smartklub.pl
450 - skrzynia błąd, awaria, 3, trzy kreski, wątek ogólny - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 450 - smart fortwo (http://smartklub.pl/f-model-450-smart-fortwo--66)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--88)
+----- Dział: Skrzynia biegów i okolice (http://smartklub.pl/f-skrzynia-biegow-i-okolice--115)
+----- Wątek: 450 - skrzynia błąd, awaria, 3, trzy kreski, wątek ogólny (/t-450-skrzynia-blad-awaria-3-trzy-kreski-watek-ogolny--4160)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52


RE: Brak biegu - 3 kreski rozwiązane - Kovval - 08.12.2013

Jakubo ma racje, jak u mnie padł czujnik i nie było w ogóle swiateł stop to wsteczny wchodził idealnie bez hamulca.


RE: 3 kreski rozwiązane - Sebastian_O - 08.12.2013

Ale jeśli stop nie działa to jest usterka tak ???? jest...
więc trzeba ją wyeliminować, tak ???? TRZEBA...
No...
a potem zobaczy czy wsteczny dalej nie wejdzie czy może cudownie i niespodziewanie zacznie działać...


RE: Szarpie nieprzyjemnie,,,,aż mnie boli !!! - OCZ123 - 14.02.2014

Witam piszę do was z zaistniałym ostatnio problemem w moim szkrabku Smile , a mianowicie problem polega na tym ze przy wrzuceniu biegu do przodu bądz do tyłu zaczyna trząść autem i nie chce wrzucic biegu a co do tego wyskakuja 3 kreski , wtedy restartuje komputer kreski znikają i ponownie odpalam auto i znow zaczyna sie drganie jak to by miało w sobie z 500 koni , wrzucam bieg i czasami wejdzie , wtedy jade do przodu i sie nie zatrzymuje poniważ zrzucenie biegu grozi znow pojawieniem się błedu , i ostatniego czasu wjechałem autem na kanał zresetowałem komputer popryskałem WD 40 w dziurę w którą wchodzi ten bolec od akuatora i działało jakis okres czasu ale znów zaczeły się kłopoty które opisałem na samym poczatku . Pozdrawiam


RE: Szarpie nieprzyjemnie,,,,aż mnie boli !!! - obwd-crash - 14.02.2014

(14.02.2014, 17:41)OCZ123 napisał(a): Witam piszę do was z zaistniałym ostatnio problemem w moim szkrabku Smile , a mianowicie problem polega na tym ze przy wrzuceniu biegu do przodu bądz do tyłu zaczyna trząść autem i nie chce wrzucic biegu a co do tego wyskakuja 3 kreski , wtedy restartuje komputer kreski znikają i ponownie odpalam auto i znow zaczyna sie drganie jak to by miało w sobie z 500 koni , wrzucam bieg i czasami wejdzie , wtedy jade do przodu i sie nie zatrzymuje poniważ zrzucenie biegu grozi znow pojawieniem się błedu , i ostatniego czasu wjechałem autem na kanał zresetowałem komputer popryskałem WD 40 w dziurę w którą wchodzi ten bolec od akuatora i działało jakis okres czasu ale znów zaczeły się kłopoty które opisałem na samym poczatku . Pozdrawiam

Podaj przebieg - stan licznika. Jeżeli jest to około 150 tys. kim to najprawdopodobniej czeka Cię wymiana sprzęgła.
Chyba że dolegliwość ta pojawiła się nagle, a nie że występowała co jakiś czas od dłuższego już czasu.


RE: Szarpie nieprzyjemnie,,,,aż mnie boli !!! - OCZ123 - 14.02.2014

Obecny przebieg smarta to 190 tysięcy , dolegliwość pojawiła się nagle wcześniejszego dnia wszystko było super a następnego stało się to , wczesniej nie miałem z tym kłopotu .


RE: Faq - awaria skrzyni biegów czyli stuka, szarpie, nie jedzie, 3 kreski - ŁYSY13 - 14.02.2014

Sprzęgło tak nie do końca dla mnie to Aktuator . Dopchnij do sprzęgła a najpierw nasmaruj . Potem strojenie i jak nie pomaga nowy . Samo sprzęgło szarpało by wcześniej przy ruszaniu albo by się ślizgało SadSad
Jak masz gdzie sprawdz tam gdzie włazi bolec i dotyka czy nie ma dziury potrafi się wytrzeć w łapie łożyska


RE: Faq - awaria skrzyni biegów czyli stuka, szarpie, nie jedzie, 3 kreski - OCZ123 - 17.02.2014

Witam zrobiłem tak jak mi pisaliście i sprawdziłem też wiązkę ale niestety jest ten sam problem. Pozdrawiam


RE: Faq - awaria skrzyni biegów czyli stuka, szarpie, nie jedzie, 3 kreski - obwd-crash - 17.02.2014

No to tylko pełna diagnostyka z SD, a to wykaże między innymi faktyczny stan sprzęgła, jak i powód występujących kłopotów.


RE: Faq - awaria skrzyni biegów czyli stuka, szarpie, nie jedzie, 3 kreski - andrzejmirek - 12.03.2014

koledzy mam podobny problem..
Autko jeździło bezawaryjnie, a dziś nagle na skrzyżowaniu w centrum warszawy podczas postoju w korku nie wbiło biegu. nie wiedząc co się stało zepchnąłem auto na bok.w końcu udało mi się wbić bieg i dojechać do domu. problem wystąpił jeszcze kilka razy wciągu dnia. ewidentnie dzieje się to tylko w korku, czyli jak auto porządnie się nagrzeje. ponadto zdarzyło się kilka razy takie mocne szarpnięcie i zgaszenie silnika, jakbym w manualnym trybie wbił bieg i puścił gwałtownie sprzęgło. silnik zgasł mi 2 razy, a na kokpicie pokazały się trzy poziome kreski - migały.
Ponadto podczas ruszania zdarza się takie cos, jakby spadały na chwilkę obroty.

aktualnie autko jeździ normalnie, nie ma żadnych problemów, ale boje się że jutro może być podobnie. silnik jest po generalnym remoncie 10 000 km temu. sprzęgło się nie ślizga, bo biegi chodzą dobrze i auto ładnie przyspiesza.


RE: Faq - awaria skrzyni biegów czyli stuka, szarpie, nie jedzie, 3 kreski - krzyss - 12.03.2014

Jechac na serwis, smartwarszawa albo marek z gorczewskiej 179.
Ogolnie wiazki, akutator, albo sprzeglo.


Menu