Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

[454] Komputer pokładowy - pytania

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
[454] Komputer pokładowy - pytania
#3
 bluebob 
Dzięki za odpowiedź.
Mam radio aftermarketowe Pioneer SPH-EVO64DAB + moduł do obsługi kierownicy. Rzeczywiście zmiana muzyki, czy stacji radiowych oraz wyszukiwanie działa z kierownicy, ale tylko jak na prawym wyświetlaczu pisze RADIO. Co jest logiczne, bo po przełączeniu na coś innego strzałki obsługują odpowiednią funkcję. Niezależnie działa tylko zwiększanie i zmniejszanie głośności. Oczywiście po przełączeniu na RADIO nie wyświetla się nic innego. Brak obsługi wyświetlania takich informacji jak np. nazwa stacji czy nr utworu, bo tylko dedykowane to obsługują po CAN z tego co się zorientowałem . Podłączyłem na chwilę radio (chyba 5 - to najmniejsze 1 DIN z CD) i wtedy takie informacje na wyświetlaczu od razu się pojawiły.
Wracając do mojego radia to bardziej interesuje mnie właśnie możliwość obsługi połączeń z kierownicy. Teraz te przyciski są "martwe". Dlatego pytałem o możliwość ich obsługi poprzez aktywację w SD, bo wydaje mi się że widziałem tam taką możliwość.

Co do synchronizacji czasu to pamiętam, że raz to jakoś magicznie zadziałało. Miałem wyzerowany zegarek na wyświetlaczu, a ustawiony na zegarze analogowym. Nie wiem jak, ale po jakiejś chwili pojawiła się poprawna godzina na wyświetlaczu bez ustawiania.

Chwilowe spalanie fajne jest Very happy. Mam to w innym samochodzie. Wiem, wygląda to czasami strasznie zwłaszcza jak ruszasz, bo pokazuje kosmiczne wartości, ale uwierz mi potem jest w miarę ok. Ja dzięki temu nauczyłem się inaczej operować gazem i udaje mi się sporo oszczędzić. Nie taka chwilówka straszna jak ją malują Very happy
 Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Komputer pokładowy - pytania - przez bluebob - 09.03.2024, 20:15
Komputer pokładowy - pytania - przez Kanapa - 09.03.2024, 21:43
RE: Komputer pokładowy - pytania - przez bluebob - 10.03.2024, 10:29
Komputer pokładowy - pytania - przez Kanapa - 10.03.2024, 11:20
RE: Komputer pokładowy - pytania - przez bluebob - 10.03.2024, 14:25
Komputer pokładowy - pytania - przez Kanapa - 14.03.2024, 21:50
RE: Komputer pokładowy - pytania - przez bluebob - 14.03.2024, 22:33
Komputer pokładowy - pytania - przez BASTOS - 19.03.2024, 13:30

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [454] Rozkodowany VIN i pytania bluebob 17 3.295 07.03.2022, 22:22
Ostatni post: Maciek_M



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu