smartklub.pl
[454] [454] Błąd układu ABS ESP (Hamulec) / kontrolka - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 454 - smart forfour (http://smartklub.pl/f-model-454-smart-forfour--69)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--97)
+---- Wątek: [454] [454] Błąd układu ABS ESP (Hamulec) / kontrolka (/t-454-454-blad-ukladu-abs-esp-hamulec-kontrolka--9778)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: [454] Błąd układu ABS ESP (Hamulec) / kontrolka - tomcio83 - 01.12.2015

Raczej jeszcze nikt . Jak to się potocznie mówi ten typ tak ma. Jak zgasisz po paru minutach i odpalisz to kontrolka zgaśnie. Nie wiem dla czego ale jak temp spada i nasze FF marznie to ta kontrolka się załącza . Dziwne .... no ale cóż.


RE: [454] Błąd układu ABS ESP (Hamulec) / kontrolka - rogas - 01.12.2015

Akumulator trzeba ładować i problem zniknie na 90 %


RE: [454] Błąd układu ABS ESP (Hamulec) / kontrolka - misza_misik - 03.12.2016

witam
mojej zony smart for four ma wszystkie wyzej wymienione objawy....esp sie swieci ...na zimnym pozniej sie resetuje na cieplym. radio wylacza sie podczas zmiany biegow---semi automat,ale zaraz sie wlacza samo....nie zawsze ale dosc czesto.
jest to silnik 1.5 i aku ma chyba od nowsci to samo.....- rocznik 2007 ----z orginalna naklejka smart/mitshubishi....takze zamawiam nowy aku i zobaczymy..
nie bede ryzykowal bo mial juz kilka raz tak ze jej gasl podczas zminy biegu. i bylo tez tak ze nie chcial np/ wrzucic wstecznego czy na auto...
ps orginalny aku ma 42Ah i chyba 300 cca takze jakos molo poniewaz wyzej byla wzmianka ze cos pomoedzy 40ah do 53 ah ...takze wezme ten lepszy 53ah i 540cca i zobaczymy Smile
pozdro


RE: [454] Błąd układu ABS ESP (Hamulec) / kontrolka - BASTOS - 03.12.2016

Sprawdzić właściwe ustawienie czujnika skrętu.


RE: [454] Błąd układu ABS ESP (Hamulec) / kontrolka - misza_misik - 04.12.2016

a gdzie ten czujnik jest jak moge zapytac i jak to sprawdzic :/


RE: [454] Błąd układu ABS ESP (Hamulec) / kontrolka - shagger - 04.12.2016

Czujnik skretu pod kierownica tam gdzie tasma od airbag-u.Sprawdzic mozna tylko na kompie czy pokazuje kat skretu kierownicy.patrzec trzeba parametry a nie tylko bledy.Dodatkowo moze potrzebny reset czujnika polozenia kierownicy.Kierownice ustawiamy idealnie do jazdy na wprost w parametrach ma pokazywac kat 0 st.Jesli inaczej jest robimy reset/kalibracje.Jesli kolo kierownicy podczas jazdy nie jest idealnie na wprost trzeba najpierw wyregulowac drazkami kierowniczymi by bylo idealnie na wprost,pozniej dopiero kalibracja i bedzie git.


RE: [454] Błąd układu ABS ESP (Hamulec) / kontrolka - Macminik - 01.02.2018

Haha. Jak dobrze z nudów przeglądać forum. Mój ma tak. (jeżdżę do pracy 3 km x 2 codzienni i raz po dzieciaki na trening 2 x 2 km). W piątek zapala mi się kontrolka ESP. W sobotę rano się pali, jadę gdzieś za miasto (ponad 100 km) i jak wracam kontrolka gaśnie. Więc podejrzewam, że to nie cud jak myślałem, tylko akumulator sobie tak poczyna. A już miałem jechać do mechanika Wink Objaw tylko w zimie.


RE: [454] Błąd układu ABS ESP (Hamulec) / kontrolka - macieja792 - 13.03.2021

Mnie tak stało się dziś, świeci trójkąt i ABS, pocieszać się że akumulator,bo auto stało 4 dni,a i ładowany nie był długo. Klimy też mega zasniwdziane.


RE: [454] Błąd układu ABS ESP (Hamulec) / kontrolka - macieja792 - 14.03.2021

Ładowanie aku nie pomogło, tyle że u mnie kontrolki gasną zawsze po wyłączeniu silnika. Nawet na sekundę ( np na światłach) A zapala się po 100 metrach lub 5 kilometrach. Zawsze po naciśnięciu hamulca


RE: [454] Błąd układu ABS ESP (Hamulec) / kontrolka - PepiTo - 15.03.2021

(14.03.2021, 16:04)macieja792 napisał(a): Ładowanie aku nie pomogło, tyle że u mnie kontrolki gasną zawsze po wyłączeniu silnika. Nawet na sekundę ( np na światłach) A zapala się po 100 metrach lub 5 kilometrach. Zawsze po naciśnięciu hamulca

Hejo, tylko podłączenie SD pomoże i szybko rozwieje wszelakie wątpliwości oszczędzając czas i pieniądze. Bo inaczej to ostry cień mgły i szukanie po omacku

Pozdrowienia i powodzenia


Menu