smartklub.pl
450 - skrzynia błąd, awaria, 3, trzy kreski, wątek ogólny - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 450 - smart fortwo (http://smartklub.pl/f-model-450-smart-fortwo--66)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--88)
+----- Dział: Skrzynia biegów i okolice (http://smartklub.pl/f-skrzynia-biegow-i-okolice--115)
+----- Wątek: 450 - skrzynia błąd, awaria, 3, trzy kreski, wątek ogólny (/t-450-skrzynia-blad-awaria-3-trzy-kreski-watek-ogolny--4160)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52


RE: 450 - skrzynia błąd, awaria, 3, trzy kreski, wątek ogólny - pstrokata - 19.02.2016

sparwdzenie czujnika stop oraz świateł to dobry pomysł jak ja miałam taki błąd mechanik wymienił(a raczej dolał bo niewiem gdzie się podział) olej w skrzyni biegów, zmienił żarówki w stopie na nowe te co nie działały i problem od pół roku już sie nie powtarza. Polecam zacząć od drobnostek a potem zcepiać sie samej skrzyni


RE: 450 - skrzynia błąd, awaria, 3, trzy kreski, wątek ogólny - katarzyna.g1988 - 19.02.2016

może to coś jest z ta wiązka, bo ostatnio jak tak lało to słyszałam jakieś trzaski pod fotelem i ktoś tez z forum mi na ta zwrócił uwagę.

ale myślicie ze warto jechać do mechanika i podpiąć go pod komputer? czy lepiej jeszcze pojeździć? Pokaże(ten komputer) ze coś nie tak ze stopem czy z ta wiązką?

tylko trochę się boję bo ja niedoświadczona jestem. Jak się znów rozkraczy to olaboga


jeszcze opowiem Wam historię z dzisiaj o "uprzejmości" Panów wiem ze nie w temacie ale z ważnym apelem(wiec myślę ze admin mi wybaczy):
pracuje w nowej kamienicy w centrum na dole są biurowce na górze apartamenty.
fartem smart zdechł tuz przed zjazdem na parking tak, ze zjechałam z ulicy ale zablokowałam podjazd. dzwonię do chłopaków z pacy ale piątek rządzi sie własnymi prawami więc nie było nikogo, kto by mi pomógł przepchnąć go żeby nie torował podjazdu(z boku jest miejsce). kolega miał byc dopiero "za 5 minut", wiec czekałam. W miedzy czasie podjechał Pan audi do tego garażu, wiec mysle sobie: może go wezmę go na maślane oczy, akurat w spódnicy byłam to będzie dobrze.

Wychodzę i mowę: -Rozkraczył mi się, nie mogę go ruszyć...
a Pan na to w połowie zdania
-a... może jakoś się zmieszczę.
i tyle!!! nic ani słowa czy pomoc, nie pomóc.... tylko przejechał obok..

więc Panowie jeśli widzicie niewiastę w potrzebie mimo i deszczyk z nieba leci i dupce z fotela ciepłego podgrzewanego trzeba ruszyć pomóżcie jej- to Wam się pewnie kiedyś wróci (bo może następnym razem to może się przytrafić Waszej białogłowej)!!!


RE: 450 - skrzynia błąd, awaria, 3, trzy kreski, wątek ogólny - karolinkaa120 - 19.02.2016

(19.02.2016, 10:09)katarzyna.g1988 napisał(a): myślicie ze to sprzędło?(czy może być coś jeszcze gorzej?) Dziś jadę na podpięcie kompa do Pana Grzegorza. Ale chyba wole wiedzieć wczesnej co mnie może czekać.

Powiedzcie mi ile kosztuje sprzęgło do smarta 2002 cdi? Mam się pożegnać z alusami?:( :(

My płaciliśmy 1130zł za sprzęgło, tutaj dokładnie:
http://allegro.pl/sprzeglo-kolo-dwumasowe-smart-cdi-i5454161319.html

cena chyba dość przyzwoita, w zestawie jest łożysko oporowe. Do tego trzeba doliczyć koszt wymiany i przy okazji wymiany można egr wywalić...

Ale upewnij się najpierw czy to rzeczywiście wina sprzęgła.


RE: 450 - skrzynia błąd, awaria, 3, trzy kreski, wątek ogólny - MERLIN - 23.02.2016

przeczytałem cały wątek i nie mam odpowiedzi....padła łapa sprzęgła, dziura wpadł bolec wyszło po ściągnięciu skrzyni ...wymiana złożenie i problem auto nie pali cdi 800cc 2001 rok. nie podaje paliwa na plaka odpala, błędów nie widać, czujnika położenia wału nie pokazuje, wypięta wtyczka z niego i tez lipa nie pokazuje, wyczytałem ze może założyli żle sprzęgło.... czy to możliwe jakieś inne sugestie ???


RE: 450 - skrzynia błąd, awaria, 3, trzy kreski, wątek ogólny - chrisz1796 - 10.07.2017

Witam,

Smarta mojej żony `05 CDI dopadł problem ze skrzynią biegów. A dokładnie 3 raz w ciągu 6-7 tygodni. Dojeżdża do skrzyżowania, zatrzymuje na światłach i jak chce ruszyć to trójkąt z wykrzyknikiem a na wyświetlaczu biegów pustka (żadnego wskazania). Żadnych trzech kresek nie ma. wyłączy silnik i po chwili jak załączy wszytko w porządku. Dodam tylko, że objaw występował tylko jak temp zewnętrzna był powyżej 27C. Może to przypadek. Po drugiej sytuacji przejrzałem instalację, powyciągałem wtyczki przy skrzyni, czyli w sumie nic nie zrobiłem. Potem testowo przez tydzień jeździłem, idealnie. Zachowanie skrzyni, zmiana biegów - moim zdaniem bez zarzutu. Dziś było znowu ok 29C i problem wystąpił.
Żadnego błędu zapamiętanego na ELM32 oraz na innym bardziej profesjonalnym skanerze nie znaleziono. Do SD nie mam w okolicach dostępu żeby szybko sprawdzić. Światła stopu są i działają OK. Gdzieś w wątkach znalazłem, że komuś pomogło przeczyszczenie przepustnicy ale to w wersji PB było.
Ki czort?
Wiem, że diagnozowanie na odległość to nieraz wróżenie z fusów. Ale może ktoś miał podobny przypadek lub wie co sprawdzić. Wątek czytałem od deski do deski. Zawsze zazwyczaj jakieś 3 kreski lub inne problemy. Tutaj nie ma 3 kresek, i gdyby nie ten problem to określiłbym układ jezdny jako bardzo dobry. Biegi wchodzą płynnie i szybko (jak na smarta Smile), nic niepokojącego nie czuć ani nie słychać.

Jakieś porady?
Pozdrawiam
Krzysztof


RE: 450 - skrzynia błąd, awaria, 3, trzy kreski, wątek ogólny - CodeBoy - 10.07.2017

(10.07.2017, 19:47)chrisz1796 napisał(a): Witam,

Smarta mojej żony `05 CDI dopadł problem ze skrzynią biegów. A dokładnie 3 raz w ciągu 6-7 tygodni. Dojeżdża do skrzyżowania, zatrzymuje na światłach i jak chce ruszyć to trójkąt z wykrzyknikiem a na wyświetlaczu biegów pustka (żadnego wskazania). Żadnych trzech kresek nie ma. wyłączy silnik i po chwili jak załączy wszytko w porządku. Dodam tylko, że objaw występował tylko jak temp zewnętrzna był powyżej 27C. Może to przypadek. Po drugiej sytuacji przejrzałem instalację, powyciągałem wtyczki przy skrzyni, czyli w sumie nic nie zrobiłem. Potem testowo przez tydzień jeździłem, idealnie. Zachowanie skrzyni, zmiana biegów - moim zdaniem bez zarzutu. Dziś było znowu ok 29C i problem wystąpił.
Żadnego błędu zapamiętanego na ELM32 oraz na innym bardziej profesjonalnym skanerze nie znaleziono. Do SD nie mam w okolicach dostępu żeby szybko sprawdzić. Światła stopu są i działają OK. Gdzieś w wątkach znalazłem, że komuś pomogło przeczyszczenie przepustnicy ale to w wersji PB było.
Ki czort?
Wiem, że diagnozowanie na odległość to nieraz wróżenie z fusów. Ale może ktoś miał podobny przypadek lub wie co sprawdzić. Wątek czytałem od deski do deski. Zawsze zazwyczaj jakieś 3 kreski lub inne problemy. Tutaj nie ma 3 kresek, i gdyby nie ten problem to określiłbym układ jezdny jako bardzo dobry. Biegi wchodzą płynnie i szybko (jak na smarta Smile), nic niepokojącego nie czuć ani nie słychać.

Jakieś porady?
Pozdrawiam
Krzysztof
Hehe, widzisz u mnie jak jest ciepło to występuje mniej , jak blisko zera występuje częściej. Opis praktycznie taki jak u Ciebie, u mnie co prawda jest urwany przewód we wtyczce i z tym łącze tą usterkę. za niedługo jadę do Mechanika to zrobić i będę wiedział czy to tylko ta wtyczka czy coś jeszcze innego o czym mogę nie wiedzieć.Na początek proponuje nie tyle rozebrać wtyczki przy skrzyni co je wyczyści jakimś płynem typu kontakt etc. sprawdzić czy przewody nie są gdzieś przetarte szczególnie te idące do wyprzęgnika. dodatkowo , u mnie trochę pomogło jak do wysprzeglika (aktuatora) wypsikałem 1/3 0,4l białego smaru w spreyu (mój się nie rozbiera) To tak na szybko. Ale walczę z podobną usterką, więc jak coś namierzysz to daj znać na forum proszę.


RE: 450 - skrzynia błąd, awaria, 3, trzy kreski, wątek ogólny - krzyss - 10.07.2017

Najpierw sprawdzamy wiazki, potrm inny wysprzeglik na tydzien czy dwa. Jak nic nie dalo to sprzeglo do wymiany.


450 - skrzynia błąd, awaria, 3, trzy kreski, wątek ogólny - Marek - 11.07.2017

Zanim zaczniesz cokolwiek wykręcać i zmieniać pojedź na prawdziwe SD a przed dokładnie obejrzyj wiązkę czy nie jest przetarta. Jak coś nie gra SD pokaże co to. Inne interfejsy i czytniki to tylko pomoc w przybliżeniu usterki i to nie zawsze. Tyle razy to juz pisaliśmy.


facebook/ dreamliner cdi


RE: 450 - skrzynia błąd, awaria, 3, trzy kreski, wątek ogólny - chrisz1796 - 11.07.2017

Wiązki 3 razy przejrzane, nic nie widać. Muszę zlokalizować kogoś z SD w okolicach Bydgoszcz/Toruń. Może kogoś polecicie?


450 - skrzynia błąd, awaria, 3, trzy kreski, wątek ogólny - Marek - 11.07.2017

Chyba Alla masz najbliżej i najlepiej pojedź do niego bo szkoda szmalu na mechaników co pierwszy raz Smarta zobaczą przy tego typu usterce.


facebook/ dreamliner cdi


Menu