smartklub.pl
450 - skrzynia błąd, awaria, 3, trzy kreski, wątek ogólny - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 450 - smart fortwo (http://smartklub.pl/f-model-450-smart-fortwo--66)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--88)
+----- Dział: Skrzynia biegów i okolice (http://smartklub.pl/f-skrzynia-biegow-i-okolice--115)
+----- Wątek: 450 - skrzynia błąd, awaria, 3, trzy kreski, wątek ogólny (/t-450-skrzynia-blad-awaria-3-trzy-kreski-watek-ogolny--4160)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52


Odpowiedź: Szarpie nieprzyjemnie,,,,aż mnie boli !!! - Gość - 31.10.2011

w silowniku sprzegla sa plastykowe elementy, trzeba smarowac je odpowiednim smarem, wd40 to chwilowa pomoc. Zanim przesmarujesz(naoliwisz) Aktuator to po sciagnieciu gumki trzpienia powinno sie przedmuchac wnetrze silownika silnym strumieniem powietrza, tam jest duzo pylu, jak on sie zmiesza z wd40 to robi sie ,,plastelina,, i wydatek gotowy.
radze tez rozciac jakies 15cm koszulki wiazki prowadzacej do silownika i sprawdzic stan izolacji na kablach, zanim pojedziesz do sc na komputer.


[temat przeniesiony] skrzynia biegów błędy - PKO - 27.11.2011

[temat przeniesiony]


witam po problemach z ruszaniem i wyświetlaniu 3 kresek na kanale został dosunięty aktuator niby lepiej ale to jeszcze nie to.wybrałem sie na podpiecie smarta do kompa i takie błędy wywaliło

i teraz pytanie co z tym fantem robić wnioskuje że przez błąd modułu wywala błedy walca (nawet niewiem o jaki walec chodzi)

jacco
Adept


Odpowiedź: [temat przeniesiony] skrzynia biegów błędy - PKO - 27.11.2011

[CDN...]

Pierwsza sprawa to korzystając z kompa powinieneś w pierwszej kolejności sprawdzić przebieg sprzęgła i poruwnać z przebiegiem auta ponadto aktuator sprzęgła (sprawny)wydaje charakterystyczny dźwięk i od tego należało by zacząć całą diagnozę bo być morze chodzi na sucho i po prostu się zaciera nie ma siły wypchnąć sprzęgła w rezultacie auto szarpie przy ruszaniu z miejsca ale to wszystko hipoteza w zalerzności od przebiegu może to koniec sprzęgła nie podałś żadnych danych na temat auta(rok silnik przebieg) w takim wypadku trudno o dobrą diagnozę (pisz PW coś podpowiem)

biedronka
Pasjonat






Suprised........... Embaressed

ŁYSY13
Pasjonat




:jezyk1:

biedronka
Pasjonat


Odpowiedź: Awaria skrzynia POMOCY - jacco - 20.01.2012

u mnie już po problemie koszt naprawy 250zł i biegi chodzą jak należy żadnych 3kresek juz nie widze


szarpie mi smartem - smartusia - 20.05.2012

mam smarta 1999 rok , w benzynie 600 turbo, wlasnie przed chwila wrocilam nim z ledwosćią , NAGLE! zaczelo mi nim szarpać , najbardziej pod gorke, na prostej jak sie rozpedzilam jechal normalnie ale gdy zwolnilam i chcialam sie rozpedzic znowu szarpalo ,co to moze byc? chcialam zaznaczyc ze mialam taki problem juz kiedys ale to bylo chwilowe i tylko przy zmianie biegu z 2 na 3 a teraz mam problem od 1 do 6 , w dodatku dziwny zbieg okolicznosci, przynzaje sie bez bicia... wiozlam dzis brata z tył w bagazniku ale on wazy tylko prawie 60 kg wiec obciazenia raczej nie bylo.. teraz zwalam na niego wine bo mnie namowil ale nie wiem czy dobrze robie , prosze pomozcie

Edit. PKO


Odpowiedź: szarpie mi smartem - Zybercik - 20.05.2012

Jaki przebieg smarta? Było robione sprzęgło, remont? Może poduszka silnika? Szarpie cały czas czy przy zmianie biegów? Też jestem z Krakowa, możemy coś pomyśleć.


Odpowiedź: szarpie mi smartem - smartusia - 20.05.2012

przebieg 95 tys , sprzeglo nigdy nie bylo robione , szarpie jak zmienie biegi , potem jak sie rozpędze jest nawet ok. Zawsze mialam problem z olejem , gdyz ubywalo mi go i musialam go pilnować , zawsze dolewalam go po 2 miesiach zazwyczaj , pomyslalam ze to moze oleju brak, sprawdzilam i prawie juz nic nie bylo ale zawsze swiecila mi kontrolka czerwona ze brak oleju ,dzis go dolalam i po dolaniu postanowilam ze sie nim przejade jeszcze aby sprawdzic czy dalej szarpie , z początku szarpal ale potem wszystko bylo ok, pod gorke tez nie szarpał , chodzil normalnie, a wiec nie wiem co teraz jest na rzeczy, na pewno jutro jade wymienic wszystkie filtry , boje sie ze moglam zatrzec silnik ;/


Odpowiedź: szarpie mi smartem - Revilo - 20.05.2012

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, aczkolwiek wątpię, byś zatarła silnik. Wydaje mi się, że zatarty silnik to dosłownie jego śmierć, także sam fakt, iż jeździ moim zdaniem zaprzecza sugestii jego zatarcia.

Na szybko cytat:
"Zatarcie silnika kończy się jego całkowitym unieruchomieniem. Rozrusznik nie jest w stanie pokonać oporów jakie generuje silnik. W takim przypadku bez remontu lub wymiany silnika się nie obejdzie.".


Odpowiedź: szarpie mi smartem - smartusia - 20.05.2012

tak rozumiem, ale zatarcie silnika nie nastepuje od razu są etapy gdzie silnik slabnie, slabnie,az wreszcie nastepuje jego "smierc" , wiec moze w miare szybko dojechalam do domu, dolalam oleju i wszystko ok. nie jestem mechanikiem ale dosc duzo oczytalam sie o tych problemach , mam samochod od 2 lat i sporo intresuje sie takimi rzeczami aby miec troche rozeznania co i jak. To jest na prawde dziwne ze doalam oleju i samochod jezdzi jak tralala. chyba ze to bylo chwilowe. nie wiem...


Odpowiedź: szarpie mi smartem - Zybercik - 20.05.2012

Możemy się kiedyś spotkać na 5 min, wystarczy że przejadę się po parkingu i jeśli to silnik do remontu to postawię diagnozę.
Przechodziłem przez to 2 razy w smarcie


Menu