smartklub.pl
450 - skrzynia błąd, awaria, 3, trzy kreski, wątek ogólny - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 450 - smart fortwo (http://smartklub.pl/f-model-450-smart-fortwo--66)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--88)
+----- Dział: Skrzynia biegów i okolice (http://smartklub.pl/f-skrzynia-biegow-i-okolice--115)
+----- Wątek: 450 - skrzynia błąd, awaria, 3, trzy kreski, wątek ogólny (/t-450-skrzynia-blad-awaria-3-trzy-kreski-watek-ogolny--4160)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - Gość - 20.07.2009

Wiecie co...? Tak sobie przeczytałem cały ten wątek i:
1. Prawdą jest, że Sugar ma trochę racji.
2. Prawdą jest, że jest bardzo zakompleksiony.
3. Prawdą jest, że jest CHAMEM!!.
Spójrzmy prawdzie w oczy... Smart tani w eksploatacji nie jest i nie jesteśmy w stanie tego gadaniem zmienić, ale to czy go mamy czy nie, to dlaczego go mamy albo dlaczego nie, to już jest WYŁĄCZNIE nasza PRYWATNA sprawa...

Rozumiem, że Sugar jest w grupie osób zrabiających wynagrodzenie za małe... Sugar - łączę się z Tobą w bólu ale nie poddawaj się... zmień pracę, pomyśl nad dodatkowym zajęciem i przestań się nad sobą użalać...

Mocno przesadziłeś pisząc o kadzieży... Bardzo mocno...
Wydaje mi się, że powinieneś przestać brać to świństwo...
O obrażaniu Wildcat i innych pisac nie będę bo mam wrażenie, że i tak do Ciebie to nie dotrze...

Wydaje mi się, że udało mi się "rozszyfrować" Twój przekaz... Jest wiele punktów w których mógł bym się z Tobą zgodzić i Cię wesprzeć gdyby nie ta forma...

No i na koniec - W SMARCIE 42 NIE MA AUTOMATYCZNEJ SKRZYNI NIEGÓW... jest to normalna skrzynia biegów która zamiast tradycyjnego sprzęgła ma elektryczny wysprzeglacz...

Też jestem ciekaw, czy udało się naprawić usterkę zawieszającej się skrzyni biegów... Pytam o to bo po przeczytaniu kilku postów odniosłem takie samo wrażenie jak All... odsyłam do lektury... Very happy

P.S.
a. Nie kradłem i mam nie tylko Smarta... Suprised
b. Rodzice też nie kradli... Sad
c. Mam BARDZO DUŻĄ nadwagę i nie demontuje foteli aby wsiąść WYGODNIE do Smarta w przeciwieństwie do Seicento...

Razz Very happy


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - Gość - 21.07.2009

Very happy Very happy Very happy Very happy ... nie moge przestac się śmiać ... reasumując ... facet ma rację w kwestii ekonomi co skutecznie udowadnia do momentu kiedy używa niefortunnego zwrotu ZŁOTKO ... potem wzajemne wylewanie pomyj .. prowokujecie go do wylewności mieszając ekonomie z miłościa do smarta sprowadzając sie do tego samego poziomu a gościu się daje wrkęcać choć nadal usiłuje sie przebić z ekonomią Very happy Very happy Very happy Very happy a na koniec Gantz ... Very happy Very happy Very happy ... jakim cudem zajrzałeś do tego tematu ... Very happy Very happy bo nie wierzę, że z ciekawości o zawieszającą sie skrzynie, ktoś musiał z forumowiczów uczestników popuścić na uszczelce i dać cynę ... Very happy Very happy Very happy ... upomnia go wymaga od gości, że by przeprosił ... ale tylko jego Very happy Very happy Very happy ... no coś pieknego, socjologiczne cacuszko oparte na solidrności forumowiczów Very happy Very happy Very happy ... gosciu nie jest z ekipy .... Very happy Very happy Very happy ... nie spinajcie się ale czytając ten temat bez emocji tak to wygląda Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy ... zresztą ujałem to wczesniej Very happy Very happy w wypowiedzi do Zulci ... Very happy Very happy Very happy ... a na koniec Łukasz który nie czując klimatów próbuje skupic na mnie swoją flustrację ... Very happy Very happy ... jak łoś, który sie wmieszal w wycieczke w ZOO ... nie obrażaj się proszę tylko usmiechnij ... popłakałem się ze smiechu Very happy Very happy Very happy Hammer Hammer Kocham Was i Wasze smartki Hammer Very happy Very happy Very happy Very happy


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - Gość - 21.07.2009

Jakoś nadal nie mam ochoty śmiać się z tego co pisał Sugar... Sami narzekacie na dresy rysujące lakier na parkngach a potem taki dres mam mne bawić ?!!!.... A może dlatego że zaczpia innych ...? Wtedy jest OK i smiesznie ...?

Na Tobie NICZEGO nie skupiam bo jakoś Cię nie było jak ludzie próbowali dyskutować z tym połgłówkiem i jakos nie próbowałeś stanąc w ich obronie... Dopiero teraz objawłeś się w pelni swego humoru, który nadal mi nie odpowiada.. Mam do tego prawo i chętnie korzystam...

Łosie już tak mają... Śmieją się z zupełnie innych rzeczy .... Pozdrawiam i zostawam ostateczne ten temat.


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - Gość - 21.07.2009

Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy ... Hammer ... Very happy ... prosze Cię ... boli mnie już przepona ... Very happy Very happy Very happy Very happy


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - Devil - 21.07.2009

Myśle,ze nie bolala by Cie przepona ze smiechu gdyby Ciebie takie "cos"obrazalo,moze trafi to do Ciebie jak porysuje Ci Twojego dopieszczonego Filipka (odgrazal sie komus w ten sposob) i zrobi na nim graffiti.
Tomek,naprawde zenada,ze cos takiego Cie smieszy i bawi!


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - Gość - 21.07.2009

Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy ... ojojoj .... proszę ... dawno się tak nie uchachałem i widze, że się jeszcze pośmieję jakiś czas ..... Very happy Very happy Very happy Very happy ... Hammer Hammer Hammer Hammer Very happy Very happy Very happy Very happy ... no a sprzęgło Very happy Very happy Very happy Very happy Hammer Hammer


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - Gość - 21.07.2009

Śmiech to zdrowie...

Myslę, że nie ma potrzeby wzajemnego się wkręcania dalej ale...

Przeczytajcie proszę bez emocji jeszcze raz to co napisał Sugar... wybierzcie jednak tylko te fragmenty w których pisze o ekonomii... Fragmenty w których jest chamski pomińcie...
Ciekaw jestem który z jego argumentów ekonomicznych jesteście w stanie podważyc???
Ciekaw jestem również co by było gdyby nie było tutaj z nami All'a który dzieli się swoją wiedzą dotyczącą 42...?

Prawdą jest to, że jak się ma Smarta to albo ma się fantazję albo kasę ale w dyskusji ważne są fakty a nie ilość osób będących w "owczym pędzie"...

No i na koniec - gdyby Sugar nie odniósł się do (chyba) Wildcat "złotko" - sprawa była by przegrana... Tutaj Tomek ma TEŻ rację...

Aha - zastanawia mnie fakt zastosowania porównania do "dresów" - cytuję:
Cytat:Lukasz1953 Posted on: 21/7/2009 8:24

Jakoś nadal nie mam ochoty śmiać się z tego co pisał Sugar... Sami narzekacie na dresy rysujące lakier na parkngach a potem taki dres mam mne bawić ?!!!.... A może dlatego że zaczpia innych ...? Wtedy jest OK i smiesznie ...? (...)

lub porównanie CZŁOWIEKA do przedmiotu - pisząc cytuję:
Cytat:Devil Posted on: 21/7/2009 9:21

Myśle,ze nie bolala by Cie przepona ze smiechu gdyby Ciebie takie \"cos\"obrazalo,moze trafi to do Ciebie jak porysuje Ci Twojego dopieszczonego Filipka (odgrazal sie komus w ten sposob) i zrobi na nim graffiti.

Panowie - w czym Wy jesteście lepsi od Sugar'a????
Napiszcie mi w czym bo według mnie jesteście dużo gorsi... Widzicie jego błędy które mu wytykacie a sami co zrobiliście???

Oko za oko?
Ząb za ząb?

Wstyd!!!

Kupą mości panowie???

A jak ze skrzynią?


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - Gość - 21.07.2009

Zgadzam się z dragonem - stać mnie na to, biorąc pod uwagę nasze wcześniejsze tarcia. Bo pisze dobrze.
Bo sugar też ma sporo racji - Smart nie jest tani w eksploatacji.

Jeżeli już nawet pominiemy kwestię cen różnych podzespołów (które są w większości przypadków i tak porównywalne), to koszt robocizny jest z reguły zasadniczo większy. A związane jest to z niczym innym, a specyfiką konstrukcji Smarta - bardzo ciasnej. Samodzielne naprawy przy Smarcie wykonuje może nie więcej jak 2% użytkowników Smarta, warsztaty załatwiają całą resztę.

Utrzymywanie za wszelką cenę, że Smart to inna bajka i nie należy porównywać z Fiatem SC - owszem, ale Mini to tak samo inna klasa jak Smart. Mini to jednak pełnowartościowy samochód, pod względem użyteczności Smart to jednak tylko pół Seicento. To, że dla wielu użytkowników ta "ułomność" nie ma znaczenia, nie może być argumentem dla osób obiektywnie porównujących różne motoryzacyjne twory.

Co do zachowania sugara - poniżej krytyki. Niestety, wielu biorących w dyskusji dało się ponieść emocjom - obrażaliście się wszyscy wzajemnie, ale zły był tylko sugar. Wytykaliście mu błędy sami nie będąc w stanie uniknąć błędów.

Muszę uznać, że forma wypowiedzi sugara szybko przestała być kulturalną, ale daliście się wciągnąć i nie byliście lepsi. Dobrze radziła Gothka - nie karmić Trolla - zamknąć temat póki nie zniżyliście się do jego poziomu.


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - Gość - 21.07.2009

Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy ... tja ... Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy ... coś pieknego ... dzięki chłopaki ... Very happy Very happy Very happy Very happy


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - Gość - 21.07.2009

Hmmy również uważam że Smart jest drogi w eksploatacji, ale porównywanie go do Seicento to lekki nietakt, a już na pewno udowadnianie że w sumie to nie ma między nimi różnicy (prócz różnicy w cenie eksploatacji).
Gdyż to wywnioskowałem z wypowiedzi Sugara.
To tak jakby się chciało porównać opla astrę z mercedesem klasy c. Oferują podobną ilość miejsca - są z tego samego segmentu no ale nikt mi nie powie że wolałby kupić astrę.

Jeżeli ktoś zarabia 1000 zł to jeździ MPK jeżeli ktoś zarabia więcej jeździ Seicento a jeżeli jeszcze więcej to jeździ Smartem.

ps. Sama rozmowa była dla mnie zabawna tzn. nie licząc wyzwisk. No cóż może mam trochę inne i niepoważne poczucie humoru no ale młody jestem, kiedyś się wyrobię Hammer


Menu