Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

[451] Problem z "samo włączającymi" się wycieraczkami

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
[451] Problem z "samo włączającymi" się wycieraczkami
#1
 cieslak111@me.com 
Smarta ForTwo 451 mhd z 2010r PURE

Witam.

Mam dość nietypowy problem. Przednie wycieraczki żyją własnym życiem.... ale po kolei.

Zakupiłem tydzień temu Smarta ForTwo 451 mhd z 2010r PURE dla żony.
Autko zadbane, wszystkie części oryginalne (opinia mechanika). Wykryte mankamenty to uszkodzona manetka kierunkowskazów (gasły światła przy włączania kierunkowskazu ), zużyte hamulce, itp.
  Oddałem do zaprzyjaźnionego mechanika w celu wymiany wszelkich płynów, filtrów, naprawy układu hamulcowego, konserwacji podwozia. Wycieraczki do tego momentu nie sprawiały problemów.

Zamówiłem obie manetki (kierunkowskazy, wycieraczki) od tego modelu na allegro (dwie były tańsze :-) ).
Byłem przy rozbieraniu i składaniu plastików pod spodem. Sam podmieniłem manetkę od kierunkowskazów. Zostały wymienione wszystkie oleje, płyny.... zakonserwowany spód, naprawione hamulce,  autko złożone i pierwsze odpalenie. Włączam światła i zaczynają pracować wycieraczki.

hm... rozebrana drugi raz kierownica, odpięcie manetki wycieraczek niczego nie zmienia - nadal pracują. 
odpięta manetka kierunkowskazów - nadal pracują.
podmiana na nowe, stare - nadal pracują.
.... reagują na spryskiwacz, na prędkości pracy ale się nie wyłączają.

Autko przestało noc i rano wsiadłem by pojechać do mechanika by pomyśleć co dalej, a tu cisza.... wycieraczki przestały same się uruchamiać.... aż do momentu kiedy wpadłem w dziurę. Znowu zaczęły samoistnie pracować....

I konkluzja, miejscowy "elektryk samochodowy" dzisiaj po całym dniu się poddał albo nie chciało mu się szukać :(
Jestem technikiem, do tego elektrykiem więc nie boję się miernika i narzędzi ale..... nie wiem gdzie konkretnie szukać.
Już wstawiłem przełącznik w miejsce bezpiecznika ale to nie rozwiązanie.
Na pomoc lokalnych "elektryków samochodowych" nie mam co liczyć z dzisiejszej obserwacji. Oczywiście mogę go rozebrać na części pierwsze i znajdę usterkę ale do tego trzeba mieć masę wolnego czasu, kanał czy podnośnik :-) i jak moja żona stwierdziła samozaparcia i cierpliwości.

Stąd moja prośba, pomóżcie proszę
.... gdzie biegną wiązki wycieraczek bo z obserwacji wynika, że albo coś się wypięło podczas wykonywanych prac, albo gdzieś jakiś przewód jest przetarty i zwiera coś do masy, albo jest to zwykły zbieg okoliczności.
.... może to problem przekaźnika ale potrzebuję nakierowania gdzie. Manetka wycieraczek, stara i nowa, sprawne elektrycznie. Wydaje mi się, że w pozycji OFF nie powinny dawać sterowania na ewentualny przekaźnik.
.... może ktoś spotkał się już z takim problemem i oszczędzi mi czasu na "wyważanie drzwi"

Z góry dziękuję


Załączone pliki Miniatury
                       
 Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Problem z "samo włączającymi" się wycieraczkami - przez cieslak111@me.com - 19.02.2024, 18:28



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości



Menu