smartklub.pl
450 - skrzynia błąd, awaria, 3, trzy kreski, wątek ogólny - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 450 - smart fortwo (http://smartklub.pl/f-model-450-smart-fortwo--66)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--88)
+----- Dział: Skrzynia biegów i okolice (http://smartklub.pl/f-skrzynia-biegow-i-okolice--115)
+----- Wątek: 450 - skrzynia błąd, awaria, 3, trzy kreski, wątek ogólny (/t-450-skrzynia-blad-awaria-3-trzy-kreski-watek-ogolny--4160)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - Gość - 19.07.2009

Piszesz Kolego jakieś tezy i wkurzasz się że ktoś ma inne poglądy niz Ty na tą samą sprawe ! W dodatku co wpis to obrażasz rozmówców ! Skoro i tak wiesz lepiej to po co W OGÓLE sam zacząłeś ta dyskusję ?!!! Żeby sie "podrajcowac " ?!!

Sa i tacy Kolesie !Kup sobie Punto lub Seicento i finito !

A poza tym przyjmij do wiadomości że nie każdy z posiadaczy Smarta zarabia średnią krajową czy więcej ! Chyba że Ty ZNÓW wiesz lepiej Hammer Napisałem Ci już raz - jedni mają Smarta i forsę a drudzy Smarta i fantazję - nawet bez średniej krajowej Very happy Pozdrawiam i życzę szerokiej drogi !


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - piotr_983 - 19.07.2009

Cukiereczku Hammer Hammer Hammer Kup sobie seicento i w drogę, zagazujesz go i będzie jeszcze taniej, i korzyść dla nas bo nie będziesz tu wpadać i się uzewnętrzniać.


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - Sebartus - 19.07.2009

Cytat:Wejdz na allegro i sprawdz:
NOWE KOMPLETNE SPRZĘGŁO firmy LUKdo FIATa Seicento:
-170zł !
NOWE KOMPLETNE SPRZĘGŁO Sachs do Smarta:
-999zł [akurat wypatrzyłem aukcje i jest to chyba i tak tanio ]


1. Bez urazy ale wogóle niemasz pojęcia o czym piszesz. Porównywanie Fiata do Mercedesa wyglada dokładnie tak - tu masz te swoje zaoszędzone złocisze:

http://www.youtube.com/watch?v=HJrKvJlU3CE

http://www.youtube.com/watch?v=yMcHSJzprHM&feature=related


Cytat:Ok jeśli porównujesz Smarta do naprawy BMW 3 ale to bez sensu bo to nie ten segment.
Ok jesli by ten Smart oferował tyle co ta bejca.
Niestety...

2. Smart to nietylko model ForTwo Idea

Testy przejazdów na torze wyscigowym motorvision:
27. Smart Brabus Roadster - 19,93

32. Opel Speedster - 20,07
35. Audi TT 3.2 V6 - 20,13
38. BMW M 3 Spezial - 20,18
48. BMW M5 - 20,34

Koszt BMW M3 czy M5 przewyższa kilkunastokrotnie koszt Smarta, mają także dużo dużo większe silniki niż Smarta i więcej mocy i są autami klasy sport, a niebyły wstanie nawet dotrzymac tempa....

Cytat:Jak zobaczyłem,że sprzęgło do Smarta kosztuje 1000zł to ja dziękuje za taki interes :] plus robocizna oczywiście..

3. Ale co Ty piszesz naprawa jest raz na ok 130-150 tys km i to jest inny typ sprzegła niż ma Sej. A wymiana filtrow płynów itp jest cenowo porównywalna. W seju jak sdechnie rozrząd to też na zadrmo go nie naprawisz w Cinquecento pamietam z robotą wychodzilo ok tysiaka.

Cytat:Jestem zwolennikiem amerykańskiej motoryzacji ale gdybym miał patrzeć tu na auto naprawde tanie w eksploatacji i w podobnym segmencie to Seicento niestety jest zwycięzcą,czy chocby takie Punto....

4. BZDURA jeśli jezdzisz sporo to Smarta jest bezkonkurencyjny, miałem i jezdziłem kilka lat Fiatem Cinquecento więc wiem co pisze :-? - różnica jest KOLOSALNA

Pozatym w Fiacie niemasz totalnie nic - zarówno z komfortu jak i z bezpieczeństwa. Fiat to miałobyć tanie auto dla ludu, a jak już chcesz porównywac fiata do Smarta to postaw obok niego nowego Fiata 500 który już w samymy zakupie jest dużo dużo droższy więc nie pisz nonsensów.

Seicento, a Smart ForTwo to nie jest ten sam segment Idea - zobacz po testach zderzeniowych i przestań pisać takie bzdury

Cytat:Jak sie nie znasz na motoryzacji to nie wypowiadaj się złotko Wink

5. Ty nie wiele więcej wiesz, więc bez urazy ale...troche więcej szacunku dla ludzi, Ciebie nikt tu nie obrażał to nie obrazaj innych, bo czytając Twoje posty odnosze wrażenie że dopiero co dowód odebrałeś

Cytat:pisałem strone wcześniej,że przyglądam sie temu pod kątem kosztów eksploatacji,a to moje wnioski

w takim razie dlaczego obrazasz innych ???

6. Koszty eksploatacji to zarówno naprawy, części jak i spalanie. Smarta wymaga pewnych wkładów finansowych ale dopiero po przekroczeniu 100tys km z czego już na przedbiegach pokona takie Seicento które pali 2 razy tyle co Smart na trasie 100km itd.

Cytat:Ja niewiem gdzie tu szukac az tak wielkiej roznicy pomiedzy jazda Smartem ,a Seicento...do tego przepłacać taka kase...
Chyba ,ze jezdzisz tym autem dla szpanu bo z funkcjonalnosci,auta do zalatwienia kilku spraw na miescie czy zakupow wystarczy w zupelnosci to wlasnie Seicento.

7. Jak chcesz sobie kupić Fiata to sie zaloguj na centomanie, a nie na smart klub. Smart to małe auto ale kilka klas wyżej niż Seicento. To tak jakbyś probował tu komuś udowodnić że np wypasiony Volkswagen to to samo co S class bo też ma 5 miejsc i bagażnik....

Wyobraz sobie sytuacje że ktoś z Twoich bliskich jedzie Twoim Sejem i nagle dochodzi do kolizji, czy tu też będziesz pier****ł że zrobiłeś super dila bo kupiłeś seja za 4 koła zamiast Smarta za 16 :-? :-? :-?

Tam płacisz więcej bo dostajesz dużo dużo więcej.

Czy z 900 fiata wyciskają ponad 100KM przy zachowaniu żywotności silnika niemal niezmiennej ?

Dlaczego Sporting przy pojemności 1.1 ma tyle mocy to standardowy smart itd.

Fiat ma wszystko gorsze: silnik, zawieszenie, komfort, bezpieczeństwo, praktyczność, ekonomia, materiały itd. Nawet podczas drobnych kolizji w Seju musisz klepać, a tu kupujesz gotowy element i po sprawie.

Równie dobrze mógłbyś tu napisać że lepiej kupić skuter bo będzie jeszcze teniej Very happy

Zrozum jak kupujesz porsche to oprócz auta dostajesz cała historie i doswiadczenie marki, dlatego cena jest taka a nie inna i co z tego że w subaru czy lancer evo możesz mieć podobną moc za mniejszą kase jak po 10 latach porsche dalej bedzie idealnie smigac, a lacner bedzie się sypał juz nawet nie wspominam o prowadzeniu, przyczepnosci itd.



Więc zanim napiszesz coś lub zaczniesz się z kimś klucić o racje to porównaj sobie za i przeciw...

Sej pali 2 x tyle co Smart, psuje się dużo dużo dużo częsciej niż Smart, podczas drobnych kolizji jego naprawa jest dużo droższa, podstawowe filtry oleje i części kosztują praktycznie identycznie.

Znajdz mi Seja co ma klime 4 poduszki, ABS, ESP, el. szyby, klime itd.

Jakby był taki zajebisty jak piszesz i tani w eksploatacji to Włosi, Niemcy, Austriacy by go kupowali, a jak przejdziesz to tam jest pełno ale Smartów Wink a jedyne sensowe porównanie to może być:

Smart vs Fiat 500 vs Toyota IQ vs ewentualanie Mini.

i jak teraz popatrzysz na ceny podstawowych modeli to Smart jest najtańszy już podczas samego zakupu.


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - Gothka - 19.07.2009

Dzieci, nie karmić trolla! Hammer

Jeżeli Cię urażę, to sorry, ale przedstawiam swój punkt widzenia - sugar, zachowujesz się jak 12-latek, który nie odróżnia skrzyni manualnej od automatycznej, a nudzi się w wakacje to postanowił swoje mądrości, wydedukowane z jakiś błędnych założeń i wniosków, uzewnętrznić. Poczytasz forum, pooglądasz różne kalkulacje, eksperymenty, to może coś dotrze do Ciebie.

Na ten moment, Twoje niedopuszczalnie chamskie i bezczelne zachowanie eliminuje Cię z dyskusji.


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - Devil - 19.07.2009

[quote]
sugar wrote:
to niewiem czy mam ci tonarysowac,zaspiewac czy wystawic sztuke zebys to zrozumial.....


Same dziane Bolki na tym forum,ktore pewnie nie znają zycia w Polsce za 1500/miesiac,dlatego zejscie ponizej pewnej sredniej jest nie do przyjecia tak samo jak zaakceptowanie auta mniej wyzywającego jakim jest to popularne Seicento,bez wzgledu na to czy koszta sa takie lub inne.<br /

Tyle masz zawodów w ręce architekt,muzyk,aktor-proponuje wez zabawki i idz do swojej piaskownicy.
K woli wyjasnienia to dla kilku klubowiczów smart jest którymś autem w rodzinie a nie jedynym,tak samo jest u mnie.
Majac 1500 zł/mc nie kupi sie ani smarta,ani seicento.Na rower w sam raz,bedziesz zyl przynajmniej w zgodzie z ekologia.


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - Gość - 19.07.2009

Gothka ma rację Very happy Dzieci nie karmic trolla Very happy I spuścmy na reszte zasłone milczenia !


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - Gość - 19.07.2009

Nie chce mi sie juz po raz enty pisać ale zrobie to w sposób łopatologiczny bo dalej nie rozumiecie...
Zrobie to też po raz ostatni bo widze,ze niema sensu cokolwiek Wam tłumaczyć bo jak już pisałem-zrobicie wszystko żeby obronić Smarta.

aaaa co do obrażania osób to zaczął pan z nadwagą,który odebrał w dziwny sposób moje "złot...e" zdanie.

Więc tak:
Pan X potrzebuje tzw.samochód do miasta.Zakupy,odebrać syna z przedszkola,załatwić sprawę w urzędzie.
Rozrózniamy kilka segmentów samochodów.
wikipedia.pl
Klasy samochodów osobowych wg wielkości
miejskie (mini, segment A) - samochody przeznaczone do jazdy miejskiej; cechują je niewielkie wymiary oraz niskie koszty eksploatacji. Niepraktyczne do poruszania się na trasach pozamiejskich. Mogą być dwu- lub czteroosobowe, pięcioosobowe zwykle przeznaczają trzy tylne miejsca dla dzieci.

Do tego segmentu zalicza sie i Seicento i Citroen C1 i Mcc Smart.
Pan powyzej próbuje na wszelkie sposoby wyrwać Smarta z tego segmentu,a podstawowym argumentem jest bezpieczeństwo,jakość materiałów czy ABS.

Być może stawia to takiego Smarta wyżej od Seicento za sprawą tych argumentów ale czy oto tu chodzi?-NIE,bo za przeproszeniem wisi mi to czy ja 3 reklamówki promocji z Reala przywioze na weluirze o lepszej czy gorszej jakości.
No a w Seicento wpakujesz 4 osoby i jedziesz,ciasno bo ciasno ale jedziesz ,a co z Smartem?
Co Ty myslisz,ze w Seicento wymieniasz sprzęgło co 20 tysięcy ?

====Znajdz mi Seja co ma klime 4 poduszki, ABS, ESP, el. szyby, klime itd.====
to mi powiedz ile kosztuje taki Smart z tym wyposazeniem....

Po raz 3 cytuje słowa pewnego Pana,ktory na swoim blogu zamieścił pewien artykuł i to On mnie zainspirował do zarejestrowania sie na tym forum i wyrazenie swojej sensownej opinii:

Cytat:Wiem, że mógłbym sobie kupić jakiegoś Fiata Punto, czy inne tanie w utrzymaniu auto, które będzie paliło dużo mniej od tego Mercedesa. Ale na co bym się nie zdecydował, to i tak wszystko będzie w eksploatacji dużo droższe od Smarta.

Chodzi tu o eksploatacje rozumisz?
Jade takim zagazowanym Sejem na stacje i 13zł tankuje gaz,który wystarcza mi na 100KM-masz tak w Smarcie ?
Bummm walło mi sprzęgło-koszt max 250zł za odebranie sprawnego auta-masz tak w Smarcie?
Pyk,wymiana rozrzadu się zbliza 100zł za całość łacznie z wymianą hahahha nodobra jest to 1.1 wtedy potzrebny pasek,a nie łańcuszek i koszt podnośi sie o jakieś 100zł max.
Ile do Smarta?-znalazłem na Świstaku za 420zł za same części hahaha
Jak wiadomo sprzęgło:
Sej 170zł
Smart 999zł minimum
Patrze-wtryskiwacz,1sztuka-facet na allegro chce 500zł hahaha
Silnik nówka sztuka do Seja 900 - 4000zł
Co za porównanie Smile

Mam szukać dalej?Niema chyba sensu.

ZA DUŻA RÓŻNICA kosztów jakie ponosi sie podczas eksploatacji Smarta i Seicento!!!
I nie pisz mi tu o elektrycznych szybach choc takie w Seicento też masz czy ESP,którego w Seicento brak,bo podczas pierwszej wizyty na warsztacie takie ESP czy ten ABS odbije Ci się czkawką.


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - Gość - 19.07.2009

Amen Very happy


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - Kanapa - 19.07.2009

Jeżeli Cię nie stać na ... to Twoja sprawa. Zmień zawód, firmę odpuść kochankę lub używki.

Jeden lubi blondynki inny rude - ty kochasz Fiata i gasss.

Idź zarób i nie siej zamieszania.


Bez pozdrowień.
K..a


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - Gość - 19.07.2009

uroczy i jaki blyskotliwy hahaha

skoro cie ktos zainspirowal to chyba powinienes wiedziec ze to pasjonat stad nasza obrona smartow
my nie mamy ich po to zeby tylek wozic na zakupy
a szczerze mowiac twoje argumenty wogole do mnie trafiaja bo skoro "ktos cie zainspirowal" to czemu porownujesz fiata i smarta ...
... a placa? to pogratulowac bo ja za mniejsze pieniadze musze uczyc dzieci ludzi takich jak ty i jakos nie mam problemu czy wybrac fiata czy smarta... na kosztach utrzymania swojego autka sie znam wiec nie wciskaj mi kitu i nie wypowiadaj sie na temat moich spraw prywatnych skoro nie masz pojecia...

w zyciu trzeba miec pasje a ty najwidoczniej masz inne ... a na obrazanie osob to nie zabieraj sie wogole bo kwestia czyjegos wygladu nie jest twoja sprawa bo to ty nie posiadasz nawet foto przy swoim niku... najlepiej byc anonimowym i obrazac... chyba masz tez problem z odczytywaniem nikow bo moj to nie "zlotko" tylko "wildcat24" to chyba wyraznie widac..

gratuluje to calkowicie wyjasnia twoj poziom Laughing Laughing


Menu