smartklub.pl
Problem z wycieraczkami !!! - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 454 - smart forfour (http://smartklub.pl/f-model-454-smart-forfour--69)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--97)
+---- Wątek: Problem z wycieraczkami !!! (/t-problem-z-wycieraczkami--552)

Strony: 1 2 3 4


Problem z wycieraczkami !!! - prost13 - 30.09.2005

Na zlocie w warszawie jak wszyscy pamietaja byla mozliwosc sprawdzenia w serwisie samochodu. Poniewaz samochod moj jest mlody bo ma zaledwie pol roku, ale co sprawdzic mozna bylo to pojechalem. Nic nie znaleziono wszystko bylo ok i Pan serwisant zaproponowal mi ze wlaczy mi swiatla na stale drogowe i bedzie samochod podczas jazdy automatycznie blokowal drzwi. Ucieszylem sie jak gwizdek bo jakos mi tego w samochodzie brakowalo a mam skleroze co do zamykania drzwi i wlaczania swiatel, wiec ochoczo sie zgdzilem na to. Pan serwisant mi to zrobil wpial pare bezpiecznikow i gotow. No tak ale moje zdziwinie nadeszlo gdy zaczal padac deszcz w Gdansku. Wlaczam pierwszy bieg wycieraczek a tu nic zachowuja sie jak na drugim biegu, wlacza drugi bieg wycieraczki zachowuja sie tak samo.
Stwierdzilem coz BMG (serwis smarta w Gdanku) bedzie mialo co robic. No tak ale najblizszy termin kiedy elektryk ma czas to 5 pazdziernik godzina 14.00. Zobaczymy co mi nowego powiedza, jak bede u nich poczekam sobie na ta przyjemnosc wjazdu do nich. jeszcze 5 dni (2 dni juz czekam). Sad Very happy


Re: Problem z wycieraczkami !!! - Siwek - 30.09.2005

Szkoda ,że nie wiedziałęm bo bym sam cześto zapominam zamykać dzrwi a to jest bardzo przydatne , a z wycieraczka to nie zły bajer:P


Re: Problem z wycieraczkami !!! - kmodzele - 30.09.2005

A w moim smartku drzwi się same zamykaja od urodzenia (tzn od lutego 2004). Aaaaa, może dlatego tak jest, że ja mam fortwo, a forfoury tak nie mają?


Re: Problem z wycieraczkami !!! - prost13 - 30.09.2005

Moj tez mial to w oryginale, to tylko przestawienie funkcji w komputerze. Jak go kupowalem to jak mi go koles przedstawial i czytalem o nim to jest to w standardzie, ale funkcje ta trza przestawic w komputerze pokladowym
W fortwo trzeba ten modul dokupic oddzielnie. Ale zobaczymy co BMG mi powie jestem ciekaw i nie mam zaufania do nich po przeprawami z dwama mercedesami A-klasse.


Re: Problem z wycieraczkami !!! - prost13 - 05.10.2005

Problem byl niby banalny, w DCAP wlaczono zaktywowano mi prawdopodobnie czujnik deszczowy i przez to wycieraczki nie chodzily. Ale swierdzenie tego zajelo im ponad godzine, a mysle ze bledy w komputerze powinny to pokazac natychmiast po uruchomieniu.
Jedyny plus to po wszystkim umyto mi samochod i oddano wysprzatany. Smile Very happy


Re: Problem z wycieraczkami !!! - Gość - 06.10.2005

to nie takie proste z tym kompem: start diagnoza traktuje samochód jak z pełnym wyposażeniem. Elementy których auto nie ma są po prostu zgłaszane jako uszkodzone. Jeżeli wyskakuje taki błąd ,mechanik sprawdza: błąd czujnika wycieraczek-ok bo go nie ma. To czy jest wgrane do niego oprogramowanie ,tego już nie widać- można to sprawdzić dodatkowymi testami,ale najpierw trzeba na to wpaść.


Re: Problem z wycieraczkami !!! - prost13 - 06.10.2005

Spedy ale ja przyjechalem do serwisu Mercedes - smart a nie do podrzednego serwisu, powinni miec to oprogramowanie opanowane, jak sie temu przygladalem niewiele sie rozni od programow do obslugi mercedesa. A bledy sa wyswietlane zaraz po podlaczeniu sie do systemu samochodu. Tak wiec troche mnie dziwia te 2h potrzebne do sprawdzenia. Ale troche wyrozumialosci musze miec bo moze chlopaki nie znaja niemieckiego, a jak widzialem to program jest w jezyku niemieckim.


Re: Problem z wycieraczkami !!! - Gość - 06.10.2005

ja nie próbuje ich bronić czy coś w tym stylu-wogóle kwestię ile czasu im to zajęło pomijam.Chciałem tylko pokazać (od kuchni) ,że oprogramowanie oprogarmowaniem ,ale najbardzij liczy się dośwaidczenie i zaradność. Tak jak wspomniałem Twojego problemu nie było widać jako awarii w komputerze

Co do jezyka-faktycznie jest to często problem.


Re: Problem z wycieraczkami !!! - prost13 - 06.10.2005

Ja nawet nie oczekuje ze ich bedziesz bronic bo absolutnie nie mam zaufania do serwisu BMG po moich doswiadczeniach z dwoma A-klasse. Ale jak siedzialem u was w DCAP widzialem to oprogramowanie i w razie bledu po wejsciu do systemu przy danym komponencie pokazuje sie literka f (fehler=blad) program jest prosty i przejrzysty i widac wszystko jak na dloni. Wiec czujnik deszczu odrazu powinno wpisac (f) przy nim, chyba ze jest inaczej. Ale to niewazne juz dziala i nadal jestem zadowolony ze swojego FF chodzi i buczy.
Natomiast wspolczuje dziewczynie ktora przyjechala tez FF ale 1.1 benzyna, ma go 2 miesiace 8000 km zrobione i ma problem z amortyzatorami, ja juz mam 15000 i dzieki Bogu nic sie nie dzieje jeszcze i mam nadzieje ze dlugo jeszcze nic sie nie bedzie dzialo. Very happy Laughing Smile


Re: Problem z wycieraczkami !!! - Gość - 06.10.2005

Ciekawie gdzie nim jeździła skoro załatwiła amortyzatory na tak krótkim dystansie.


Menu