smartklub.pl
Co mnie dziś wkurzyło....?? - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Varia i wszystko jasne - W Naszym Klubie (http://smartklub.pl/f-varia-i-wszystko-jasne-w-naszym-klubie--52)
+--- Dział: Varia - Hyde Park (http://smartklub.pl/f-varia-hyde-park--60)
+--- Wątek: Co mnie dziś wkurzyło....?? (/t-co-mnie-dzis-wkurzylo--5148)



RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - Maciek_M - 15.04.2018

No właśnie. Znam osoby, które wożą ludzi BlaBla na dość długich trasach, nie kasują jak za zboże, a i tak się praktycznie za paliwo zwraca. Nie narzekają zazwyczaj na pasażerów i vice versa. Więc szkoda byłoby, gdyby zamknęli, bo usługa jest naprawdę fajna.


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - CodeBoy - 16.04.2018

Wczoraj zrobiłem sobie wycieczkę do Żarnowca, całkiem fajna trasa całościowo ok 160km, ale po ok 1h jazdy zapalił mi się CHKEngine i po chwili lampka oleju. Zgasiłęm dałęm 20 sekund ruszułem, po ok 40km po chwilowym postoju na silniku ruszam jedynka gaz i znó to samo. na końcu pod domem podjazd pod dość stromą górę 1 Gaz i znó to samo. Temperatura wskazana przez wyświetlacz pokazuje 3 jajka. Co za czort ? Olej Castrol 10W40, szkoda ze w smarcie siue tak ciezko go wymienia. Trochę go wczoraj piłowałęm, jeszcze jedno, nie wiem czy to mój, ale jak wczoraj jechałęm obowdnicą Gdańśka gdzieś ok 110 - 120km pod górę poszła duża chmura dymu czarnego, ale mówię nie wiem czy mój zobaczyłem to w lusterku. bo trochę samochodów jechało w tym TIR. Silnik był robiony remont ok 10.000km i wtedy był też wlewany olej. Po mieście i na krótkich trasach , nic się nie dzieje.


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - BASTOS - 16.04.2018

Eee ... a czasem nie trzeba było wcześniej wymienić oleju jak jest docieranie silnika po remoncie ?


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - CodeBoy - 16.04.2018

(16.04.2018, 09:14)BASTOS napisał(a): Eee ... a czasem nie trzeba było wcześniej wymienić oleju jak jest docieranie silnika po remoncie ?

Nic nie mowili, ale tez stawiam na olej. dokładnie zrobiłęm 6k km, teraz sprawdzilem bo zapisywałęm. Trzeba bedzie podjechać i niech zmienią.
a moze emulator EGR ? choc wtedy by nie bylo chyba ikonki oleju ?
No nic postaram sie dostac na komputer.


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - DaSza - 16.04.2018

Jak Ci nie powiedzieli, że trzeba po remoncie zmienić olej po ok. 1-1,5 tys. km to trochę kicha.


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - CodeBoy - 16.04.2018

(16.04.2018, 13:18)DaSza napisał(a): Jak Ci nie powiedzieli, że trzeba po remoncie zmienić olej po ok. 1-1,5 tys. km to trochę kicha.

widzisz po 1000km, pojechalem do nich sprawdzili czy nic nie cieknie i tyle tego bylo, raczej oleju nie wymienili bo nic nie placilem, a raczej za dziekuje by tego nie zrobili i to w 1h.


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - krzyss - 16.04.2018

A co obejmowal ten remont ?


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - DaSza - 16.04.2018

(16.04.2018, 13:28)CodeBoy napisał(a): widzisz po 1000km, pojechalem do nich sprawdzili czy nic nie cieknie i tyle tego bylo, raczej oleju nie wymienili bo nic nie placilem, a raczej za dziekuje by tego nie zrobili i to w 1h.

W 1h to mogli zrobić.
Ale skoro nie brali kasy to na pewno za darmo tego nie zrobili.


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - CodeBoy - 16.04.2018

(16.04.2018, 13:42)krzyss napisał(a): A co obejmowal ten remont ?

szlifowanie głowicy, wymiana tłoka jednego, pierścieni etc. 
bylem na komputerze, nic nie pokazało ciekawego oprócz starych błędów z Aktuatorem i skrzynia no i jeden blad brak paliwa w zbiorniku. Ale do tego nie doprowadzam zawsze minimum 4l wg wskazan komputera. sprawdzili cisnienie na wtrysjkach bo blad tez to sugerowal i wychodzi ze jest ok. Olej mowia ze teoretycznie moze byc, ale by czesciej sie to robilo a nie tylko po dlugiej jezdzie. No i jeszcze mowili o jakims przelewaniu paliwa, ale tego bez rozłożenia nie sprawdza na razie maja roboty w huk, skasowali błędy i każą jeździć.


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - agrttc - 18.04.2018

...A to, że do diesla wlałem 10 litrów benzyny...


Menu