smartklub.pl
450 - skrzynia błąd, awaria, 3, trzy kreski, wątek ogólny - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 450 - smart fortwo (http://smartklub.pl/f-model-450-smart-fortwo--66)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--88)
+----- Dział: Skrzynia biegów i okolice (http://smartklub.pl/f-skrzynia-biegow-i-okolice--115)
+----- Wątek: 450 - skrzynia błąd, awaria, 3, trzy kreski, wątek ogólny (/t-450-skrzynia-blad-awaria-3-trzy-kreski-watek-ogolny--4160)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - piotr_983 - 22.07.2009

Myślę, że Łukasz W nie przebrnął przez 11 stron jakie zostały napisane w tym wątku. Stwierdził, że już wszystko zostało napisane i finito.


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - Gość - 22.07.2009

Uuuuuu ... widzę Pietja, że wreszcie zająłeś rzeczowe stanowisko w tem temacie w kwestii ... sprzęgła. Braaawo Rolleyes Wink Very happy No co ... miało byc na temat ... Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Hammer Hammer


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - piotr_983 - 22.07.2009

Rzeczowe stanowisko, chciałeś to masz.
1. Smart jest zajebiście drogim autem w utrzymaniu, jeśli się nie naprawia go poksipolem i gumą do żucia i nikt mnie nie przekona że jest inaczej. Jeśli będzie próbował zapraszam do zapoznania się z kolekcją faktur z ostatnich dwóch lat posiadania przeze mnie smarta. Bynajmniej nie wszystkie są ze SC, ale ze zwykłych sklepów z częściami.
2. Pisanie na blogu ŁukaszaW, że smart jest tanim autem jest według mnie wprowadzaniem w błąd, ale takie prawo blogu, każdy ma swoje zdanie.
3. Sugar ma rację pisząc o tym, że chcąc przemieszczać się z punktu A do B nie trzeba tego robić smartem
4. Opinia o tym, że każdy kto ma smarta kradnie jest naganna bo dotyka nas wszystkich. Smart nie jest aż tak drogim autem w zakupie. Oczywiście ma mniejszą funkcjonalność "rodzinną" ale cena porównywalna z segmantem "B"
5. Kwestie wzajemnego naskakiwania na siebie chciałbym pominąć. uważam tylko, ze trzeba mieć do siebie trochę dystansu. Osobiście ja się nie obrażam jak ktoś mówi że jestem "łysy jak kolano" choć nie raz próbowano mnie w ten sposób wciągnąć w różne gierki słowne. Jak jestem łysy to jestem, jak Tomek ma okulary to jest okularnik itd. Ja jestem gejem pasionatą i jakoś jest mi z tym dobrze. Mało tego odkryłem, że noszenie majtasek w winogrona jest całkiem przyjemne dla oka i ciała.
6. W kwestii stosunku Pawła do tego co tu zaszło, jeśli ktoś przekracza powszechne normy to trudno się dziwić, że budzi to reakcję, sam byłem "osobą która puściłą ciśnienie" To samo powinno tyczyć sie forumowiczów, którzy na fali emocji określają innych mianem dresów. Agresja za agresje. Ja wam powiem że jesteście chu.. a wy mi że jestem chu. złamany i tak można przepychać się do końca świata.
7. Kwestia zrobienia z Tomka kozła ofiarnego. Nie zgadzam się z tym stwierdzeniem, podgrzewanie tego tematu to nie jego sprawka, również nie on popłynął w ogłoszeniu dr-big. W tym temacie wzajemnie nakręcali się uczestnicy "rzecowej rozmowy", a Tomek powiedział, że go to śmieszy.
8. Kwesia śmieszności. Śmieszny jest cały ten temat, a nie to kto, co i komu powiedział. Bo jak małe dzieci w piaskownicy, każdy mówi o drugim przykre rzeczy i tylko temat matki jest nietykalny. Za moich czasów podstawówki można było powiedzieć o drugiej osobie różne rzeczy, ale jak ktoś powiedzieł, żę :"Twoja matka jest ........." to bezwarunkowo dostawał w "ryj". Smart=matka ?? Chyba nie!!
9. Devil wyciągnie konsekwencje. Brzmi dumnie co konkretnie zrobisz, zszarganie Twojego wizerunku, czy inny paragraf?

10. czy sprzęgło w CDI jest takie samo jak w benzynie?


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - Gość - 22.07.2009

Noooooo ... toś mi teraz zaimponowal ... Wąski ... no toś kil him go na śmierć i ament ... retoryka na szóstke w mojej ocenie niezależnie od tego kto ma racje w temacie ... Hammer Hammer Hammer Hammer

Pietja ... NIE WIERZ ZŁYM LUDZIOM ... to nie prawda, że jesteś ły ... Embaressed ... nie przejdzie mi nawet przez gradło Embaressed . TY PO PROSTU JESTEŚ WYSOKI A CAŁA RESZTA jest nikczemnego wzrostu ( ... bez urazy Very happy takie teraz czasy, że trza się asekurować Wink ) ... i oni z dołu nie widzą jak Ty tam masz na górze ... i ponieważ nie potrafią się przeznać otwarcie do powodu swojego niskiego punktu widzenia wolą łagać i improwizować ... STANOWCZE NIE NISKIM KŁAMCZUCHOM ... Idea Idea Idea Hammer Hammer ... ja wiem jaka jest prawda ... a prawda jest w autsajd Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - Devil - 22.07.2009

[quote]
piotr_983 wrote:
Devil wyciągnie konsekwencje. Brzmi dumnie co konkretnie zrobisz, zszarganie Twojego wizerunku, czy inny paragraf?

Nie widziales chyba tego postu w oryginale zanim admin wykasowal jego czesc!

W kwestii skrzyni moge polecic profesjonaliste w tym temacie,jezeli ktos bedzie chcial skorzystac

Krzysztof Dąbrowa
Jawornik (kolo Krakowa) 669
012 272 12 26
501 193 428


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - Gość - 22.07.2009

Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy ... tu trzeba egzorcysty ... Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy ... kiedyś była taka zabawa w przedszkolu "Kto się boi Czarnego Luda ... ?" ... Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy ... zresztą ... miłego dnia ... Very happy Very happy Very happy Very happy


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - Sebartus - 22.07.2009

Dzień bez zadymy to dzień stracony Very happy Very happy Very happy

Beer Beer Beer


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - Bocia - 14.09.2009

Tak się trochę podpinam pod temat bo i problem podobny. Jechałem sobie ostatnio normalnie Smarciakiem a tu nagle słynne trzy kreski na wyświetlaczu i dalej już na luzie na pobocze. Potem zgasiłem i ponownie uruchomiłem silnik i mogłem jechać tylko na "1". Oczywiście luz i wsteczny wchodził normalnie. Ale gdy automat lub ja chciałem przełączyć na "2" to wtedy wskakiwał luz :( Po kilku kilometrach na jedynce postanowiłem znów spróbować i po przełączeniu na "A" autko jechało przez następne 30km super - wszystkie biegi śmigały aż miło Smile W domku wyłączyłem silnik i ponowne przekręcenie kluczyka spowodowało że siłownik sprzęgła (tak to się chyba nazywa) zaczął kilka razy poruszać się było słychać jak pracuję - taki pukanie. Po kilku takich jego próbach się uspokajał i biegi działały ok. Następnym razem jak się uspokoił to znów zamiast luzu nagle wskakiwał "6" bieg, potem jakiś inny i dopiero "N". Co to może być Koledzy? Dodam że jak już biegi działają to autko idzie płynnie ani trochę nie szarpie. Od czego zacząć? Kiedyś gdzieś czytałem, że nawet słaby aku powoduje takie objawy -ale u mnie raczej słaby nie jest bo kręci jak szalonySmile No i na koniec bo zapomniałem - od momentu tego zdarzenia zapaliła się kontrolka silnika - czyżby coś z elektroniką szwankowało? Pozdrawiam Smile


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - Bocia - 15.09.2009

Na wszelki wypadek podładowałem aku (czytałem kiedyś, że to też czasem jest przyczyna pojawienia się magicznych kreseczek) - ale nic nie pomogło. Jutro walczę z tym dalej Hammer


Re: Zawieszająca się skrzynia - problem z wysprzeglaczem - Sebartus - 15.09.2009

Sprzęgło masz do roboty >>> 1200 PLN + robota

Co najwyżej możesz siłownik przesunąć na maxa:
http://www.evilution.co.uk/index.php?id=533

http://www.evilution.co.uk/index.php?id=331


Menu