smartklub.pl
[454] Opony letnie i zimowe rozmiary - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 454 - smart forfour (http://smartklub.pl/f-model-454-smart-forfour--69)
+---- Dział: Ogólnie (http://smartklub.pl/f-ogolnie--96)
+---- Wątek: [454] Opony letnie i zimowe rozmiary (/t-454-opony-letnie-i-zimowe-rozmiary--5092)

Strony: 1 2 3


RE: [454] Opony letnie i zimowe rozmiary - Maciek_M - 01.07.2018

Znalazłem na Oponeo Pirelli P1 w niewiele wyższej od HVP3 cenie. Etykiety są lepsze, opinie też świetne. Może bardziej by się opłaciły?

smart nie robi długich odcinków z bardzo wysokimi prędkościami i niby nie ma co się napalać na ogumienie o super parametrach, ale skoro mogę mieć opony premium w cenie podobnej do tych ze średniej półki, to czemu by nie?

ContiEcoContact 5 są też w porządku, ale kosztują więcej.


RE: [454] Opony letnie i zimowe rozmiary - Maciek_M - 12.11.2018

To tak...

Hankook Ventus Prime 3 K125 - 202 zł/szt - mój typ
Uniroyal Rainsport 3 - 193 zł/szt - cena dobra, ale nie mam żadnego doświadczenia co do jakości tej marki
Continental ContiPremiumContact 5 - 221 zł/szt - mój typ
Goodyear Efficientgrip Performance - 223 zł/szt
Dunlop SP Sport Blueresponse - 223 zł/szt
Pirelli P1 Cinturato Verde - 254 zł/szt - drogo, ale o Pirelli dużo dobrego słyszałem
Michelin Energy Saver+ - 291 zł/szt - mam w Cytrynie i jestem zadowolony, ale moje są jeszcze bez "+", a ostatnio czytałem na forum, że na 453 te opony sobie w ogóle nie radzą... poza tym - drogo

Sugestie?

Może ewentualnie jakieś Sava (miałem dawno temu, chyba były ok) /Barum (zimowe mam - jakoś się toczą)/całoroczne (nie wiem czy warto - jeżdżę mało, ale za to niemal codziennie o każdej porze roku)?


RE: [454] Opony letnie i zimowe rozmiary - Maciek_M - 01.12.2018

A może...

Goodyear Vector 4Seasons G2 - 309 zł
Continental AllSeasonContact - 346 zł
Michelin Crossclimate+  - ewentualnie 14 cali - 242 zł

Bo:

- przebieg roczny to jakieś 8000 tkm, od tego roku - nawet mniej
- maksymalna prędkość to jakieś 80/90 km/h, bo to auto na krótsze trasy
- dni ze śniegiem dużo nie mamy, a jak już spadnie, to niedługo potem go nie ma
- odpada problem przekładania opon ani nie kusi już zakup drugiego kompletu felg

Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego, ale technologia poszła ostro do przodu...


[454] Opony letnie i zimowe rozmiary - BASTOS - 02.12.2018

Maciek, patrząc na sposób Twojego użytkowania, mam zestaw używek z felgami na lato.
Jako że dużych przebiegów nie planujesz a i prędkości zawrotnych nie masz zamiaru osiągać. Myślę że będzie to zestaw spełniający parametry.

"Nie wiem, nie znam się. Zarobiony jestem."


[454] Opony letnie i zimowe rozmiary - Maciek_M - 03.12.2018

A co powiesz na temat w/w?

Wysłane z SG Note4 przy użyciu Tapatalka


[454] Opony letnie i zimowe rozmiary - BASTOS - 04.12.2018

Osobiście jestem za podziałem na zimowe i letnie, więc ww nie leżą w kręgu moich rozważań. Koszt drugiego kompletu kółek jest o wiele niższy niż przypadkowa stłuczka spowodowana na oblodzonej jezdni.

"Nie wiem, nie znam się. Zarobiony jestem."


RE: [454] Opony letnie i zimowe rozmiary - Ewa1508 - 30.12.2018

Ja mam wielosezonowe trzeci rok i radzą sobie wspaniale. Koszt 1000 zl za 4.


[454] Opony letnie i zimowe rozmiary - bogo78 - 01.01.2019

Ja w tym roku testuję wielosezonowe Delinte za 150-160zł/sztukę. Zachowanie na suchym, powyżej 20st. bdb, na mokrym, na śniegu, błocie i gołoledzi - genialnie ! W drugim aucie mam zimowe 3 sezon i ślizgają się już na lekkim śniegu. Na przyszłą jesień kupię mu też wielosezonowe.

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka


RE: [454] Opony letnie i zimowe rozmiary - Vapor2005 - 01.01.2019

Mój wybór: Vredestein Quatrac 5. Sprawdzone w każdych warunkach. Sprawują się poprawnie.



[Obrazek: 367e1fd80b6f2bd8.png]


[454] Opony letnie i zimowe rozmiary - Maciek_M - 17.09.2019

Odgrzewam. Ostatecznie prawie zdecydowałem się na Vector 4Seasons G2. Dwa komplety przy moich przebiegach, stylu jazdy, i polskiej zimie nie mają sensu.

Wysłane z SG Note4 przy użyciu Tapatalka


Menu