smartklub.pl
Orange - internet, VDSL i super hiper. - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Varia i wszystko jasne - W Naszym Klubie (http://smartklub.pl/f-varia-i-wszystko-jasne-w-naszym-klubie--52)
+--- Dział: Varia - Hyde Park (http://smartklub.pl/f-varia-hyde-park--60)
+--- Wątek: Orange - internet, VDSL i super hiper. (/t-orange-internet-vdsl-i-super-hiper--11811)

Strony: 1 2 3 4


RE: Orange - internet, VDSL i super hiper. - rogas - 25.02.2014

Osobiście też chcę zrezygnować z usługi orange. Za telefon plus internet 6 MB po kablu płacimy koło 120 zł w tym 60 minut gratis oferta nie jest zaciekawa. Testowałem ostatnio LTE od Play bo mam w swoje okolicy pełny zasięg usługa jest dość stabilna prędkość się waha ale nie nigdy nie uzyskałem gorszego wyniku od nesotrady. Najlepszy wynik to 23Mbs problemem w ofercie są tylko limity danych ale myślę, ze do czasu rozwiązania umowy z oragne to się zmieni bo czas mam aż do lipca.

Dasza co roku zmieniamy ubezpieczyciela na najtańszego różnice są czasem spore w tym roku to ponad 200 zł od firmy która ubezpieczała nas w tamtym roku.


RE: Orange - internet, VDSL i super hiper. - Kanapa - 25.02.2014

Minęło kolejne 24 godziny Suprised i nadal nikt nic nie wie.
Oczywiście moje zgłoszenie awarii z poniedziałku o 18.00 już nie jest ważne ponieważ ktoś z technicznego był.
Dział techniczny twierdzi że przecież ktoś od nich u klienta awanturującego się był.
Fakt był w poniedziałek o 17.00 po papier którego nie wypełnili w piątek o 21.00.
Był godzinę przed kolejnym zgłoszeniem awarii - no po prostu farsa.
Razz Joł Orange znalazło sposób na przemieszczanie się w czasie. Rolleyes
Złożona została dzisiaj REKLAMACJA o 20.00 i znowu mam czekać kolejne 24 godziny na jej rozpatrzenie.
Coś tam zaczynają mówić o odszkodowaniu Laughing a ja zaczynam powolutku tracić cierpliwość.

Ktoś coś wie bliżej o telefonach internetowych?
Chcę zachować swój stary numer stacjonarny jeszcze z TPSA i nie bardzo wiem jak załatwić zostawienie swojego starego numerku.
.


RE: Orange - internet, VDSL i super hiper. - ŁYSY13 - 25.02.2014

No to mamy z głowy będziemy dalej czekać i czytać o twoim twoim problemie z Orange .
Jestem fanem tego tematu


RE: Orange - internet, VDSL i super hiper. - PKO - 26.02.2014

Ja tez LaughingLaughingLaughing przez jakiś nie fart trafiłem do plusa i nawet jestem zadowolony Hammer Ale i tak zdania nie zmienię że orange to najlepsza sieć . Daje dużo radości właścicielowi choćby z tego że nigdy do orange nie można się dodzwonić ani zadzwonić a to oznacza że właściciele wiodą spokojny tryb życia (zdrowy) . Niektórzy mogą to potraktować jako minus ale i na to jest sposób Very happy kupujesz telefon innej sieci robisz przekierowanie i wszystko jest jak należy RazzHammer

pzdr
PKO

P.S. Michał a sprawdzałeś w plusgsm ??


RE: Orange - internet, VDSL i super hiper. - LAZY. - 26.02.2014

Jak komuś potrzebny internet tylko do przeglądania poczty, to styka aero2.
Działa bezproblemowo i nic nie kosztuje do 2016 roku.


Orange - internet, VDSL i super hiper. - Kanapa - 26.02.2014

Takie info dla chcących podpisać umowę z Play. Jeżeli macie nawet leciutko uszkodzony dowód osobisty np. kreseczkę lub pęknięcie to System odrzuca podpisana umowę. Innego dokumentu w Play nie uznają.
Ale to tylko dygresja.

Zaczynamy: Very happy
Przed południem przyszedł sms - "reklamacja przyjęta i do 7 dni wszystko będzie cacy".
Aha czyli żadne 24 czy 48 tylko 7x24 godzinki - priekrasonoje czy jak tam zwał.
Nic to - obejrzałem sobie ponownie występ Ukrainki dla pozytywnych wibracji. Polecam jest w wątku co mi się Spodobało Beer.
Po południu znowu telefonik do pomarańczki - a nuż widelec COŚ będzie wiadomo. Jednak nadal nic nie wiadomo, to znaczy wiadomo 80 Mb/s hula u klienta pełną parą.
Tu nawet taniec na rurce nie pomógł, krótki telefon do konkurencyjnego kablarza i jest termin wizyty innego instalatora.
Embaressed Znowu piątek wieczorową porą - ale nie zapeszajmy.
Piękne białe pudełko z pomaranczowym logiem zapakowałem w piękny kartonik. Oczywiście kabelki, zasilacz i co tam było również.
Hammer
Nawet znalazłem siatkę (reklamówkę z logo), a co jak rozstawać się to kulturalnie ze wszystkim.
Odwiedziłem saloon pomarańczowy, odczekałem niecałą godzinkę i mówię co jest.
Laughing
NO tak w systemie jest usługa "odwracalna" ale jeszcze nie odwrócona. Znaczy się moje wszystkie telefony piesku w p..ę no bo nie ma papiera z rezygnacji z usługi.
Pokazuję papiera z poniedziałka Laughing i łoł - zagwozdka.
Papiera jest ale nie ma go w systema.
Laughing
Znaczy się to co zostało podpisane w poniedziałek jeszcze nie zostało zarejestrowane, dostarczone, przewalone.
No to ja poproszę o rezygnację z całokształtu i niekształtu oferowanej usługi bo mi szkodzi i nudno będzie pisać ciągle o tym samym na forum.
Tutaj przydatna informacja.
Saloon pomarańczy nawet najgłówniejszy i najoficjalniejszy w mieście nie jest TYM właściwym salonem.
Znaczy się jest inny najgłówniejszy saloon TPSA pomimo że TPSA już nie ma. Tylko TEN cichociemny TPSA ma dostęp do tajnowojennych notatek z pola walki z czepialskimi klientami w postaci końcówki systemu CRM.
Ci którzy znają crm-a Evil or very mad i nie muszą klikać -- tylko na wlasną odpowiedzialność --
Generalnie jest tak że crm to najgorszy koszmar i lepiej go kijem nie macać ale w linku jest przepiękny akapit.

"większość przedsiębiorstw wie, że kiedy tracą klientów z powodu nieskutecznej lub opóźnionej reakcji na potrzeby klienta, utracą dochody i potencjalnych nowych klientów. Gdy zdenerwowany klient rozpowie znajomym o swoim niezadowoleniu z naszych usług, tracimy sporo klientów a zadowolony klient przyniesie nam grono następnych."

Cool
Super, hiper nie po tyle czekałem żeby znowu czekać gdzie indziej więc napisałem rezygnację z wszystkich teoretycznie działających usług z prośbą o przekazanie do właściwego saloonu .

Czy CDN nastąpi?


RE: Orange - internet, VDSL i super hiper. - jakubo - 26.02.2014

hahahaha ja jak to białe gówno oddawałem jeszcze do tpsa to zarządali ode mnie baterie do pilota który był w zestawie.


RE: Orange - internet, VDSL i super hiper. - rogas - 27.02.2014

PKO nie testowałem LTE innych firm nie chcę za bardzo łączyć się Plusem.

Mariusz ja chyba też dziś muszę interweniować od rana nic nie idzie zrobić w internecie :

[Obrazek: -1.png]


RE: Orange - internet, VDSL i super hiper. - DaSza - 28.02.2014

Dzisiaj dostałem wspaniały list z UPC (śp. Aster) że wypowiadają umowę świadczenia usług telekomunikacyjnych (cały pakiet TV, Interek i telefon).
Powodem wypowiedzenia jest decyzja UOKiK nakazująca UPC oddać Netii część infrastruktury po byłym Aster.
Więc pojawiła się zagwozdka - to kto teraz?
Netia - generalnie dziadostwo.
Vectra - po kontakcie z biurem obsługi - mają nas w .... - nie mają infrastruktury.
Akt rozpaczy tel. do Netii - i tu życie na całego - nic nam nie poradzą - bo nie mają infrastruktury (czyli tej, której przejmują).

Żeby było ciekawiej, za podłączenie domu zapłaciliśmy UPC z własnej kiesy.

I wychodzi na to, że Urząd stojący na straży Konkurencji doprowadza do sytuacji, że nie liczy się konsument,
czyli niby ten, który ma zyskiwać na konkurencji!


RE: Orange - internet, VDSL i super hiper. - Kanapa - 28.02.2014

Laughing Życie.

Wczoraj małżonka samodzielnie pozyskała na umowę próbną internet mobilny 4G od Playa - można?
Można, łatwo i przyjemnie próbujemy ten wynalazek i jest nawet w miarę. Transfer około 4 Mb/s tylko ping koło 300 więc od biedy ujdzie.
Dzisiaj przyszła ekipa od UPC i nie znaleźliśmy sygnału w gniazdku Sad.
Chłopaki wyjaśnili co trzeba zrobić itd i sobie poszli.
Rolleyes
Ja wyciągam pliki projektowe od developera i szukam co jest nie tegos. Jakieś takie mam zboczenie że lubię mieć dokumentację na wszystko. Nie na wszystkich oczywiście.
Czytam te schematy i coś nie pasuje. Na ścianie gdzie teoretycznie powinno być gniazdo gniazda niet.
Zostaje wizja lokalna więc biorę młodego do zespołu żeby sąsiedzi takiej załodze G drzwi otworzyli - starym dziadkom strach teraz otwierać..
Sąsiadka zlustrowała drużynę poszukiwawczą i nawet wpuściła za próg.
Hurra znaleźliśmy gniazdko!
U nas jest po przeciwnej stronie ściany ale przecież sam tak kazałem przełożyć Laughing - starość nie radość.
Telefon do ekipy że mam, mam zgubę. Chłopaki mówią że za późno i takie tam.
Jakie późno? Przecież dogadamy się.
Wpadli więc jeszcze raz - sygnał jestBeer tylko przewody troszkę za krótkie i trzeba kuć.
Bendziem kuć w poniedziałek i wykujemy na chwałę interneta te 20 cm.

A i przyszedł właśnie SMS od jaśnie pani oranginy, że podobno jej wychodzi że wszystko u mnie gra na 102.
Już nie będę się dzisiaj znęcał na nad nimi bidulkami.
Modemik leży w reklamóweczce w samochodzie i czeka na ich sygnał że można go będzie łaskawie zwrócić w ząbkach do odpowiedniego punktu.

Idea
Mam dla nich radę - taką malutką.
Jak komuś coś znowu zgubią to jaki problem dać poszkodowanemu na czas awarii testowo dostęp przez 3G czy 4G?
Nikt by się nie rzucał bo coś tam ma i jako tako działa ale DZIAŁA.
Ale na to to chyba sami nie wpadną.


Menu