smartklub.pl
[451] System ECO START STOP problemy - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 451 - smart fortwo II (http://smartklub.pl/f-model-451-smart-fortwo-ii--67)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--91)
+---- Wątek: [451] System ECO START STOP problemy (/t-451-system-eco-start-stop-problemy--4493)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Odpowiedź: SMART 2011 i ECO LIPA - START STOP - DZIADOSTWO - sergiej7 - 27.05.2019

(05.04.2012, 19:25)ŁYSY13 napisał(a): ECO naprawione .Wymiana wtyczki została Przysłana z Niemca .Taki zestawik naprawczy . Potem do onlaj i nowy program alternatorka .Nawet nie wiedziałemże jest taki ale jest . Program skrzyni biegów jest tylko ten co był napewno do MHD  . To znaczy cabrio z lipca 2011 .Do turbo nie wiem ale sie dowiem  .

Hej!mam podobne objawy. Możesz podać nazwę tej wtyczki, co kupiłeś?


[451] System ECO START STOP problemy - ŁYSY13 - 27.05.2019

Nie mam

Pozdrawiam Łysy13


RE: [451] System ECO START STOP problemy - statystyczny_polak - 28.05.2019

To i ja się podepnę pod temat. Może ktoś wyjaśnić łopatologicznie w jaki sposób działa ten system MHD? Czy prawdą jest że przy włączonym trybie ECO alternator wspomaga silnik spalinowy?


RE: [451] System ECO START STOP problemy - damiano.o - 28.05.2019

(28.05.2019, 08:30)statystyczny_polak napisał(a): To i ja się podepnę pod temat. Może ktoś wyjaśnić łopatologicznie w jaki sposób działa ten system MHD? Czy prawdą jest że przy włączonym trybie ECO alternator wspomaga silnik spalinowy?
Z tym wspomaganiem to bzdura, na pewno nie w smarcie. ECO start/stop tylko wstrzymuje pracę silnika na postoju

Pozdrawiam z RS Concept


RE: [451] System ECO START STOP problemy - Favoriters - 26.06.2019

Podepnę się i ja pod wątek
Czy jest jakaś możliwość spowodowania zwłoki w wyłączaniu silnika? Przydałyby się ze dwie sekundy...
Nie ma to jak dojechać do skrzyżowania, dohamować aby się dobrze porozglądać, gaz... a ten właśnie zgasł... Very happy


[451] System ECO START STOP problemy - damiano.o - 26.06.2019

Tylko jakiś układ zwłoczny coś jak timer opóźnionego wyłączania dla pojazdów z turbo ale nie wiem czy to jest rozwiązanie i czy uda się wpiąć odpowiednio, żeby działało tak jak chcesz

Pozdrawiam z RS Concept


RE: [451] System ECO START STOP problemy - Favoriters - 26.06.2019

Dzięki. Tak też przypuszczałem. Za dużo kombinacji - prościej wyłączyć.

Przy okazji ciekawostka. Układ start-stop - nie wiedzieć czemu - nie działa jeśli zachce się jazdy z otwartą tylną szybą (dla ochłody Very happy)
Więc jeśli będzie coś nie tak z czujnikiem szyby - układ będzie wyłączony. Nie świeci ani żółty ani zielony napis eko


RE: [451] System ECO START STOP problemy - juniorlars - 16.11.2019

(26.06.2019, 14:00)Favoriters napisał(a): Dzięki. Tak też przypuszczałem. Za dużo kombinacji - prościej wyłączyć.

Przy okazji ciekawostka. Układ start-stop - nie wiedzieć czemu - nie działa jeśli zachce się jazdy z otwartą tylną szybą (dla ochłody Very happy)
Więc jeśli będzie coś nie tak z czujnikiem szyby - układ będzie wyłączony. Nie świeci ani żółty ani zielony napis eko

Taki problem, że zaczął migać na żółto ECO i nie reaguje przycisk, do tego pali się na stałe żółty wykrzyknik. Co może yyć przyczyną takiego zachowania ? Samochód jeździ, systemu nie można wyłączyć-włączyć.
Proszę o pomoc


[451] System ECO START STOP problemy - Kanapa - 16.11.2019

Akumulator sprawdź na zużycie - wartości prawdopodobnie poniżej dopuszczalnej normy.
Jeżeli jest sprawny to elektryka do weryfikacji. Na początek generator prądu.
Znam jeszcze jeden mhd który tak ma ale właścicielka od pół roku nie ma czasu się tym zająć .

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro


RE: [451] System ECO START STOP problemy - juniorlars - 17.11.2019

(16.11.2019, 22:54)Kanapa napisał(a): Akumulator sprawdź na zużycie - wartości prawdopodobnie poniżej dopuszczalnej normy.
Jeżeli jest sprawny to elektryka do weryfikacji. Na początek generator prądu.
Znam jeszcze jeden mhd który tak ma ale właścicielka od pół roku nie ma czasu się tym zająć .  

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro
Też tak myślę, że to akumulator, bo też zaczął jakoś dziwnie odpalać.
Są jakieś polecane - sprawdzone, inne niż AGM


Menu