smartklub.pl
Czy jest w internecie sklep z częściami do smartów? - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Motoryzacja (http://smartklub.pl/f-motoryzacja--64)
+---- Dział: Ogólnie (http://smartklub.pl/f-ogolnie--108)
+---- Wątek: Czy jest w internecie sklep z częściami do smartów? (/t-czy-jest-w-internecie-sklep-z-czesciami-do-smartow--595)

Strony: 1 2


Czy jest w internecie sklep z częściami do smartów? - Gość - 18.12.2005

Witam
Wczoraj zakupiłem czarnosiwego malucha z silnikiem benzynowym poj.600 rok prod. 1998.Z racji że do stacji serwisowej mam 250 km. Zamieżam sam serwisować to autko. A więc-czy są w internecie sklepy gdzie można kupić materiały eksploatacyjne min.filtr powietrza , oleju itp.zaglądałem na allegro ale tam nie mają . Jakie przebiegi robi się na jednej zmianie oleju ?co ile trzeba wymieniać filtry jaki idzie olej (przebieg 100.000 km.)jak uzytkować auto aby nie zepsuć przedwcześnie sprężarki ?
Pozdrawiam Roman


Re: Czy jest w internecie sklep z częściami do smartów? - Gość - 18.12.2005

Witam i gratuluje zakupu Wink

Co do materiałów eksploatacyjnych to idzie je kupic w serwisie w normalnych cenach - filtr oleju 20zł,filtr powietrza 40zł,poza serwisem idzie je tez kupic w dobrych sklepach z czesciami do samochodów,olej zmienia sie co 15000km(filtry sie wymienia przy kazdej wymianie oleju) i z wymianą mozesz miec ciezko bo w smartach nie ma korka spustowego,olej najlepiej nalac taki jaki był lany poprzednio(domyslam sie ze 10W40 czyli półsyntetyk),jezeli nie wiesz to poszukaj gdzies przy silniku naklejki z taką infromacją.

Żeby turbina(spręzarka) długo wytrzymała:
-unikac wysokich obrotów na zimnym silniku(najczęstsza przyczyna awarii turbiny)
-pilnowac poziomu oleju w silniku
-olej wymieniac w terminie
-przed zgaszeniem silnika po ostrej,szybkiej jeździe zostawic silnik na wolnych obrotach przez 1 do 3 minut.


Re: Czy jest w internecie sklep z częściami do smartów? - ABUK - 19.12.2005

Sklepy internetowe są jak najbardziej ale głównie u naszych zachodnich sąsiadów. Jeśli potrzebujesz jakieś materiały eksploatacyjne daj znać kupię w DCAP i podeślę Ci do domu (w tej samej cenie + koszt przesyłki), do DCAP mam 20 mniut drogi i jestem tam z różnych powodów stosunkowo często.


Re: Czy jest w internecie sklep z częściami do smartów? - Gość - 22.12.2005

mam ten sam problem wczoraj na aukcjach 24 udało mi sie kupic filtr oleju ale to wszystko
powiem ci iz siedze w branzy motoryzacyjnej juz od 89 roku
to jezeli chodzi o smarta to jak na razie w polsce jest kicha
ale mysle ze jak sie troche pokrece to znajde cos w przyzwoitej cenie to dam znac za filtr zapłaciłem 29zł to chyba ok
nie wiem jeszcze jakie ceny sa w serwisie ale znajac ceny serwisowe to jak z mojego doswiadczenia motoryzacyjnego wynika to czasami moja cena sklepowa rózni sie od serwisowej nawet do 300% !!!! zgroza
w zyciu nie zapłaciłbym za klocki 400zł


Re: Czy jest w internecie SKLEP z częściami do smartów? - cardynal - 27.12.2005

To ja tez mam pytanko odnosnie czesci. Jak i gdzie kupic moge szybko tylnia szybe ze spoilerem do ForTWO? Ba przede wszystkim tanio, ceny serwisowe mnie nie interesuja.

Pozdrawiam


Re: Czy jest w internecie sklep z częściami do smartów? - Gość - 27.12.2005

wejdz na allegro
jest tam jeden gosciu sprzedaje mase róznych uzywek napewno szybe ma na stanie a jak nie do zadzwon to ci sprowadzi


Re: Czy jest w internecie sklep z częściami do smartów? - cardynal - 30.12.2005

THX, tak tez zrobilem. i fakt taniocha ba przede wszystkim orginal za tak mala kaske.
Kumpel ma wiekszy klopot teraz w swoim bo mu pompka paliwowa poszla. Skorzystalismy z tech samych numerow ale z zerowym efektem.


Re: Czy jest w internecie sklep z częściami do smartów? - Gość - 30.12.2005

to trafiłes
jestem dystrybutorem pomp paliwa dawaj zdjecie tej pompy a powiem ci ile kosztuje nówka sztuka i czy mam
jak bedzie mial problem a zalezy mu na czasie to niech poda wymiary tej pompy a powiem jakiego auta moze dopasowac
bear@bear.kielce.pl


Re: Czy jest w internecie sklep z częściami do smartów? - Gość - 30.12.2005

A inne czesci tez masz? czy tylko pompy paliwowe?


Re: Czy jest w internecie sklep z częściami do smartów? - Gość - 31.12.2005

niestety Crying tylko pompy paliwa i elektronika cewki sondy lambda silniki krokowe czujniki halla itp


Menu