smartklub.pl
450 - skrzynia błąd, awaria, 3, trzy kreski, wątek ogólny - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 450 - smart fortwo (http://smartklub.pl/f-model-450-smart-fortwo--66)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--88)
+----- Dział: Skrzynia biegów i okolice (http://smartklub.pl/f-skrzynia-biegow-i-okolice--115)
+----- Wątek: 450 - skrzynia błąd, awaria, 3, trzy kreski, wątek ogólny (/t-450-skrzynia-blad-awaria-3-trzy-kreski-watek-ogolny--4160)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52


RE: 450 - skrzynia błąd, awaria, 3, trzy kreski, wątek ogólny - obwd-crash - 12.01.2016

TTTM /ten typ tak ma/.

Ja przeżyłem też takie katusze w Niemczech, już pierwszego dnia, kilka godzin po zakupie 451, przebieg 112kkm (obecnie ponad 132kkm i żadnych napraw w układzie przekazania napędu, też pierwotnie myślałem że to sprzęgło) , ponad 200km od sprzedającej osoby. Myślałem, że sprzedająca ukryła ten fakt przede mną. Dodatkowo nie wchodził wsteczny.
Problemy z pierwszym biegiem pokonuje się trzymając cały czas wciśnięta dźwignię zmiany biegów do przodu, aż włączy bieg.
Procedura przy włączaniu wstecznego biegu - najpierw włączyć pierwszy a potem szybkim sprawnym ruchem przejść do wstecznego.


RE: 450 - skrzynia błąd, awaria, 3, trzy kreski, wątek ogólny - LAZY. - 12.01.2016

Nie wiem czy dobrze kombinuję, lecz wydaje mi się że winny by tu był silniczek zmiany biegów.
Jak się rozpędzi to wrzuci bieg, a jak nie to się zatnie w jakiejś pozycji.
Czy można by tak założyć?
Czy też mogła by to być kwestia kalibracji czy elektroniki?


RE: 450 - skrzynia błąd, awaria, 3, trzy kreski, wątek ogólny - piotrasta - 26.01.2016

Witajcie
Dopadły i mnie 3 kreski. Auto nie zapala po podaniu + na rozrusznik kręci. Mam następujące błędy (tylko te aktualne) z SD.
P1698 Wyłączenie sprężarki układu klimatyzacji: zwarcie z masą lub przerwa w przewodzie
P0110 silnik:Element B17 (czujnik temperatury powietrza zasysanego)ma zwarcie z masą.
P2002 B10/2 (czujnik temperatury parownika: przerwa w przewodzie
P1919 Czujnik kąta obrotu adaptacja: błąd sygnału

I tu jest problem bo auto nie posiada klimatyzacji.
Następnie po wejściu głębiej mamy takie coś
3917 Bieg docelow- wartość rzeczywista nieprawidłowa
3911 Włączony bieg w oprogramowaniu skrzyni biegów - wartość rzeczywista nieprawidłowa

3817 przebieg sprzęgła 65535 -znaczy że 65kkm sprzęgło było wymienione?
3821 Wartość maxymalna punktu poślizgu sprzęgła

Testu sprzęgło nie przechodzi żadnego

Włączony bieg w oprogramowaniu skrzyni biegów- nicht unterstuetzter Gang
Włączony bieg w oprogramowaniu sprzęgła- nicht unterstuetzter Gang

Wybierak poprawnie podaje na sterownik informacje o żądanym biegu.

Z powyższego wnioskuje by przejrzeć wiązkę od Gear Position Sensor (nie wiem jaki odpowiednik polski) i sam sensor?
Co może być przyczyną problemu?


RE: 450 - skrzynia błąd, awaria, 3, trzy kreski, wątek ogólny - shagger - 26.01.2016

I mnie dzis przywitaly slawne 3 kreski podczas bardzo wolnej jazdy.Ale mam wrazenie ze lekko poruszylem lewarkiem zmiany biegow podczas jazdy.Czy to mozliwe ze od poruszenia czy zaczac szukac problemu?Poki co smart jezdzi.Kreski pojawily sie chwile i zginely.Czy na SD da rade odczytac jakis blad?Zapisuje sie cos?


Odp: 450 - skrzynia błąd, awaria, 3, trzy kreski, wątek ogólny - kotomysz - 26.01.2016

Też tak miałem i się przestraszyłem.. Hi hi.. Ponieważ jadąc opieram nogę o lewarek, to wynikiem było delikatne odchylenie dźwigni w prawo podczas jazdy.. Efekt? Na chwilę 3 kreski na liczniku, a u mnie pielucha do wymiany Smile
Ale jak się zatrzymałem i zacząłem sprawdzać, to od tamtej chwili uważam i nigdy się nie zdażyło powtórnie Smile

pchnięte z elgie3


RE: 450 - skrzynia błąd, awaria, 3, trzy kreski, wątek ogólny - psuwacz - 03.02.2016

Mówcie mi pełny pampers! Jadę sobie dziś spokojnie złoty dziesięć na wylocie z miasta, dotaczam się do świateł, patrzę a tu trzy kreski! Zepchnąłęm się na pobocze, wyłączyłem silnik, włączyłem silnik i pojechałem.
Mimo, że latałem dziś trochę po mieście sytuacja (odpukać póki co) się nie powtórzyła.


Piksel dzisiaj był lewarkowany w celu określenia, które łożysko pada, a chwilę przed awarią jechałem trochę w trybie manualnym....
WTF?!

Chyba trzebaby na komputer się podtoczyć?


450 - skrzynia błąd, awaria, 3, trzy kreski, wątek ogólny - Kanapa - 03.02.2016

Sprzęgło sie pewnie kończy a komputer i ustawienie na pewno nie zaszkodzi.


RE: 450 - skrzynia błąd, awaria, 3, trzy kreski, wątek ogólny - shagger - 03.02.2016

U mnie problem sie nie powtorzyl.Jednak musialem noga lekko zachacyc lewarek ze dwa razy(jezdze z noga w gipsie wiec jest to tym bardziej mozliwe)Podpialem dzis pod kompa.Rzeczywiscie zapisal sie blad P1918-blad selektora zmiany biegow.Dobrze ze to tylko to.Kolega Kotomysz dobrze mowi.Nie tylko awaria skrzyni to 3 kreski.Noga w gipsie na lewarku tez moze spowodowac 3 kreski Smile Radze podlaczyc pod kompa.Moze cos sie zapisalo.U mnie blad byl w silniku z dopiskiem transmision.


RE: 450 - skrzynia błąd, awaria, 3, trzy kreski, wątek ogólny - katarzyna.g1988 - 19.02.2016

(03.02.2016, 20:07)psuwacz napisał(a): Mówcie mi pełny pampers! Jadę sobie dziś spokojnie złoty dziesięć na wylocie z miasta, dotaczam się do świateł, patrzę a tu trzy kreski! Zepchnąłęm się na pobocze, wyłączyłem silnik, włączyłem silnik i pojechałem.
Mimo, że latałem dziś trochę po mieście sytuacja (odpukać póki co) się nie powtórzyła.


Piksel dzisiaj był lewarkowany w celu określenia, które łożysko pada, a chwilę przed awarią jechałem trochę w trybie manualnym....
WTF?!

Chyba trzebaby na komputer się podtoczyć?

o ja miałam dziś to samo tylko jechałam 50km/h, nic nie pikneło tylko samochód stracił moc, ja mu gazu a ten tak jakby był na luzie- gazuje ale nie jedzie tylko warczy:( (dobrze ze byłam 200 m przed pracą to się dotoczył ze nie blokowałam drogi ale i tak mysląłam ze sie rozpłaczę(prawo jazdy mam dopiero od miesiąca)...
Smarta wyłączyłam, włączyłam i nic dalej trzy kreski i nie chce zapalić. Po 5 min włączyłam i działał tylko dziwnie silnik chodzi. Później po 3 wyłączeniu już brzmi ok. Myślicie ze to sprzęgło? przebiegu 189 000 km cdi automat(ponoć silnik był wymieniany już i i gość co mi go sprzedał zrobił na nim 90 000km ale nie miał na papierów wiec podchodzę sceptycznie)


myślicie ze to sprzędło?(czy może być coś jeszcze gorzej?) Dziś jadę na podpięcie kompa do Pana Grzegorza. Ale chyba wole wiedzieć wczesnej co mnie może czekać.

Powiedzcie mi ile kosztuje sprzęgło do smarta 2002 cdi? Mam się pożegnać z alusami?:( :(


RE: 450 - skrzynia błąd, awaria, 3, trzy kreski, wątek ogólny - spysiu92 - 19.02.2016

ja myślę, że masz wilgoć w wiazce lub wypieła Ci się kostka

Wysłane z mojego Transformer TF101 przy użyciu Tapatalka


Menu