smartklub.pl
WV i jego ekologiczne ? silniki - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Varia i wszystko jasne - W Naszym Klubie (http://smartklub.pl/f-varia-i-wszystko-jasne-w-naszym-klubie--52)
+--- Dział: Varia - Hyde Park (http://smartklub.pl/f-varia-hyde-park--60)
+--- Wątek: WV i jego ekologiczne ? silniki (/t-wv-i-jego-ekologiczne-silniki--13516)

Strony: 1 2


RE: WV i jego ekologiczne ? silniki - DaSza - 29.05.2015

Niestety tak nie będzie. Producenci nie są zainteresowani teraz robieniem sprzętu na wieki. Większość produktów, ma tak wyliczone resursy, że po tym okresie pada. A przy kosztach części i napraw, jak trzeba zapłacić 30-40% ceny nowego sprzętu, za naprawę jednego elementu, to większość decyduje się na zakup nowego i biznes się kręci. Najlepszy przykład W123, silniki (nie wszystkie modele) wytrzymywały nawet ponad milion kilometrów.


RE: WV i jego ekologiczne ? silniki - shagger - 29.05.2015

Kolego W123 moze i wytrzymywaly milion kilometrow ale zwroc uwage ze 2.4 D wydobywal z siebie 50 KM.Stosunek pojemnosci do mocy tez ma kolosalne zuzycie na trwalosc jednostki.Oczywiscie nie popieram obecnego trendu 1.4 L/170 KM.Wedlug mnie zmierza to w zlym kierunku a za ewentualne problemy eksploatacyjne czy chocby ciagle dolewanie oleju placimy my uzytkownicy.Producent sie zabezpiecza w instrukcji ze zuzycie oleju na poziomie 1L/1000km jest norma tylko po to by nie roscic praw reklamacyjnych.Nie do tego przyzwyczaila nas stara motoryzacja.Zauwaz jednak ze MB ze swoim niezniszczalnym W124 o malo nie zbankrutowal bo auta byly za dobre.W odpowiedzi stwozyli okulara W210 ktory gnil na potege i prawie juz ich nie ma.Dzieki temu firma MB sie podniosla.Obnizyla koszty produkcji jednoczesnie zwiekszajac cene finalna.Obecny trend ze produkt ma byc ladny ale dzialac poprawnie nie musi niestety jest w modzie.


RE: WV i jego ekologiczne ? silniki - Kovval - 29.05.2015

Morał jest taki, że każdy narzeka na grupę Vag a jak zapytasz się ludzi jakie auto by kupili to połowa odpowiada vw, audi, seat, skoda.


RE: WV i jego ekologiczne ? silniki - hrabia-crx - 30.05.2015

Oj tam oj tam... ja mam MINI cooper JCW 1,6 - 211 koni i śmiga jak malina. Przebieg na liczniku ma 146 tyś (więc na pewno mniej nie ma a być może więcej Smile ) Oleju nie dolewam, moc jest... Spalanie 7l/100km... Nie można od razu skreślać silnika z turbo bo choćby wszystkie smarty taki mają Smile ważne żeby to było zrobione z głową a nie "dla ludu" byle tanio... Sto lat temu automobile miały silniki 5-cio litrowe i moc 25 koni Smile i też pomimo mizernego stosunku mocy do pojemności na pewno miliona kilometrów nie przejechały...


RE: WV i jego ekologiczne ? silniki - Kovval - 30.05.2015

Kolega z Honda CRX Info?


RE: WV i jego ekologiczne ? silniki - hrabia-crx - 31.05.2015

Tak. Crxa już nie mam ale miałem i na wspomnianym forum tez conieco się udzielałem


RE: WV i jego ekologiczne ? silniki - circoloco - 01.06.2015

Faktem jest, że te zaniżanie pojemności silników jest jakimś żartem. Kilka przykładów: Fiat 500-dwa cylindry, małe kompakty 3 cylindry, BMW ma w niektórych modelach 3 turbosprężarki... Do czego to dąży ??? Mercedes AMG 45 ma z litra pojemności już 180KM, a za chwilę będzie miał min 190KM. Takie auto nie pojeździ więcej niż 100 000km, technologia nie zmieniła się na tyle względem kilku lat aby takie silniki wytrzymywały więcej.


Menu