarekCDI - 19.07.2009

niestety ale klocki i tarcze do boxera to 9800 wiem bo wymieniałem przed bubu a propo praktyczności to masz racje bardziej praktyczny jest smart SmileSmileSmile


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - kamill - 19.07.2009

sprzeglo w kazdym zagranicznyk kompaktowym samochodzie to koszt ok. 1000zl


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - Gość - 19.07.2009

Cytat:sugar wrote:
>NOWE KOMPLETNE SPRZĘGŁO firmy LUKdo FIATa Seicento: 170zł !
NOWE KOMPLETNE SPRZĘGŁO Sachs do Smarta: 999zł [akurat wypatrzyłem aukcje i jest to chyba i tak tanio]

Nie, no - Kolego! Jak będziesz porównywał zwykłe sprzęgło do sprzęgła od półautomatycznej skrzyni biegów, to jasne, że Ci wyjdzie taka różnica Wink


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - Gość - 19.07.2009

Cytat:Wszedłeś na to forum żeby pisać dla sportu,czy faktycznie masz coś do powiedzenia?
-------
pisałem strone wcześniej,że przyglądam sie temu pod kątem kosztów eksploatacji,a to moje wnioski

Cytat:To \"złotko\" zorganizowało spot a Ty..........
----------------------
a co ma spot do bycia rozeznanym w kosztach utrzymania samochodu?
Ona chyba płaci z kieszeni swojego męża,a jedynym kontaktem z warsztatem jest podpisanie fv.
Złotko?-co w tym złego?Szukasz dziury w całym.


Cytat:jeśli porównujesz smarta ,który jest filozofia i w każdym momencie czerpiesz przyjemność z niego do Seicento,to proponuję zmień lekarza,ten co Cie prowadzi nie jest z Tobą szczery
-----------------
sam zmień lekarza bo masz nadwage....widze po avatarze...
Ja niewiem gdzie tu szukac az tak wielkiej roznicy pomiedzy jazda Smartem ,a Seicento...do tego przepłacać taka kase...
Chyba ,ze jezdzisz tym autem dla szpanu bo z funkcjonalnosci,auta do zalatwienia kilku spraw na miescie czy zakupow wystarczy w zupelnosci to wlasnie Seicento.
Wyskakujesz tu z Porshe ...co do czego porównujesz...brak mi słów.
Kupujesz to auto bo ci sie podoba,bo kochasz ta marke zrozumie ale jak stawiasz to auto w jednym segmencie "aut na zakupy",bierzesz kartke papieru do reki i olowek,liczysz i wychodzi czarne na bialym,ze kosztuje to wszystko kilka razy wiecej to niewiem czy mam ci to narysowac,zaspiewac czy wystawic sztuke zebys to zrozumial.....


Same dziane Bolki na tym forum,ktore pewnie nie znają zycia w Polsce za 1500/miesiac,dlatego zejscie ponizej pewnej sredniej jest nie do przyjecia tak samo jak zaakceptowanie auta mniej wyzywającego jakim jest to popularne Seicento,bez wzgledu na to czy koszta sa takie lub inne.
...ale nieeee dalej beda szli w zaparte


Cytat:LukaszW---Nie, no - Kolego! Jak będziesz porównywał zwykłe sprzęgło do sprzęgła od półautomatycznej skrzyni biegów, to jasne, że Ci wyjdzie taka różnica Wink
To TY porownujesz Smarta do Punto na swoim blogu Rolleyes a czy w Punto masz sprzeglo półautomatycznej skrzyni biegów ?....
[b]Twoje słowa:[\b]
Wiem, że mógłbym sobie kupić jakiegoś Fiata Punto, czy inne tanie w utrzymaniu auto, które będzie paliło dużo mniej od tego Mercedesa. Ale na co bym się nie zdecydował, to i tak wszystko będzie w eksploatacji dużo droższe od Smarta.


Menu