smartklub.pl
450 - skrzynia błąd, awaria, 3, trzy kreski, wątek ogólny - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 450 - smart fortwo (http://smartklub.pl/f-model-450-smart-fortwo--66)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--88)
+----- Dział: Skrzynia biegów i okolice (http://smartklub.pl/f-skrzynia-biegow-i-okolice--115)
+----- Wątek: 450 - skrzynia błąd, awaria, 3, trzy kreski, wątek ogólny (/t-450-skrzynia-blad-awaria-3-trzy-kreski-watek-ogolny--4160)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52


RE: Faq - awaria skrzyni biegów czyli stuka, szarpie, nie jedzie, 3 kreski - obwd-crash - 22.04.2014

Od lewej strony auta, z boku skrzyni, w dolnej części obudowy.


RE: Faq - awaria skrzyni biegów czyli stuka, szarpie, nie jedzie, 3 kreski - cudak1987 - 22.04.2014

Nie oryginalnym do mercedesa .. jesli wyczyszczenie kostki i czujnika nie pomoze trzeba jechac do goscia od merca.. ale dziwnym objawem bylo to ze na tym slabym aku zakrecil i i juz padl do konca a po naladowaniu kaplica juz 3 kreski i koniec:(


RE: Faq - awaria skrzyni biegów czyli stuka, szarpie, nie jedzie, 3 kreski - LAZY. - 22.04.2014

Kolego Jakubie błagam na kolanach o poprawienie się w pisaniu, dziękuję. Czuję się jak bym czytał wypowiedzi uchodźcy z zagranicy który jest od kilku dni w PL.


RE: Faq - awaria skrzyni biegów czyli stuka, szarpie, nie jedzie, 3 kreski - cudak1987 - 27.04.2014

Serdecznie przepraszam za błędy gramatyczne ale pisałem z telefonu , który nie posiada polskich znaków. Panowie mam jeszcze jedno pytanko odnośnie tej awarii skrzyni. Dzisiaj był gość z SD i nie ma komunikacji ze skrzynią . Smarcik nie widzi na którym biegu jest. wszystkie kostki wyczyściłem. Moje autko dalej zablokowane na luzie i wciąż nawet nie zakręci. Czytałem o tych 3 kreskach już masę postów , macie numer do kogoś ze świętokrzyskiego lub innej osoby która może coś poradzić ?

Ten mechanik powiedział również że trzeba kupić egr ,ponieważ został usunięty z autka(mimo że zrobione zostało to identycznie jak koledzy z forum ,czyli emulator rurka i zaślepki). Mówił również że autko ma sportową mapę i chce wrócić do oryginalnej. Boje się że chce mnie oszukać:(


awaria skrzyni - michallipinski - 02.06.2014

Proszę szanownych forumowiczów o pomoc,posiadam od kilku dni smarta niestety nie działa prawidłowo skrzynia ,ruszając tylko w trybie tip tronic strasznie szarpie na 1 biegu i drugim potem troche lepiej,w trybie automatu nie działa wcale,w mojej miejscowości nie spotkałem nikogo kto by ogarnął temat, proszę o porady ,sugestie czy temat do ogarniecia we własnym zakresie lub namiar warsztatu który naprawi autko za okazaną pomoc bardzo dziękuję


RE: awaria skrzyni - Gapa. - 02.06.2014

Napisz do Biedronki jest kolo Płocka


Problem ze smartem 800cdi - banujek - 11.06.2014

Witam , mam problem ze swoim smartem i może tutaj ktoś mi z nim pomoże. Od jakiegoś czasu smarciak zaczyna wariować w korkach ( szczególnie w długich ) same włączają się biegi po czym sam rusza ,szarpnie i natychmiastowo gaśnie na liczniku w miejscu gdzie wyświetlają się biegi zaczynają mrygać 3 poziome kreski następnie trzeba odczekać około 10min (wcześniej nie da rady wrzucić żadnego biegu czy w automacie czy w tip-t)

JEST TO SMART 450 , 800CDI 2001R.

Druga sprawa jest taka że jeżeli pozostawi się go na zapłonie przez jakiś czas nie chce zarzucić żadnego biegu..

Proszę o pomoc ! z góry dziękuje


RE: Problem ze smartem 800cdi - obwd-crash - 11.06.2014

Opis wskazuje na kończące się sprzęgło.
Najlepiej podpiąć auto pod Star Diagnose i zobaczyć jak ona widzi stan sprzęgła, bo może ktoś dłubał coś z ustawieniem aktuatora, może wystarczy na jakiś czas adaptacja sprzęgła.
Miałem kangurki, trzy kreski, brak możliwości wrzucenia biegu, działo się to właśnie w korkach, gdy było ciepło - jesienią w październiku, jak było chłodno (zima) to problem czasowo ustąpił - do marca, a następnie wrócił jak bumerang ze zdwojona siłą. Lekarstwem była wymiana kompletnego sprzęgła, gdzieś w którymś z wątków dotyczących trzech kresek opisywałem swój przypadek. Miałem to przy przebiegu auta od 150 do 160kkm.


RE: 450 - skrzynia błąd, awaria, 3, trzy kreski, wątek ogólny - MosAd8 - 05.07.2014

Przerabiałem i ja takową usterkę... U mnie sprawa okazała się dość prosta natomiast jej zlokalizowanie trwało dwa dni. A więc: (w FT 600t, 450 i 451) pod fotelem kierowcy jest listwa z przekaźnikami sterującymi pracą skrzyni biegów. Listwa ta jest dość długa i zamocowana jest skrajnie na dwóch wkrętach do podłogi i swobodnie sobie wchodzi w drgania. Przekaźniki są osadzone w listwie, w której znajdują się uchwyty (styki nóżek przekaźników) w kształcie litery "U". Te uchwyty (styki) pod wpływem wibracji i czasu rozginają się i tworzą szczeliny, a te nie dają styku. A jak nie ma styku to na wyświetlaczu pojawiają się trzy kreski i skrzynia jest zablokowana. Wystarczy włożyć rękę pod dywanik pod fotelem kierowcy, namacać przekaźniki i poruszać nimi przy kluczyku przekręconym w pozycję I, i jeżeli coś się zmieni na wyświetlaczu to problem mamy namierzony. A wtedy: wyjąć fotel, odsunąć dywan, odłączyć wiązkę od listwy, dokręcić listwę, wyjąć przekaźniki (jest kilka więc trzeba zaznaczyć ich miejsca), śrubokrętem podoginać styki "U" aby skasować luz i gotowe. Złożyć w odwrotnej kolejności Smile Sugeruję podłożyć pod środek listwy (od spodu) o-ring aby usunąć drgania.
Swoją drogą to nie mieli gdzie tych przekaźników zamontować tylko na środku podłogi Hammer


RE: 450 - skrzynia błąd, awaria, 3, trzy kreski, wątek ogólny - obwd-crash - 05.07.2014

(05.07.2014, 09:55)MosAd8 napisał(a): Przerabiałem i ja takową usterkę... U mnie sprawa okazała się dość prosta natomiast jej zlokalizowanie trwało dwa dni. A więc: (w FT 600t, 450 i 451) pod fotelem kierowcy jest listwa z przekaźnikami sterującymi pracą skrzyni biegów. Listwa ta jest dość długa i zamocowana jest skrajnie na dwóch wkrętach do podłogi i swobodnie sobie wchodzi w drgania. Przekaźniki są osadzone w listwie, w której znajdują się uchwyty (styki nóżek przekaźników) w kształcie litery "U". Te uchwyty (styki) pod wpływem wibracji i czasu rozginają się i tworzą szczeliny, a te nie dają styku. A jak nie ma styku to na wyświetlaczu pojawiają się trzy kreski i skrzynia jest zablokowana. Wystarczy włożyć rękę pod dywanik pod fotelem kierowcy, namacać przekaźniki i poruszać nimi przy kluczyku przekręconym w pozycję I, i jeżeli coś się zmieni na wyświetlaczu to problem mamy namierzony. A wtedy: wyjąć fotel, odsunąć dywan, odłączyć wiązkę od listwy, dokręcić listwę, wyjąć przekaźniki (jest kilka więc trzeba zaznaczyć ich miejsca), śrubokrętem podoginać styki "U" aby skasować luz i gotowe. Złożyć w odwrotnej kolejności Smile Sugeruję podłożyć pod środek listwy (od spodu) o-ring aby usunąć drgania.
Swoją drogą to nie mieli gdzie tych przekaźników zamontować tylko na środku podłogi Hammer

Jak ktoś ma nieszczelne tylne boczne szybki, to woda ścieka między innymi do miejsca gdzie są te przekaźniki Crying


Menu