Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

[451] Rozrusznik czasami nie "odpuszcza", nie wysprzęgla

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
[451] Rozrusznik czasami nie "odpuszcza", nie wysprzęgla
#6
 LAZY. 
(18.02.2024, 02:54)raffa napisał(a): Już w 450 rozrusznik nie jest bezpośrednio sterowany przez kluczyk, tylko przez SAMa, wystarczy przekręcić kluczyk w pozycję rozruch na pół sekundy, żeby rozrusznik działał tyle, ile potrzeba (czyli dłużej - sekundę, dwie). Podejrzewam, że w 451 zostało to zachowane.

Oczywiście jeśli trzymamy kluczyk w pozycji rozruch dłużej, jeśli silnik nie odpala, to będzie kręcić dłużej.

Co do czyszczenia stacyjki, IPA i potem sprężone powietrze, ale nie z garażowego kompresora! Może być z puszki (tylko ją trzeba trzymać w pionie, a zaginać rurkę), może być ze smartowego zestawu naprawczego do kół. No i potem smarowanie. Nie wiem, czy akurat smar silikonowy jest odpowiedni, ja użyłbym zwykłego do zamków samochodowych.

 Psikanie w zamek stacyjki nie ma sensu gdy problem jest ze stykami- w sensie takim że część elektryczna to osobny element  pod mechanizmem i ma własną obudowę.  Lepiej zdjąć osłonę lewarka, włożyć kluczyk w zamek przekręcić w pozycję 1 i wówczas da się z boku zamka wcisnąć taką małą zapadkę co spowoduje że całą wkładkę wraz z kluczykiem wyjmiemy.  Będzie można ocenić stan połączenia zamka z częścią elektryczną.  5 minut roboty max
 Star diagnoza trójmiasto.  Smile
 Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Rozrusznik czasami nie "odpuszcza", nie wysprzęgla - przez LAZY. - 18.02.2024, 03:05

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Smart 451 MHD - roznice względem nie MHD misiaczek 11 3.736 11.08.2021, 08:43
Ostatni post: misiaczek
  Smart na sprzedaż ale nie bardzo wiem co i jak wojtek_wpi 15 4.498 14.02.2021, 23:06
Ostatni post: Kanapa



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu