smartklub.pl
Katowanie smarka - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Varia i wszystko jasne - W Naszym Klubie (http://smartklub.pl/f-varia-i-wszystko-jasne-w-naszym-klubie--52)
+--- Dział: Varia - Hyde Park (http://smartklub.pl/f-varia-hyde-park--60)
+--- Wątek: Katowanie smarka (/t-katowanie-smarka--1181)

Strony: 1 2


Katowanie smarka - Jarro - 16.07.2007

kiedy konczy sie jazda dynamiczna, a zaczyna katowanie silnika?
ja poruszam sie nastepujaco (benzyna 0,6):
- jazda spokojna - do 3 - 3,5 tys zanim zmienie bieg
- do 4 - 4,5 tys. przy smiganiu spod swiatel jak stoje pierwszy
- okazjonalnie do 5 tys. przy wyprzedzaniu

Jak to wyglada u was?


Re: Katowanie smarka - Gość - 16.07.2007

ja smigam zawsze na "A" wiec moj silniczek nie jest katowany......wygoda i lenistwo ponad wszystko Laughing


Re: Katowanie smarka - Jarro - 16.07.2007

ja mam inne odczuciaSmile jak smigam na A i mu depne, to zmienia biegi w bardzo wysokim zakresie obrotow, ok. 5 tys.
A jesli mam na recznym, to sam to kontroluje, i wlasnie wtedy wg mnie smark jest mniej katowany.
No chyba ze jezdzisz na A i cisniesz gaz nie wiecej niz do polowy, wtedy rzeczywiscie jazda jest spokojna, ale co to za wrazenia z turlania sie po drodze...Wink


Re: Katowanie smarka - Gość - 16.07.2007

Po Wawce tylko sie turlasz. Na poczatku ruszanie ze swiatel z gazem w podlodze to standart ale teraz jak widze w perspektywie nastepne swiatla i to najczesciej czerwone....
Czasami lubie przycisnac mocniej ale wieczorkiem jak juz jest pusto 8-)


Re: Katowanie smarka - Gość - 17.07.2007

U mnie zasada .... jak jest zimny jedę bez automatu i zmieniam biegi na 3 tys. obrotów. Po miescie na automacie ale stosuje odpuszcanie gazu na 3 tys. , na trasie wole manualnie bo na automacie przy zmianie z 5 ego na 6 bieg ciągnie go bezsensownie do 3,5 tys .... wolę raczej pełny lans czajnikiem niż wyścigi SmileSmile chociaz powaznie rozważam zakup 2 letniego brabusa cabrio .... raz się żyjeSmile nie?! A zegar cykaSmile.


Re: Katowanie smarka - All-capone - 17.07.2007

tomek wzruszeyłeś mnie swoim postem Smile
powaznie
bo o to właśnie chodzi
katowanie jest wtedy gdy dynamicznie sie jedzie na zimnym silniku.
jak osiągnie on swoja temp czyli trzy jajka to mozna go kręcić pod czerwone pole i nic nie szkodzi - najwyżej wciągnie więcej paqliwa no i przed zaparkowaniem ok kilometra dobzre by schłodzić turbine czyli skopojna jazda.
ot i wszystko


Re: Katowanie smarka - Gość - 18.07.2007

Dziekuję All Smile... wszystko jest dla ludzi tylko trzeba ... zresztą rozumieszSmile!podpowiedz prosze skąd wziąść wspomaganie kierownicy do "czajnika" i kto bedzie w stanie to zamontować. Wiem ze nie na temat postu ale korzystam z okazji Smile.Miłego dnia dla wszystkichSmile


Re: Katowanie smarka - Jarro - 19.07.2007

a ja nie moge sie pozbyc 'poczucia winy' jak mu depne do 5 tysi:( musze z tym powalczycSmile przy 6,5 tys to chyba bym zszedl na zawal Very happy


Re: Katowanie smarka - All-capone - 19.07.2007

przeciez to co każdy lubi to rzecz gustu Smile
można lubic katować silnik Smile
jakby kto lubił to moge w pakiecie sprzedać zestaw częsci do naprawy silnika z rabatem Smile
pozdrawiam


Re: Katowanie smarka - Jarro - 19.07.2007

obym jak najdluzej nie musial korzystac z twojej oferty All Wink


Menu