smartklub.pl
FAQ [450] klamka, demontaż, drzwi się nie otwierają - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 450 - smart fortwo (http://smartklub.pl/f-model-450-smart-fortwo--66)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--88)
+----- Dział: Nadwozie, elementy zewnętrzne. (http://smartklub.pl/f-nadwozie-elementy-zewnetrzne--118)
+----- Wątek: FAQ [450] klamka, demontaż, drzwi się nie otwierają (/t-faq-450-klamka-demontaz-drzwi-sie-nie-otwieraja--9721)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


RE: FAQ [450] klamka, demontaż, drzwi się nie otwierają - psuwacz - 07.02.2016

Zanim zrobisz rozpierdziel, a jeszcze nie pourywałeś linek:
1. Zagrzać wszystko co tylko da się suszarką (i nie chodzi o mrozy, tylko o zmiękczenie smaru)
2. Prysnąć pod klamkę Penetrolem (tam na dole klamki gdzie linka jest poprowadzona)
3. Otworzyć z zewnątrz albo od wewnątrz.

A jak się otworzy drzwi i można już dalej odkręcać i demontować wszystko, to smarem z mydłem litowym walnąć sobie po ryglu i po lince, a najlepiej linkę wymienić. Smar litowy nie żre plastiku w przeciwieństwie do większości towotów i innych WD 40.


RE: FAQ [450] klamka, demontaż, drzwi się nie otwierają - spysiu92 - 07.02.2016

jest jeszcze sposób, ale to nie przez forum Smile

Wysłane z mojego Transformer TF101 przy użyciu Tapatalka


RE: FAQ [450] klamka, demontaż, drzwi się nie otwierają - smartfonik - 25.05.2016

Mnie też nie ominął problem zacinającej się linki w drzwiach kierowcy. Rozebrałem nasmarowałem ale nic nie pomogło. Linka ogólnie w dobrym stanie ale sie zacinała.Poszukałem w necie w sklepach nowych linek i koszt mnie zszokował i postanowiłem zrobić to samemu. Wziąłem wiec klamke z linką na warsztat i wygrzebałem w szufladach z częściami do rowerów stary kawałek pancerza najlepiej jak będzie to od przerzutek shimano. Ta firma ma cienkie linki i są zblizone grubością do oryginalnej. Po oględzinach klamki przed demontażem zastanawiałem się czemu fabryka zrobiła taka krótką linkę która po zamontowaniu w drzwiach jest bardzo pozaginana. Postanowiłem dorobić dłuższą o 5cm żeby mogła przechodzić nad dolnym zaczepem od klamki a nie pod nim jak to jest oryginalnie. Ze starej linki odzyskałem ten plastik, który jest na początku przy klamce. Musiałem go troszke rozwiercić bo oryginalny pancerz ma około 3,8mm a shimano 4mm. Końcówka od linki rowerowej idealnie wchodzi w uchwyt klamki mimo że jest innego kształtu. Na końcu linki dorobiłem mała tulejke z gwintem w której zacisnąłem linke. Muszę powiedzieć że efekt mnie bardzo zadziwił bo klamka chodzi wręcz idealnie.


RE: FAQ [450] klamka, demontaż, drzwi się nie otwierają - wroneq - 25.05.2016

Też naprawiałem klamkę za pomoca linki rowerowej. Działa do dzisiaj bardzo dobrze Smile


RE: FAQ [450] klamka, demontaż, drzwi się nie otwierają - karolinkaa120 - 25.05.2016

(25.05.2016, 07:29)smartfonik napisał(a): Mnie też nie ominął problem zacinającej się linki w drzwiach kierowcy. Rozebrałem nasmarowałem ale nic nie pomogło. Linka ogólnie w dobrym stanie ale sie zacinała.Poszukałem w necie w sklepach nowych linek i koszt mnie zszokował i postanowiłem zrobić to samemu. Wziąłem wiec klamke z linką na warsztat i wygrzebałem w szufladach z częściami do rowerów stary kawałek pancerza najlepiej jak będzie to od przerzutek shimano. Ta firma ma cienkie linki i są zblizone grubością do oryginalnej. Po oględzinach klamki przed demontażem zastanawiałem się czemu fabryka zrobiła taka krótką linkę która po zamontowaniu w drzwiach jest bardzo pozaginana. Postanowiłem dorobić dłuższą o 5cm żeby mogła przechodzić nad dolnym zaczepem od  klamki a nie pod nim jak to jest oryginalnie. Ze starej linki odzyskałem ten plastik, który jest na początku przy klamce. Musiałem go troszke rozwiercić bo oryginalny pancerz ma około 3,8mm a shimano 4mm. Końcówka od linki rowerowej idealnie wchodzi w uchwyt klamki mimo że jest innego kształtu. Na końcu linki dorobiłem mała tulejke z gwintem w której zacisnąłem linke. Muszę powiedzieć że efekt mnie bardzo zadziwił bo klamka chodzi wręcz idealnie.

Dorabiałem linkę w podobny sposób. Zamiast tulejki idealnie sprawdza się wymontowany zacisk z kostki elektrycznej, na dwie śrubki Wink


RE: FAQ [450] klamka, demontaż, drzwi się nie otwierają - psuwacz - 25.05.2016

No to jeszcze dla potomności: linka nie "Shimano" tylko po prostu linka od przerzutek rowerowych. Te zakończone są mniejszymi baryłkami, są cieńsze i bardziej elastyczne. Pomysł puszczenia nad zaczepem popieram w 100%, z resztą jak się tam grzebie to od razu widać, że oryginalne prowadzenie linki jest trochę niedorobione Smile


RE: FAQ [450] klamka, demontaż, drzwi się nie otwierają - smartfonik - 26.05.2016

psuwacz@ piszemy o dwóch różnych rzeczach. Ja polecałem PANCERZ od przerzutek shimano a Ty piszesz o lince. Ze wszystkich pancerzy jakie posiadam to właśnie pancerz od shimano był najcieńszy. Zaznaczam że piszę o pancerzach jakie posiadam. Na pewno są inne równie dobrze się nadające ale ja opisałem swoje doświadczenie z materiałem jaki posiadam. Ja użyłem odcinka od tylnego wózka zmieniającego biegi na choince z zębatkami. Grubość ma znaczenie bo ten biały plastik nie ma za wiele możliwości na rozwiercenie.Oczywiście zgadzam się że to właśnie linka od przerzutek ma małą baryłkę i się najlepiej nadaje. Wybrałem też dlatego ten a nie inny pancerz bo posiadał wkład z teflonu.


RE: FAQ [450] klamka, demontaż, drzwi się nie otwierają - wallace - 24.02.2017

Proszę o info na priva jak otworzyć drzwi,niestety od prawie 3 tyg nie mogę otworzyć drzwi od kierowcy,mimo iż się ociepliło to i tak nic z tego.Od zewnątrz zerwałem linkę z klamki a od wewnętrznej strony czuję opór dużo większy niż w drugich drzwiach.nie szarpię mocniej,żeby nic nie urwać.Chcę rozebrać wszystko,żeby dobrze nasmarować linki i zamki.


RE: FAQ [450] klamka, demontaż, drzwi się nie otwierają - Qaptur - 24.02.2017

Wydaje mi się że pozostaje tylko zdjęcie małego tapicerowanego panela by dostać się do środka drzwi.


RE: FAQ [450] klamka, demontaż, drzwi się nie otwierają - wallace - 24.02.2017

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł jak otworzyć drzwi od kierowcy,dzisiaj podgrzewałem klamkę,ale tylko dym szedł i nic to nie dało.Centralny zamek słychać,że chodzi w jednych i drugich drzwiach.


Menu